Тернополяни масово стають жертвами крадіїв

Заяви про крадіжки, особливо мобільних телефонів, надходять до поліцейських найчастіше. Люди зазвичай стверджують, що хтось поцупив у них мобільний пристрій. Правоохоронці витрачають час і зусилля на те, щоб з’ясувати обставини крадіжки, знайти винуватця, та доволі часто з’ясовується, що порушує закон сам «потерпілий».

Причина проста – заявники втратили свої мобільні, проте у заяві написали, що телефони у них вкрали. До слова, через трату часу на розкриття видуманих крадіжок, зростає число нерозкритих, адже найперше криміналісти беруться за розкриття тих фактів, у яких є склад злочину. Отже, зрозуміло, що вкрадений телефон шукатимуть швидше, аніж загублений. Тому заявники, не без підказок  «знаючих», вказують у повідомленні про те, що телефон крадений. Не забувайте, що завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину – це теж злочин.

Загублену річ оперативники також шукають і детально знатимуть усі обставини, тим більша ймовірність знайти телефон.

Застерігають поліцейські і тих, хто привласнює знайдене майно. Стаття 193 ККУ - незаконне привласнення особою знайденого або чужого майна, що випадково опинилося у неї, передбачає покарання у вигляді штрафу від ста до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на строк до двохсот сорока годин, або виправних робіт на строк до двох років, або арешт на строк до шести місяців.

Тому, якщо ви знайшли чужу річ, краще спробуйте розшукати її власника і повернути. Можливо, отримаєте винагороду, або, принаймні, людина буде вам вдячна. Не можете самостійно знайти господаря згуби, зверніться до правоохоронців.

Тернополяни крадії
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі