Виявлені порушення у тендері на 9 млн грн, які пішли на реконструкцію набережної у Тернополі

Державна фінансова інспекція у Тернопільській області повідомила Громадську організацію «Верховенство права» про виявлені порушення, допущені комітетом з конкурсних торгів Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради, під час закупівлі послуг із реконструкції набережної Тернопільського ставу.

В результаті перевірки документації конкурсних торгів та пропозицій учасників, ревізорами було встановлено, що в торгах приймали участь ТОВ «Тернопільбуд», ТОВ «Укрспецмонтаж Інвест», ТОВ «ТОМ-ІнвестБуд».

Найдешевша пропозиція ТОВ «Укрспецмонтаж Інвест» була відхилено через те, що в інформаційній довідці учасника було вказано, що інформація, про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи, міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб – підприємців, однак вказана інформація в реєстрі відсутня.

Як зазначив виконуючий обов'язки начальника Держфінінспекції у Тернопільській області Євген Держерука, згідно діючого законодавства, відомості про кінцевого бенефіціарного власника не подаються до Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців, юридичними особами, засновниками або учасниками яких є виключно фізичні особи, якщо кінцеві бенефіціарні власники таких юридичних осіб збігаються з їх засновниками або учасниками. У такому разі, засновники або учасники - фізичні особи є бенефіціарними власниками такої юридичної особи. ТОВ «Укрспецмонтаж Інвест» підпадає під дію цього положення законодавства.

Окрім цього, ревізорами було виявлено, що тендерним комітетом замовника не відхилено не відповідаючу вимогам законодавства та документації конкурсних торгів пропозицію іншого учасника - ТОВ «ТОМ-ІнвестБуд».

У зв'язку із викладеним, Управлінню житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради було спрямовано пропозицію щодо усунення порушень, про виявлені порушення також поінформовано Прокуратуру Тернопільської області та Тернопільську міську раду.

тендер
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі