Відходи сміттєзвалища потрапляють у воду

Діяльність тернопільського сміттєзвалища немає жодної правової основи. Документів не було й немає, так само як і договору оренди ділянки під сміттєзвалища, – стверджують експерти.

За своєю суттю тут не врегульовані питання між сторонами Малашівської сільської та Тернопільської міської рад, – розповідає правозахисник Олександр Степаненко.

- Щодо сміттєзвалища, то варто зауважити, що час від часу управління екології давало приписи, щоб припинити туди вивіз сміття, бо відходи ідуть у воду, – каже Олександр Степаненко. – Загалом щодо води, то ведеться моніторинг у кількох спостережних свердловинах.  Проте ведеться здебільшого водоканалом, який не зацікавлений у тому, щоб моніторинг був надто ретельний.

Експерт же зазначає, що вплив від сміттєзвалища до води є надзвичайно великий. Оскільки тернополяни споживають багато води, то й зона засмоктування води сягає у радіусі 80 км. Так територія сміттєзвалища знаходиться у межах водозбору, - пише Погляд.

-  Ретельний контроль за тим, що вивозять не проводиться, – доповнює Олександр Степаненко. – Тому гіпотетично туди можна вивезти абсолютно усе  – від тротилових відходів до токсичних відходів. Щодо останнього, то варто зауважити, що полігону для токсичних відходів на території Тернопілля немає.

Олександр Степаненко зазначає, що без сміттєзвалища обійтися неможливо.  Проте вихід є і він у запровадженні нових технологій. А де взяти кошти? Відповідь проста, адже європейці дають на це кошти кіотського протоколу.

Для прикладу варто нагадати, що більша частина міст України уже пождали на ці кошти заявки. «Від Тернополя такої пропозиції немає, – запевняє Олександр Степаненко. –  Його треба грамотно обґрунтувати і описати, проте й запам’ятати, що кошти потрібно використати лише раціонально і не треба їх красти».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі