• Головна
  • На Тернопільщині розвивається майже літературний земельний конфлікт
17:30, 6 березня 2017 р.

На Тернопільщині розвивається майже літературний земельний конфлікт

Територію свого двору ділить сім’я Павлів, що проживає в Бережанах, із сусідкою. Жінка оформила земельний сервітут ще у 2006 році. Такі «пільги» для заїзду намагаються скасувати у суді.

– Нашу ділянку землі сусідка використовує під заїзд до свого септика, – говорить Іван Павлів. – А це частина нашої і так невеликої присадибної ділянки площею 3 сотих. Сусідка цілком може використати для цих цілей свою власну ділянку.

У попередньому рішенні суду від 06.10.2016 вказано, що фактична ширина заїзду на подвір’я відповідача становить 3м 25см, що фактично дозволяє заїхати асенізаційному автомобілю на подвір’я, пише Терен. Та згідно рішення 16.01.2017р. суд Бережанського району відмовив у вимогах припинити земельний сервітут. Наразі засідання в Тернопільському апеляційному суді перенесли на кінець березня.

– Я змінив цільове призначення даної земельної ділянки на землю сільськогосподарського призначення, – додає Іван Павлів. – У сусідки з’явились можливості для заїзду автомобіля. Тому не бачу жодних перешкод для відміни сервітуту. Вважаю рішення Бережанського суду упередженим. Адже воно ігнорує права володіння, користування та розпоряджання своїм майном на власний розсуд, що закладені в положеннях «Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод» та відповідні статті Конституції України та Земельного кодексу. Зокрема, п.1,2 ст.103 ЗК України каже, що такий сервітут може діяти тільки у випадку абсолютної відсутності інших альтернативних можливостей доступу до об’єкту, використовуючи власну земельну ділянку. А це на сьогодні не відповідає дійсності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #земля #конфлікт
ТОП новини
"Масштабна гроза заллє відразу кілька областей, українців сповістили про шалені опади": синоптики про погоду вже завтра
Очільник Тернопільської ОДА відреагував на інформацію в мережах стосовно вибухів в Тернопільській області
"Страшна гроза, сильний вітер і шалений град сунуть прямо у ці три області": синоптики попередили про погану погоду
"Крижана гроза заполонить цілі області, потоки води несуть холод і зміни": синоптики про погоду на весь серпень
Оголошення
live comments feed...