На Тернопільщині у трьох осіб підтверджено діагноз грипу А

Віруси шалено атакують жителів Тернопільщини. Упродовж минулого тижня захворіло майже чотири тисячі осіб. І це лише офіційна статистика. Лікарі підозрюють, що кількість хворих набагато більша.

Як вберегтися від хвороби – методу із стовідсотковою гарантією немає, – кажуть лікарі. Щеплення захищає лише від конкретних штамів грипу. І крім цього, до лікувальних закладів краю вакцина поступає нерегулярно. Від початку епідсезону в області щеплено трохи більше сотні людей.

«Ми радимо зробити щеплення насамперед тим особам, які належать до груп ризику. Це діти шкільного віку, люди похилого віку, ті, хто страждає хронічними захворюваннями, а особливо ті люди, які постійно перебувають у місцях великого скупчення людей. Також є певні протипоказання. Не рекомендуємо робити щеплення тим, хто має алергію на курячий білок, також, якщо на момент щеплення спостерігається підвищена температура тіла. А загалом процедура щеплення – цілком безпечна, однак проводити її необхідно у лікувальних закладах», – каже зз лікар-епідеміолог ДУ “Тернопільський обласний лабораторний центр» Світлана Маціпура.

На Тернопільщині у трьох осіб підтверджено діагноз грипу А. Загалом в області захворюваність не перевищує епідемічного порогу і становить 75%. Порівняно з іншими регіонами рівень захворюваності – невисока. Однак простежуються негативні тенденції.

Тернопільщина грипА вакцинація
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі