Тернопільський став змілів на півметра (відео)

Через зниження рівня води може постраждати ікра, тобто риби у водоймі поменшає. І влада, і утримувачі ставу заперечують, що зниження рівня води — їхніх рук справа. Не знають, чому впала вода, і “контролери”. Наразі ситуацію рятують дощі.

Рівень води в Тернопільському ставі напередодні дощів був значно нижчим, ніж завжди, зауважили тернополяни.

З-під води навіть “вилізли” прибережні шматки дна, а раніше підводні частини бетонної огорожі були над поверхнею водойми. Люди бояться, що коли дощі припиняться, вода знову “впаде”.

“Самі люди нищать”

Деякі читачі пов’язують падіння води з будівельними роботами на набережній.  У будь-якому випадку таке пониження могло знищити ікру, застерігають фахівці. “Низька вода” занепокоїла і тернопільських рибалок. Кажуть, що риба й так останнім часом сильно постраждала.

- Минулого року риба гинула через сильну засуху, – каже рибалка Богдан Величко. – Але тоді нічого зробити не можна було — бо це ж природа. А зараз самі люди нищать рибу. Я сильно сумніваюся, що вода настільки могла впасти самостійно, якби ніхто не опустив шлюзи дамби. А від цього ж уся ікра загине, зараз же нерест.

Втім, зазначають рибалки, цього року ситуацію врятувала природа.

- Добре, що пішов дощ і рівень води сам піднявся, – додає Геннадій Бойко, який рибалить поруч із паном Богданом. – Зараз рівень води вже нормальний. Але не знаю, чи мальку це допоможе. Бо ж раніше всі кущі та коріння, у яких була ікра, стояли над водою. На сантиметрів 50-60 впала.

Вода впала і в області

Те, що зниження рівня води в Ставі загрожує ікрі, яку відметала риба під час нерестового сезону, підтверджують і фахівці. Риби в міській водоймі може значно поменшати, кажуть вони.

- Коли знижується рівень води, виникають проблеми, – пояснює іхтіолог Інна Гоч. – Риба відкладає ікру в так званих нерестовищах — прибережних ділянках дна, які покриті водною рослинністю. У цей період нереститься короп та лящ. Якщо ікра опиняється за межами води, то обсихає. Як наслідок – риби поменшає. Понижувати рівень води можна лише з погодженнями, зокрема з управлінням Тернопільводгоспу. Має бути зафіксовано, наскільки знизиться рівень води та скільки часу це триватиме. Окрім того, потрібно правильно обирати період та зважувати всі за і проти.

Кореспонденти “20 хвилин” поцікавилися в обласному управлінні водних ресурсів, чи давали вони згоду на спуск води зі Ставу.

- У мене немає такої інформації, щоб комусь видавали погодження на спуск Ставу, – каже начальник відділу водних ресурсів Олег Озеранець. – До зниження рівня води люди могли бути й непричетні. Така сама ситуація в Бучачі. Загалом по області вода “впала”. Вона могла й випаруватися. Розумієте, якщо нема притоку зверху, то й у Ставі рівень може падати.

Що сталося – з’ясують. Все ж уточнили у мерії, чи, бува, води не спускали, не спитавши дозволу. Адже і наші читачі, і дописувачі припускають, що зниження рівня води пов’язане з будівництвом причалу для майбутнього чемпіонату з водномоторного спорту.

- Ні, нічого такого не робили, – запевнив начальник міського управління ЖКГ Володимир Болєщук. – Крім того, роботам, які проводять на набережній, рівень води не заважає. Тож і потреби в такому не було. Зрештою, аби понизити чи підняти рівень води, потрібне не одне погодження. Це все не так просто. Балансоутримувач Ставу – об’єднання парків, ще в них запитайте.

Проте і в об’єднанні парків запевнили, що до пониження води не причетні.

- Ставу ніхто не спускав, – каже начальник комунального підприємства “Об’єднання парків культури та відпочинку” Олег Протасевич. – Та й шлюзи справні, сам навесні дивився. Хіба тепер щось сталося, але навряд.

Разом із тим керівник комунального підприємства, на балансі якого водойма, повідомив, що поцікавиться причиною зниження рівня води. Начальник ж відділу водних ресурсів Олег Озеранець пояснив, що працівники відділу водних ресурсів перевірять, чи, бува, хтось без дозволу воду спустив.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі