Гравців ФК "Тернопіль" вже переманюють в Європу, остання надія – на містичного спонсора

Директор ФК Тернопіль Василь Матвійків, по ходу сезону взявся і за обов’язки головного тренера, в інтерв’ю Sport Arena розповів про боротьбу за виживання в Першій лізі.

Так вже виходить, що в футболі навіть випадковості при серйозному вивченні виявляються закономірностями. За підсумками минулого сезону ФК Тернопіль фінішував в зоні вильоту, але залишився в Першій лізі завдяки її розширенню. Але, як довів сезон 2016/17, це не було випадковістю.

У нинішньому чемпіонаті ФК Тернопіль з перших турів опинився в зоні вильоту і так і не зумів бодай раз покинути останнє місце. З сімома очками відставання від найближчого конкурента команда виглядає вразливою і майже безнадійною. Але в місті вірять, що врятуватися від вильоту можна — і навіть без надій на якісь перестановки за межами поля. Рецепт успіху простий — поява нових спонсорів, збільшення фінансування, комплектація не за залишковим принципом.

Чи є надії на те, що єдиний професійний клуб Тернопільщини виживе в Першій лізі? Про це говоримо з Василем Матвійківим. Ця людина, яка працювала директором ФК Тернопіль, прямо по ходу сезону змушена була за фактом звалити на себе ще й обов’язки в.о. головного тренера. У восьми матчах під його керівництвом команда взяла в чотири рази більше очок, ніж за десять попередніх турів.Хоча жодного разу не змогла обійтися без кадрових втрат, а іноді через травми і дискваліфікації в розпорядженні Матвійківа було взагалі по 12-13 чоловік.

— Василю Олександровичу, погодьтеся, турнірна ситуація у ФК Тернопіль критична. Чи є якісь надії, що на зимових зборах вдасться провести серйозну селекцію і попрацювати над порятунком місця у Першій лізі?

— Говорив я з міським головою, говорив з Миколою Миколайовичем Крутем, який курирує спорт в міській раді. Він сказав, що приблизно 15 грудня повинна відбутися зустріч зі спонсором, і вже тоді буде визначатися: коли збори, хто тренер і так далі. Особисто я б хотів почати перші збори 10-12 грудня, але сказали чекати, бо ще невідомо, хто буде тренером команди, а хто — генеральним спонсором.

— Наскільки збережеться склад команди? У футболістів діючі контракти, або є гравці, які виявили бажання покинути клуб?

— Контракти діють, але хлопцям теж не все одно, хто буде головним тренером. Звичайно, є такі, хто хоче піти, але всі чекають остаточного рішення.

— Команда догравала осінню частину сезону в дуже урізаному складі. Залишилися ті люди, які довірилися вашому слову, і на яких ви можете покластися?

— В принципі, так. Розмовляв з усіма. Якщо нормально поговорити з хлопцями, думаю, вони залишаться. І є ким підсилити команду. Можна працювати — головне, щоб клуб нормально функціонував і розвивався.

— Зрозуміло, що великий плюс для команди велика кількість місцевих футболістів. Але чи є ще резерви у тернопільського футболу, щоб зібрати команду і вирішити завдання зі збереження прописки в першій лізі?

— Дивіться, в кожній команді грають 15-16 чоловік. Я вважаю, що у нас зараз 10 досить непоганих хлопців. А 11 — це вже команда. Повторюся, є ким підсилитися. В тому числі, тернопільськими футболістами. Звичайно, можна шукати і по Україні. Але щоб про це говорити, знову ж таки, потрібно знати, хто буде спонсором і які у нього будуть фінансові можливості. У будь-якого, кого запрошуєш, перше питання — яка буде заробітна плата.

— А вона, за нашою інформацією, в ФК Тернопіль одна з найнижчих взагалі в ПФЛ …

— Напевно, вона найнижча. По-перше, ми — бюджетна команда, і допомоги з боку у нас дуже мало.В країні складна ситуація, тому бюджет невеликий. Був би більше бюджет — можливо, було б більше класних приїжджих футболістів. А ми виходимо з таких реалій, що де приїжджий не мовчатиме — наш зрозуміє.

— Разом з тим, у команди дуже складне турнірне становище, і вона жодного разу не покинула останнє місце. Як думаєте, результат по грі, або ж треба розбиратися, чому так склалося?

— Можна розділити цю частину сезону на два етапи. Перший — до кубкового матчу з Іллічівцем.Мені складно коментувати, як працював Іван Марущак, і я б не хотів цього робити. Нічого не виходило. Потім команда змінилася, і навіть якщо брати коментарі тренерів суперників після кубкової гри — всі говорили, що ми не заслуговуємо на те місце, на якому перебуваємо. З Вересом, Оболонню і Арсеналом по грі ми були на рівних. З Геліосом теж. Це команди-лідери, з якими ми грали на рівних. Сюди всі команди їхали за перемогою: той же Миколаїв, той же Арсенал, та ж Оболонь. Всі їхали перемагати, а раділи, що зіграли внічию.

— І все ж, не годиться професійному клубу мати від сили 12-14 футболістів. Зрозуміло, що ви були змушені, образно кажучи, гасити ту пожежу. Як вважаєте, були б результати кращі, якби ви працювали з початку сезону і формували команду?

— Складно сказати. Але гра пішла, заграли краще — так що питайте це краще у хлопців. Одне можу сказати: такого настрою на матчі до того, як я не почав працювати, не було. У нас всі виходили на поле і віддавалися грі. Віддавалися по максимуму, навіть при тих проблемах зі складом, які у нас були. Знаєте, багато тренерів на прес-конференціях часто говорять, що то один футболіст не дограв, то інший. А у нас за довгий час при тій фінансовій бідності клубу я ні до кого не можу пред’явити претензій, що він не допрацював. Навпаки, виходили, щоб перемагати. Хоча, розуміли, хто ми і що ми, так що виходили перемагати акуратно, але трошки не вистачало. І важливий нюанс: якщо б у нас були кращі умови для тренувань, ми б і зараз більше очок набрали. У матчах регулярно не реалізовуємо виходи один в один, а це якраз наслідок відсутності нормального футбольного поля для тренувань.

— Щоб провести всі матчі і “нашкребти” склад, вам доводилося йти на дійсно величезні кадрові експерименти. Який з них назвали б найбільш, скажемо так, екзотичним? Хто з людей розкрився на незвичних для них позиціях?

— Складно сказати, але фактично кого б куди не ставили — той там і грав. Не знаю, я вважаю це нормальним явищем. Хлопці універсальні. Виходили і відпрацьовували. Десь я бачив, в якій ситуації кого і як краще використовувати.

— На сайті міської ради ми прочитали, що був оголошений відкритий конкурс на посаду головного тренера муніципального футбольного клубу. Скажіть, ваше прізвище було в списку претендентів?

— Ні.

— Ви навіть не подавали заяву?

— А хто хоче приходити, коли команда завжди програє? Коли перед кожною грою було одне питання — програємо сьогодні 0:2, 0:4 або 0:5? Жоден тренер не хотів йти в команду, тим більше і зарплати маленькі, і результату ніякого. Я знав усіх хлопців, і розумів, що допрацюю до закінчення першого кола і піду з команди.

— Тобто, ви йдете взагалі з клубу?

— Я подивлюся, яка буде структура. Якщо буде багато змін в кращу сторону, то залишуся, а якщо ні — то піду. Всі чекають зустрічі зі спонсорами. Якщо ми хочемо, щоб команда залишилася у Першій лізі, а останні ігри показали, що потенціал для цього у неї є, то перші збори нам потрібно робити вже в грудні. Якщо почнемо в другій половині січня, то часу на підготовку нам не вистачить. Нам потрібно, мінімум, сім перемог, і для цього потрібно серйозно готуватися вже в грудні. Півтора місяці або навіть два — мало для підготовки.

— Свого часу Василь Івегеш згадував такий момент, що після стартових поразок у Другій лізі взагалі існувало питання, чи буде ФК Тернопіль далі грати. Потім була перемога над Скалою після якої мер сказав, що ми робимо цю справу. Сьогодні є впевненість, що навесні команда стартує?

— Рік тому в такій самій ситуації було рішення перестати фінансувати команду, тому що все одно вилітали з Першої ліги, а вже у Другій лізі потрібно було б шукати молодих і розбиратися. Сьогодні впевненість, що команда буде — однозначна. Тому що президент клубу і міський голова недавно про це так і сказав: “Команда буде”. Головне — зберегти в Першій лізі саме цей колектив. 5-6 хлопців зверталися, у них є хороші пропозиції. Якщо команда не збирається залишатися в Першій лізі, то цих хлопців краще відпустити, а набрати молодих і награвати їх для другої ліги. Але поки що завдання є.

— Наскільки великі борги по зарплаті перед футболістами і працівникам клубу?

— Не хочу відповідати на це питання.

— Щодо гравців вашої команди періодично з’являються чутки, що ними цікавляться інші команди. Наскільки серйозні їхні масштаби? Це клуби першої ліги з числа лідерів?

— Знову ж таки, не дуже хочу про це говорити. Єдине, що скажу: чимало пропозицій з країн Східної Європи. У нас тут багато хто з футболістів, наприклад, Закарпатської області грають в Словаччині, Польщі. Там зарплати вище.

— Це свідчить про те, що багато хто з хлопців, що починали разом з області, ще студентами, домоглися за ці роки певного прогресу …

— Як на мене, може тому, що я тренер, але якщо взяти по лініях, то у нас в кожній з них є цікаві хлопці. Починаючи з воротаря: взяли Воробея — він відіграв дуже здорово. У центрі оборони зазначу Курила, великий потенціал у Бабича, в центрі поля — Червонецький, дуже сильний Солонинко. Дорі набирає як нападник. У нас група футболістів, мінімум шестеро, дуже сильні індивідуально. Якщо їх об’єднати командною грою, то потенціал у них хороший.

— Дійсно, є хороші футболісти, але тоді вибачте за питання, звідки ж такі катастрофічні результати, які траплялися останнім часом?

— Не хочу критикувати людей, які були в команді, але тому зараз у нас і мало футболістів. Так, були ті ж самі гравці, але щось було не так. Може бути, хтось грав не на тих позиціях. Мені складно говорити.

— Тоді ще одне питання з розряду гіпотетичних. Якщо ви або хтось із тернопільських тренерів залишаться в клубі, є шанс, що повернуться ті ж самі Атласюк, Чорний, Дубчак? Це люди, які стільки років віддали команді і, складається враження, що не всі сказали на професійному рівні.

— Складно сказати, зацікавлені вони в поверненні чи ні. Але, на мій погляд, нам вже потрібно шукати більш молодих футболістів. Якщо Атласюк ще має непогану практику, то Чорний на такому рівні навряд чи зіграє — його травми не відпускають. Останній рік він більше мучився. Те ж саме і по Дубчаку.

— Раніше в клубі була структура. Був Педліцей, був університет. Об’єднувалися зусилля в студентському, аматорському і професійному футболі. Зараз залишки цієї структури є або студентська команда живе окремо від професійної?

— Є така команда ФК Тернопіль-Педліцей. Вона збереглася, нею займається колишній тренер ФК Тернопіль Івегеш, який багато років займається студентським футболом і виводив нашу команду в Першу лігу. Зараз, правда, він дуже звузив свій обсяг роботи і при попередниках не перетинався з професійною командою. До речі, він — один з кандидатів на посаду головного тренера в ФК Тернопіль.

— А хто ще серед кандидатів?

— Ходять чутки, що Ігор Яворський. Але він каже, що не подавав заявку. Я знаю, що є кандидати з Івано-Франківська, Луцька та Прибалтики. Чесно кажучи, сильно не цікавився.

— На завершення бесіди хочеться побажати вам, щоб таємничий спонсор все ж знайшовся. Тим більше, в області є кілька відомих по всій Україні брендів, а сам ФК Тернопіль свого часу славився як непоступливий самобутній колектив …

— Спасибі, і ще раз хочеться повернутися до питання, чому з моїм приходом змінилася гра. Одна з вагомих причин — я більш чесно поступав з хлопцями. Все, що було обіцяно — робилося. Друге: команда залишила проблеми всіх підозр в договірних матчах і тоталізатора. Це смикало футболістів, а коли питання відпало: всі стали спокійніше і команда заграла.

ФК"Тернопіль"
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Повідомляємо, що у зв’язку із ремонтними роботами, буде тимчасово припинено електропостачання в окремих житлових будинках Тернополя. А саме: - 22.05.2019р. з 09.00 год. до 12:00 год. за адресами: вул. Лозовецька, 20, 21а, вул. Фабрична, 1. - 22.05.2019р. з 09.00 год. до 13:00 год. за адресами: вул. Гайова, 35-45.
Суспільство
Серйозні проблеми зі здоров’ям у 24-річної вчительки зі села Заруддя Зборівського району на Тернопільщині Оксани Неживи – виявили ниркову недостатність V стадії. Жінка потребує коштів на лікування і трансплантацію нирки, повідомляє сайт "Місто". Через відмову нирків дівчина із зими тричі на тиждень змушена їздити до Тернополя на гемодіаліз (штучне очищення крові). Пані Оксана погано почувається – високий тиск, набрякають ноги, високий рівень калію у крові,...
Суспільство
Оригінальну ляльку у вигляді дівчини-волонтерки у зелено-білих уборах виготовила майстриня виробничого навчання Кременецького професійного ліцею Любов Захарків. Як повідомляють "Тернополяни", свій особливий витвір творчості жінка представила  в Тернополі у парку Шевченка під час форуму закладів профтехосвіти області. Величина патріотичної ляльки – понад 30 сантиметрів. Свою волонтерку жінка убрала у білу сорочку з темною вишивкою, камуфляжну спідницю, а на...
Суспільство
На черговому засіданні виконавчого комітету прийняли рішення про надання дозволу на встановлення на території Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги пам’ятного знаку захиснику від епідемій та чуми. Памя’тний знак розміщуватиметься перед входом у будівлю  інфекційного відділення лікарні, що на вул. Пирогова, 16. Після встановлення пам’ятний знак буде переданий на утримання комунальному некомерційному підприємству «Тернопільська міська к...
Суспільство
Вихованці Хоростківського сільськогосподарського ліцею на Тернопільщині створили особливий макет трактора, який не тільки має вигляд справжньої машини, але й може їздити. Як повідомляє "Погляд", макет транспорту працівники та учні закладу представили в Тернополі 17 травня, у парку Шевченка під час форуму закладів профтехосвіти області. "Перед нами трактор Т150 з гусеницею. Відлив, свердління металу було здійснено вручну. Потім зробили два мотори – правий т...
Суспільство
"У 2016 році ніхто не вірив, що тут буде підприємство з німецько-японськими інвестиціями, тому що тут були руїни Чортківського ремзаводу. У 2016 році спільними зусиллями обласної державної адміністрації, Президента України Петра Порошенка ми зробили кроки разом з інвесторами, щоб створити у Чорткові нові робочі місця і вже в грудні 2016-го нам вдалося відкрити завод СЕ Борднетце, на якому сьогодні працюють 1700 осіб", - наголосив голова ТОДА Степан Барна,...
Суспільство
30 тисяч гривень вже зібрали тернополяни на апарат імпульсної магнітотерапіі для дітей реабілітаційного центру з вадами опорно-рухового апарату. Проте повна його варість – 50 тисяч. Гроші, яких не вистачає, збиратимуть 22 травня під час Благодійного марафону у Тернополі. Раніше організатори події вже купували діагностичне обладнання для безкоштовного обстеження дітей області, а також апаратуру для пологового будинку, повідомляє тв4. Тепер знову запрошують...
Кримінал
Працівники Тернопільського відділу поліції просять допомогти встановити особу зловмисника, якого підозрюють у крадіжці гаманця з квартири на вулиці Винниченка. Подія трапилась 17 травня близько 18 години. Невідомий скористався незачиненими дверима  та викрав з коридору помешкання гаманець з грошима. Камери відеоспостереження, розміщені на сходовій клітці, зафіксували підозрюваного. Поліцейські звертаються до краян: якщо ви впізнали дану особу або знаєте йо...
Суспільство
Історія маленької знайди - продовження: дівчинку, яку мама підкинула у "Вікно життя" сьогодні перевели з пологового. Багато небайдужих тернополян,  прийшли провідати дитину. Принесли багато одягу, іграшок, сумішей і памперсів. А були й такі пари, які цікавилися як можна усиновити дитину. Одяг та речі спаковані, дівчинка одягнена і чекає, коли її переведуть з пологового відділення. За її долею спостерігає увесь Тернопіль. Нагадаємо, дитинку підкинули у "Ві...
Новини по темі
Урочисте відкриття футбольного сезону розпочалось з перемоги тернопільської команди (фото)
Тернопільська "Нива" обіграла житомирське "Полісся" (Відео)
Піднімай менше, щоб підняти більше: тернопільські чемпіони-гирьовики діляться секретами успіху (ВІДЕО)
Тернопільська "Нива" і "Калуш" показали запеклу боротьбу за першість (відео)
Олімпійська чемпіонка Олена Підгрушна розповіла, як працювала у міліції на Тернопільщині (ФОТО+ВІДЕО)
Як Тернопільська "Нива" обіграла “Чайку” з Петропавлівської Борщагівки? (відео)
Тернопільська біатлоністка Олена Підгрушна отримала власну "зірку"
У Тернополі на стадіоні відбудеться гра «Ниви» та «Чайки»
Тернопільська біатлоністка зіграє весілля зі скандальним росіянином (ФОТО)
З Чернівців тернопільська "Нива" повернулася з перемогою (відео)
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!