
08:30, 18 червня 2012 р.
Італійська секта купила жителя Тернопільщини
Реальні механізми протидії торгівлі людьми обговорили в Тернополі учасники круглого столу. Захід мав за мету «Створення мультидисциплінарного механізму взаємодії у Тернопільській області з індетифікації, перенаправлення та надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми» і став логічним продовженням прийнятого 20 вересня 2011 року закону України «Про протидію торгівлі людьми».
Незважаючи на прийняті і впроваджені заходи та закони, Україна залишається однією із країн-постачальників «живого товару» в Європі. За оцінками Міжнародної організації з міграції (МОМ), з 1991 року від торгівлі людьми постраждало більше 120 тисяч українців.
Даний проект реалізується у різних напрямках, зокрема навчання та підвищення кваліфікації представників органів влади, самоврядування та організації у сфері надання захисту й допомоги постраждалим в містах та районах області; інформаційна кампанія з метою інформування населення про можливості отримання допомоги; створення мультидисциплінарних груп у 17 районах області.
Піднята тема протидії торгівлі людьми має привернути увагу не лише в населення, а й влади, адже мало усвідомлювати проблему, потрібно сформувати шляхи її подолання і насамперед попередити загрозу торгівлі людьми.
Наразі даний проект складний у реалізації, бо не має можливості отримання допомоги з-за кордону через відсутність державного механізму захисту постраждалих. Серйозною перешкодою у наданні допомоги жертвам торгівлі людьми є і невизнання свого статусу постраждалого самими мігрантами. Зазвичай людині важко визнати, що вона була обманута чи скривджена, їй здається, що таку річ треба зберегти у таємниці та пережити наодинці з собою. Але це лише ускладнює проблему, психологічна ж травма залишається невиліковною. Мало відомо серед населення, що в нашій державі існує проблема і внутрішньої торгівлі, коли іноземці стають жертвами трудової експлуатації у сферах сільського господарства, на будівництві, виробництві.
Тому до виявлення постраждалих державними структурами повинні приєднуватися близькі та оточення. Завдяки цьому вони отримують можливість безоплатного одержання медичної, психологічної, соціальної, правової допомоги, тимчасове розміщення в закладах для осіб, які постраждали від торгівлі людьми, а також відшкодування моральної та матеріальної шкоди, отримання одноразової допомоги реалізації права на освіту та професійну підготовку, допомогу у працевлаштуванні.
Генеральний директор «Карітасу», отець Андрій Марчук розповів, що у своїй священницькій практиці неодноразово стикався із випадками морального та фізичного насилля від закордонних працедавців щодо наших співвітчизників, він також звернув увагу на те, що: «Коли розповідають про торгівлю людьми, завжди думають про сексуальну експлуатацію жінок, але насправді чоловікам захист потрібен більше. Жінку легше продати, але їй і легше знайти роботу, чоловікам у пошуках праці набагато важче, це і стає причиною попадання в рабство.
Як приклад, о. Марчук розповів історію про те, як жителя Збаразького району з села Добриводи купила італійська секта, чоловік збожеволів від численних фізичних знущань, але після визволення та надання допомоги зміг повернутися до нормального життя.
Разом з тим, більшість учасників круглого столу зазначали, що головним завданням даного проекту все ж таки залишається не надання допомоги, а попередження жахливого факту – торгівлі людьми. А тому виїжджаючим за кордон дали кілька порад: потурбуватись про власну безпеку: дізнайтесь про візу у посольстві країни, до якої збираєтесь; оформляйте та сплачуйте за усі документи, пов’язані із поїздкою; уважно ставтеся до посередників, перевіряйте їх на наявність ліцензії; перевіряйте запропонований контракт; повідомляйте родичів про деталі поїздки; беріть із собою контактну інформацію посольства чи консульства; дізнавайтесь про організації, які допомагають мігрантам тощо. А тим, хто вже побував за кордоном і відчував на собі всі принади заробітчанського життя, учасники зібрання просять поділитися інформацією з рідними та друзями, адже допоки існує загроза потрапити у рабство хоча би для однієї людини, вона існує для всіх, – пише “Номер один“.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
15:10, 16 квітня
28
15:33, 16 квітня
15:15, 16 квітня
41
10:42, 24 квітня
live comments feed...