• Головна
  • Духовенство “дозволило” тернополянам трохи погрішити «в ім'я» здорового способу життя...
11:00, 11 червня 2012 р.

Духовенство “дозволило” тернополянам трохи погрішити «в ім'я» здорового способу життя...

Утриматися від гучних забав та весіль радять священики під час посту, який в народі називають Петрівкою. Цьогоріч Петрівка розпочинається 11 червня.

Втім, духовенство свої обмеження не поширює на основну забаву чоловіків — Чемпіонат Європи з футболу, який стартував саме напередодні посту.

- Чемпіонат Європи з футболу – то таке велике спортивне свято, яке проводять раз на чотири роки, – каже священик Української Греко-Католицької Церкви отець Мартин Хомів. – Тому, думаю, церковні ієрархи повинні з розумінням ставитися до цього. Тим паче, що це змагання популяризує здоровий спосіб життя.

Як розповів "20 хвилин" отець Мартин Хомів, піст, який в народі називають Петрівкою, розпочинається 11 червня і завершиться напередодні свята верховних апостолів Петра і Павла.

- Піст традиційно готує нас до великих свят. Цей піст готує нас до зустрічі свята святих первоапостолів Петра і Павла і в цей час потрібно утриматися від гучних забав та весіль. – каже отець Мартин Хомів. – В цей період потрібно духовно підготуватися до свята. Втім, особливих застережень до вживання їжі, на відміну від великоднього та різдвяного посту, у греко-католицької церкви немає.

У християн східного обряду піст Петрівка розпочинається через тиждень після Святої Трійці. Тривалість посту різна – від восьми днів до шести тижнів. Все залежить від дня на який припадає Великдень. Закінчується Петрівка 12 липня, у день вшанування пам’яті Святих апостолів Петра і Павла.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...