Священики розповіли, яка участь чекає грішників, які дерибанять землю у Тернополі

Скоро Великдень. Багато тернополян дотримуються посту, йдуть до сповіді та святого причастя, а невдовзі тисячами збиратимуться у місті на Хресну дорогу. На її чолі щороку – перші особи міста й області, що носять хрест вулицями Тернополя.

Священики повчають, що мета такого дійства – задуматись над своїм життям, оцінити власний шлях як християнина. Наслідком може бути каяття, очищення та навернення до праведного життя. Щоправда, додають, - не завжди.

Також в останні тижні перед Пасхою віряни масово йдуть до сповіді. Біля церков уже зовсім скоро можна буде бачити довжелезні черги охочих висповідатися. Та чи про всі гріхи ми вважаємо за потрібне говорити священику?

Одна з тем, яка набула резонансу у Тернополі, - земля. У її крадіжці активісти та небайдужі городяни часто звинувачують посадовців та недобросовісних забудовників. Священики в цьому питанні одностайні: крадіжка – це гріх. Крадіжка землі – теж, пише 20 хвилин.

Не можна отримати прощення, поки не повернеш краденого

Владика ТЕОДОР, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський УГКЦ:

- Священик, який у сповіді представляє Христа, приймає покаяння людини без огляду на те, яким є її суспільний статус. У сповіді кожна людина є каянником. Він може отримати прощення гріхів від Бога тоді, коли щиро жаліє про це, постановляє виправитися та відшкодувати збитки, яких завдав. Щоби отримати прощення, особа, яка щось незаконно собі привласнила, повинна не тільки визнати цей гріх перед священиком у сповіді та щиро жаліти за нього, а й зобов’язана повернути те, що вкрала. В іншому випадку, хто би це не був, священик не має права уділити йому розрішення. Тобто така людина не може отримати прощення і достойно приступити до святого Причастя, аж поки не поверне вкраденого.

Думайте про свої недоліки, а не про гріхи ближніх

Отець Степан БАЛАН, канцлер Тернопільської єпархії УПЦ:

- Крадіжка - це крадіжка. Незалежно від того, про що йдеться. Звісно, і у випадку крадіжки землі слід сповідатись. Найголовніше – щиро покаятись у вчиненому. Коли людина під час сповіді нещира, то її сповідь не означає автоматичного прощення. Вона має справді покаятись і не повторювати вчиненого. Щодо покути – вона буває різною. Можливо, людині слід дотримуватись більш суворішого посту. Милостиню давати, аби виправити те, що зробив. Взагалі, у дні Великого посту потрібно старатись особливу увагу приділяти своїм недолікам, а не гріхам ближніх. Бути до себе суворішим, а до ближнього милосерднішим і нікого не осуджувати. Нехай Христос допоможе усім нам, щоб не тільки крадіжок ставало менше, а й усілякого зла.

Гріх завжди буде гріхом

Отець Петро ЗАЯЦЬ, єпархія УАПЦ

- У Законі Божому є чітка заповідь: “Не кради”. Відповідно, якщо чиновник причетний до крадіжки землі, тобто творить махінації з документами, знаючи, що він порушує закон, - він грішить. Як би людина не хотіла применшити чи перебільшити той чи інший гріх, гріх завжди буде гріхом. Єдиний вихід – повернути вкрадене Богдан ПИЛИПІВ, пастор Церкви свідоцтва Христа: - Причетність до крадіжки громадської землі однозначно є гріхом. І в такому гріху потрібно сповідатися. Єдиний варіант покути у цьому випадку – повернути її назад. Якщо ж ні – залишається лише нагадати, що є дві дороги: широка, що веде до погибелі, і вузька – до вічного життя. Людина сама вибирає, якою йти. Ніхто нікого не може змусити приймати ті чи інші рішення. Є громади, які вже чимало років не можуть отримати землю під будівництво церкви. Їм відповідають, що нема. Ну, нема то й нема. Що ж залишається робити, окрім того, що смиренно чекати?

Вкрав гектар – поверни чотири гектари

Василь КАПІТАНЧУК, обласний пастор Церкви адвентистів сьомого дня:

- Це гріх, в якому обов'язково треба сповідатися перед Богом. Якщо людина визнає свій гріх і щиро кається в ньому, то розуміє, що більше його чинити не буде. Бо такий гріх ображає не тільки людей, громаду, а й Бога. Якщо каяття щире – Бог прощає. Які будуть наслідки – буде видно пізніше. А вкраденого потрібно повернути вчетверо більше – так вчить Писання. Якщо вкрав гектар – повернути маєш чотири. Подібні приклади є в Старому Завіті. Так Христос сказав митнику Закхею: "Усе, що вкрав, поверни вчетверо більше".

Чиновники думають, що вони хитріші і розумніші за Бога

У церковній свідомості покаяння – це не просто визнання за собою вчиненого злочину, переконаний протоієрей Євген Заплетнюк (УПЦ КП). Гріх, як і будь-яку хворобу, недостатньо тільки визнати. Слідом за поставленим діагнозом хворобу потрібно довго та ретельно лікувати.

- Біблія нам показує ідеал щирого покаяння одного чиновника, який після того, як повірив у Спасителя, зовсім перестав красти, а усім, кого образив, повернув учетверо більше (Лк. 19, 8), - каже о. Євген. - Сьогодні багато наших чиновників чомусь вважають, що вони хитріші та розумніші не тільки від людей, а й від Бога. Однією рукою вони крадуть у держави та людей, які їх обрали, себто довірилися, а іншою намагаються відкупитися від цього страшного гріха своїми пожертвами на церкву та дружбою зі священиками.

Свічка грішника Богові смердить Хотів би нагадати, продовжує о. Євген, що кожна свічка грішника, який не кається, а свідомо продовжує красти чи переступати інші заповіді, Богу смердить.

- Це не я придумав. Про це йдеться у житті святого Миколая Чудотворця, - пояснив о. Євген. - Просто постояти в храмі на Різдво чи Пасху перед фотокамерами не є покутою. Все це несумірне вчиненому ними злочину. Богу та Церкві не потрібні гроші та подачки багатіїв, бо вони – ціна болю та страждань інших людей, переконаний священик. Це ціна крові та поту улюблених дітей Божих. Як ви думаєте, чи можна на людській біді побудувати власне щастя? Хіба можна, розуміючи свої злочини, - спати спокійно?

- Досвід Революції Гідності прекрасно показав кожному чиновнику, що треба боятися не тільки Бога, а й суду людського, - каже о. Євген. - Януковичі та Азарови на повному серйозі думали, що вони боги. І дуже за це поплатилися. Тому з усіх амвонів, через усі ЗМІ треба кричати, що ми тепер живемо в принципово новій країні, тому кожному українцю потрібно змінюватися на своєму місці.

Суд Божий і суд людський – не фантазія

- Так, у нас ще не все чудово, досі є корупція та війна, каже священик. У нас не вийшло побудувати Європу за кілька місяців. Тож у час Великого посту хочу звернутися до кожного чиновника, політика і простих громадян та нагадати, що суд Божий і суд людський - це не фантазія церковників, - каже о. Євген. - Це страшна невідворотна реальність. Кожного з нас чекає справедливе правосуддя. Когось раніше, а когось пізніше. Це лише питання часу. Тому кожному хитрому чиновнику, якому довірили керувати державними коштами, о. Євген хоче нагадати тільки одне: від суми і тюрми на зарікайся! Біблія про це пише не менш жорстко: «Ні вдови, ні сироти не утискайте; якщо ж ти утискаєш, коли вони будуть волати до Мене, Я почую волання їх, і запалає гнів Мій, і уб’ю вас мечем, будуть дружини ваші вдовами і діти ваші сиротами!».

- Бог обов’язково запитає кожного за автомобіль, квартиру, нову шубу дружині та кожну витрачену тисячу в барі чи ресторані, - переконаний о. Євген. - А особливо в час війни і всезагальної бідності. Кожна вкрадена, незаконно «прихвачена» річ буде волати людським голосом і свідчити проти злодія.

Може, якийсь депутат думає, що збагатитися можна крадучи. Це не так, переконує о. Євген. Через це не тільки втрачають душевний спокій, виснажена нервова система, бо людина живе в постійному страху. Все багато гірше: молитви, людські волання та сльози падають на всю її родину: батьків, дітей та онуків. Простежте долі таких людей, і ви легко в цьому переконаєтеся. Бог не може бути осміяний.

земля
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Культура
Марія Стопник знялась у кліпі Onuka. "Жарило сонце, ноги заплутувались в пакетах і смітті. І ще декілька днів здавалось, що звалище і його запах на всіх речах і всередині. Але результат - кайф! Дякую Алан, дякую Onuka, дякую всім, хто причетний до цього. Було круто", - написала у Facebook сама Марія Стопник. "Кожен ваш перегляд та share відео Strum — це відрахування з монетизації на підтримку життєдіяльності сміттєсортувальних станцій", - йдеться в інформа...
Суспільство
Вже з 1 жовтня частина Тернополя може залишитись без централізованого гарячого водопостачання. Про це йдеться на сайті "Тернопільміськтеплокомуненерго". КП ТМ “Тернопільміськтеплокомуненерго” повідомляє споживачів про можливе припинення надання послуг централізованого постачання гарячої води у зв"язку з відсутністю на сьогоднішній день договорів з НАК "Нафтогаз України" про постачання природного газу після 1 жовтня2018року.
Кримінал
Дорожньо-транспортна пригода трапилася 20 вересня у селі Тетильківці Шумського району. 42-річний місцевий житель, перебуваючи за кермом автомобіля “Фольксваген Кадді”, не впорався з керуванням, з’їхав з дороги та допустив перекидання транспортного засобу, пише Терноград. У результаті аварії водій від отриманих травм помер у районній лікарні.
Суспільство
За словами Андрія Деркача сьогодні в області вже випав перший сніг. Сталось це на Збаражчині. Про це чоловік написав у Facebook. "Вітаю Тернопільщину з першим снігом)))", - йдеться в дописі. В Тернополі ж в цей час погода різко змінювалась: від дощу до сонця з веселкою. Фото обох явищ користувачі почали викладати в мережу.
Екологія
За фактом отруєння жителів села Іване-Пусте працівники Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області провели перевірку ТОВ "Агрополіс", яке здійснювало окроплення полів авіаційним методом. Як інформує офіційний сайт ГУ Держпродспоживслужби, за результатами перевірки встановлено ряд порушень вимог санітарного законодавства. Була порушена процедура інформування населення: повідомлення сільському голові ТОВ "Агрополіс" не має дати та вихі...
Кримінал
31-однорічний мешканець Тернополя забув зачинити вікно, то ж невдовзі став жертвою злодія. Про крадіжку чоловік повідомив поліцейських. Співробітники Тернопільського відділу поліції розшукали підозрюваного у злочині. Ним виявився неодноразово судимий 28-річний тернополянин. Як інформує офіційний сайт Національної поліції в Тернопільській області, правоохоронці встановили, що підозрюваний через вікно проник до квартири, розташованої на першому поверсі. З чу...
Кримінал
Впродовж шести місяців працівники підрозділу протидії наркозлочинності в Тернопільській області документували факти збуту наркотичних речовин. Група з восьми осіб, вік яких від 40 до 60 років, організувала в обласному центрі бізнес з продажу заборонених речовин. Як повідомляє "Досьє 102", здійснювалася реалізація наркозалежним мешканцям міста та області опій, бупренорфін, що містить субутекс, а також амфетамін та сильнодіючі лікарські засоби. Усі підозрюв...
Суспільство
З приходом осені світловий день робиться все коротшим. Похолодання і дощі дали про себе знати на Тернопільщині з усією повнотою. Мерзнуть не лише люди, але й все живе. Особливо тяжко птахові, який би мав уже перебратися у "тепліші краї", як велять інстинкти, проте чомусь цього не зробив. У спільноті "Моя Лановеччина" у мережі Фейсбук Вадім Марценюк опублікував фото із самотнім лелекою, який сів на червоний кузов вантажного автомобіля, ніби шукаючи людської...
Суспільство
Тарифи на проїзд невдовзі можуть підняти. Днями у «Тернопільелектротрансі» заявили, що діючий тариф збитковий. Відтак, просять міську раду, щоб проїзд у тролейбусах вартував 6 гривень. У маршрутках ж хочуть, щоб тариф був по 8. Повідомляє телеканал ІНТБ. Саме таку вартість проїзду у маршрутках  тернопільські перевізники просять затвердити міську владу вже найближчим часом.
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!