
14:00, 17 червня 2012 р.
Стічні води у річки Тернопільщині потрапляють без очистки
Дослідження якості води водойм свідчать про їх забруднення неочищеними та недостатньо очищеними стоками з каналізаційних очисних споруд.
Моніторинг якості води поверхневих водойм свідчить проте, що незважаючи на спад промислового виробництва за останні роки, сьогодні практично всі водойми за рівнем забруднення наблизилися до ІІІ класу, а склад очисних споруд, технології водопідготовки фактично не змінились. Проблемним залишається питання скидання стічних вод у поверхневі водойми, - пише Номер один.
Зокрема лише у 2012 році з 76 (50,0%) випусків господарсько-побутових та із 44 (40,9%) випусків промислових стічних вод здійснювались скиди без очищення або з очищенням, яке не відповідає вимогам санітарних норм. Найбільший відсоток господарсько-побутових стічних вод без очищення або з очищенням, що не відповідає вимогам санітарних норм, які скидаються у ріки, водойми, озера та ставки: у Бережанському, Борщівському, Зборівському, Кременецькому, Підволочиському, Тернопільському, Чортківському, Шумському районах відповідно 100,0 %; Монастириському – 88,8 %, Заліщицькому – 75,0%, Козівському – 50,0%, Бучацькому – 20,0%, Гусяинському районах – 16,0%, при середньому по області 50,0%, по Україні – 32,3%, - констатує лікар відділення комунальної гігієни обласної санепідстанції Володимир Мотика.
Найбільший відсоток промислових стічних вод без очищення або з очищенням, що не відповідає вимогам санітарних норм, які скидаються у ріки, водойми, озера та ставки: Підгаєцькому та Тернопільському – 100,0%, Гусятинському – 52,9%, Бережанському і Борщівському – 50,0%, Бучацькому – 33,3%, Чортківському районах – 20,0%, при середньообласному 40,9%, по Україні – 33,6%.
На даний час в області нараховується 120 об’єктів, які мають випуски стічних вод у відкриті водойми. З них 76 – господарсько-побутових, з яких 38 (50,0%) здійснюється без очищення. У поверхневі водойми, через зупинки насосних станцій та ремонт каналізаційних мереж, щорічно відводиться від 65,4 до 73,0 млн. м3/рік стічних вод, забруднених від 2,8 до 3,1 млн. м3.
Результатом цього стала втрата ресурсу самоочищення практично всіма річками області, що може призвести до вкрай негативних наслідків. Зокрема, за результатами аналізів, у річках Дністер та Серет вміст органічних речовин перевищує гранично-допустиму норму більше ніж у 1,1 рази.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...