На Тернопільщині оновлять дорожні знаки

Впродовж 2017 року, у зв’язку із набуттям чинності нових стандартів, Службою автомобільних доріг у Тернопільській області буде замінено інформаційно-вказівні знаки.

«Служба автомобільних доріг у Тернопільській області у зв’язку з процесом євроінтеграції змінює разом з усією країною стандарти дорожніх знаків. У 2017 році усі інформаційно-вказівні знаки підлягають заміні, згідно ДСТУ № 4100:2014 Додаткова інформація допоможе водіям краще орієнтуватися під час здійснення руху», - зазначив начальник відділу організації та безпеки дорожнього руху Андрій Грегоращук.

На інформаційно-вказівних знаках, згідно нового стандарту, розміщуватимуть не лише назви міст, але й номери доріг по національній та міжнародній класифікації.

Білими буквами на червоному тлі будуть вказані номери міжнародних та національних доріг. Чорними на жовтому – регіональних та територіальних. Білими літерами на синьому фоні – обласних та районних автошляхів. На зеленому фоні білими літерами будуть вказані європейські коридори.

Також піктограми «аеропорт», «залізничний вокзал» тощо будуть стандартизовані. Рекламна інформація на дорожніх знаках у новому році – поза законом.

«Для уникнення порушень безпеки дорожнього руху також вводиться заборона на розміщення на дорожніх знаках повідомлень, які мають ознаки реклами», - додав Андрій Любомирович.

Неподалік Тернополя успішно працює державний цех із виготовлення дорожніх знаків при філії Великоберезовицької ДЕД. Борис Бучковський, майстер цеху, каже, «життя» дорожнього знаку, в середньому, триває кілька років. Усе залежить від матеріалів, з якого виготовлено вказівник.

«Один лист сталі коштує 626 гривень. З одного листа 1,25х2,5 метри виходить максимум три знаки. Тривалість експлуатації залежить від ґрунтовки, фарби та плівки, якою покривають знак. Щонайменше – 3 роки. Є навіть плівки на 7 та 10 років. Найоптимальніше використовувати семирічну. Після кількох років експлуатації ми робимо реставрацію стійки та малюнку: обезжирюємо, обводимо фарбами», - розповідає Борис Бучковський.

Вартість одного знака коливається від 400 до 600 грн, залежно від розміру. На усі матеріали, які використовує цех, видаються сертифікати якості. Перевірку здійснюють фахівці ДНТЦ «Дорякість»

За 11 місяців цього року цех, де працює 5 спеціалістів, виготовив 4000 та реставрував 68 знаків.

Тернопільщина дороги знаки
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі