Через непогоду в Україні будуть дорожчати овочі та фрукти

Зливи і грози знищили понад 15 тис. га овочів і плодово-ягідної продукції в найбільш постраждалих регіонах України: Закарпатській, Донецькій, Луганській та Одеській областях. Про це повідомив експерт плодоовочевого ринку Асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ) Ігор Стрелюк.

"Основні регіони, які вирощують плодоовочеву продукцію в Україні, від негоди суттєво не постраждали. В цілому по країні станом на 13 червня втрати плодоовочівників незначні і складають в середньому 5-6%. Найбільше постраждали виробники Закарпатської, Донецької, Луганської та Одеської областей. У цих регіонах знищено до 20% овочів і плодово-ягідної продукції. За підрахунками експертів УКАБ, це більше 15 тис. га (загальна площа під овочами в цих регіонах становить більше 73 тис. га)", - розповів експерт.

За його словами, фінансові збитки виробників на сьогодні оцінити складно, але виходячи з інвестицій у вирощування плодоовочевої продукції, втрати складають близько 270-300 млн. грн. "Найбільшою проблемою став град, оскільки українські виробники плодоовочевої продукції на сьогодні практично не мають можливості захиститися від цієї негоди. На сьогодні тільки деякі компанії мають градозахисні сітки.

Якщо говорити про конкретні товарні групи, наприклад, "борщовий набір" та інші овочі, то град може побити тільки верхню частину рослини, виходячи з цього, вегетація як мінімум припиняється, і така продукція як капуста однозначно втратить товарний вигляд", - зазначив фахівець УКАБ.

Про ягідну продукцію: суниці, малини, смородини, порічок та інших, зараз триває сезон збору врожаю, потім через негоду виробники не мають можливості регулярно збирати урожай. Це викликає цінові коливання на ринках, зокрема, суниця коштує від 15 грн/кг до 20 грн/кг. По-друге, через часті дощі псується якість суниці: вона стає водяниста і несмачна, і по-третє, багато ягідної продукції через негоду перезріває і залишається в полі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі