
20:00, 8 червня 2012 р.
Тернополяни, які потрапили на гачок афериста, добудовуватимуть багатоповерхівку самі
Будинок пайовикам мали здати ще у 2009 році, а люди досі без житла. Вони об'єдналися у кооператив та добудовуватимуть багатоповерхівку самі. Тим часом підрядник під арештом у Чортківському СІЗО. Його мають судити за шахрайство.
- У мене дружина та двоє дітей, я наймаю житло, сплачую щомісяця по 150 доларів, тоді як міг би вже давно жити в своєму помешканні, - каже тернополянин Віталій Білик. – Інші пайовики теж наймають квартири, дехто навіть змушений переїхати жити в село.
Понад шість млн грн. здали пайовики на будівництво житла фірмі-підряднику "Вікторія-Транс". Фірма використала лише 2 млн грн., де решту грошей, пайовики не знають. Дев'ятиповерхівку на вул. Микулинецькій, 30 А зобов’язувалися здати ще у 2009 році, а там все залишилося практично на рівні фундаменту. Серед потерпілих пайовиків жителі зі всієї Тернопільської області, і навіть з сусідніх областей. Загалом 58 людей. Багато з них роками заробляли кошти на житло на заробітках за кордоном.
Об'єдналися у кооператив
Жителька Білої Тернопільського району Світлана Джердж на майбутню трикімнатну квартиру вклала 193 тисячі гривень. Це 70% від потрібної суми
- Я здала кошти у липні 2008 року, відтоді будівництва не було, лише певне зрушення пішло у жовтні минулорого року, проте недовго, - каже вона. – Наразі на місці майбутнього будинку є закладений фундамент на три під'їзди. В першому вимурувано два поверхи, в середньому один, в третьому лише фундамент і то не до кінця. Моя квартира мала бути в другому під'їзді.
Подібна ситуація і в інших пайовиків. Так тернополянин Віталій Білик за майбутню трикімнатну квартиру заплатив підряднику вже 208 тис. грн. Жителька Бучача Ганна Кафтан за двокімнатну квартиру у новобудові віддала 190 тис грн в листопаді цього року. Жінка каже, що повірила підряднику і навіть не думала, що все так обернеться.
- Сподіваюся, що ще таки отримаю своє житло, - каже вона.
Пайовики хочуть завершити будівництво самі. Вони створили кооператив і вже знайшли будівельну фірму, яка займеться роботами. Окрім того люди планують виробити всю потрібну документацію на будинок та його проект, бо як виявилося, його досі немає. Також пайовики взяли в суборенду землю, на якій ведеться будівництво.
- Орендар землі не мав в договорі пункту про передачу землі суборенду і він мусив звернутися в сільраду, щоб вона дала таке рішення, - пояснює Світлана Джердж. - На сесії в сільрад, яка відбулася ще в березні депутати одноголосно проголосували, аби такий дозвіл йому дати.
Відповідатиме за шахрайство
Тим, хто хоче вступити у пайову часту, потерпілі пайовики радять перевіряти спершу чи забудовник має дозвіл на будівництво.
- А ми, на жаль, цього не зробили, повірили на слово, - каже пані Джердж. - Нам показували копії плану будинку, але виявилось зовсім не того, що має бути. А того, що вже збудований поряд.
Люди кажуть, що повірили, що їх будинок збудують у вказаний термін. А пішли саме в цю фірму, бо шукали де дешевше. А підрядник вказав низькі ціни. Приміром, у м.кв житла коштував тоді 700 доларів, тоді як у інших фірмах – 800-1000.
- Ми повірили йому, бо він неподалік вже збудував два будинки дуже швидкими темпами, - каже Віталій Білик.
До слова, на директора фірми-підрядника "Вікторія-Транс" пайовики написали заяви в міліцію. Цей чоловік ще з березня цього року під арештом у Чортківському СІЗО. Пайовики з Микулинецької припускають, що вони не єдині, хто постраждав від цієї фірми. Про арешт керівника "Вікторія-Транс" підтвердили і в міліції.
- Щодо будівництва на вул. Микулинецькій проти цього чоловіка правоохоронці порушили кримінальну справу за шахрайство, - каже начальник відділу зв'язків із громадськістю обласної міліції Петро Колісник. - Слідчі проводили обшуки на його робочому місці, вилучили документи щодо цього будівництва. Відтак кримінальну справу закрили у зв’язку з відсутністю документів бухгалтерського обліку, які були потрібні для проведення експертиз. Однак міліціонери встановили інші факти шахрайства цим чоловіком, його арештували, а кримінальну справу вже направили до суду.
Коментар
Василь КОГУТ, адвокат:
- Людям, які хочуть вкласти кошти у будівництво житла, треба перевірити, чи має забудовник проект будівництва, ліцензії, дозволи, рішення місцевої влади про виділення земельної ділянки. Втім, чи завершить він будівництво — питання честі, совісті та ділової репутації забудовника. Перш ніж внести пайову частку, варто перевірити, чи будівельна фірма міцно стоїть на ринку. Зрештою, раджу застрахувати свій внесок. Якщо якась страхова компанія візьме на себе такий ризик, ви у разі виникнення проблем принаймні повернете свої гроші.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
13:57, 5 квітня
10:33, 8 квітня
12:50, 16 квітня
10:33, 8 квітня
13:57, 5 квітня
live comments feed...