На Тернопільщині службові особи отримали майже пів мільйона гривень за ненадані послуги

Тернопільською транспортною прокуратурою порушено кримінальну справу стосовно службових осіб професійно-технічного навчального закладу в одному з районів за фактами зловживання повноваженнями та службового підроблення.

Дослідчою перевіркою встановлено, що службові особи навчального закладу, зловживаючи своїм службовим становищем, надавали фізичним особам послуги з навчального водіння на категорії «С1Е» і «СЕ» на вантажному автомобілі марки «ГАЗ», вантажопідйомність якого становить менше 7,5 т, тоді як категорія «С1Е» і «СЕ» відноситься до права водіння вантажних автомобілів вантажопідйомністю від 7,5 т і більше.

Надалі, фізичним особам видавались завідомо неправдиві свідоцтва про проходження навчання, на підставі яких вони допускалися до здачі екзаменаційних іспитів в МРЕВ ДАІ, після чого отримували посвідчення водія з категоріями «С1Е» і «СЕ».

Більше того, виявилося, що договори, укладені службовими особами з власниками транспортних засобів носили лише формальний характер, бо насправді навчання на цих автомобілях взагалі не проводилось.
Крім цього, у вартість навчання не було включено видатки на паливно-мастильні матеріали, що використовуються для навчань з практичного керування автомобілем. Тобто фактично заняття з практичного керування транспортними засобами категорій «С», «С 1», «СЕ», «С1Е» та «D» не проводились.

У результаті, навчальним закладом незаконно одержано виручку у сумі майже 418 тис. грн. за фактично ненадані послуги по навчанню водіїв з практичного керування автомобілями.
Кримінальну справу порушено за ч.2 ст.364-1 та ч.2 ст.366 Кримінального кодексу України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі