• Головна
  • СБУ передала історикам унікальні документи ОУН, які були знайдені на Тернопільщині (ФОТО)
15:30, 21 березня 2017 р.

СБУ передала історикам унікальні документи ОУН, які були знайдені на Тернопільщині (ФОТО)

Добірку нещодавно віднайдених на Тернопільщині раритетних документів ОУН передали співробітники СБУ фахівцям Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» для реставрації, оцінки та зберігання у архіві Центру досліджень визвольного руху України.

Про це зазначають у прес-центрі Служби безпеки України у Тернопільській області.

Схованку із цим унікальним архівом оперативники СБУ знайшли у лютому цього року на Тернопільщині випадково, перевіряючи інформацію про незаконне зберігання зброї. Фахівці припускають, що у схроні у підвалі закинутої будівлі зберігалися документи Теребовлянського районного проводу ОУН, який діяв на території області у 40-х роках минулого століття.

Науковці висловили вдячність співробітникам спецслужби за допомогу у збереженні та відновленні історичної пам’яті, зазначивши, що така робота далеко не обмежується окремими епізодами, а є постійною і плідною.  «Реставрація знахідок може тривати від кількох місяців до кількох років», – відзначив генеральний директор музею Руслан Забілий. Історик розповів, що завдяки використанню сучасних технологій вдавалося відновити до 40% документів, віднайдених у значно гіршому стані.

Після відновлення переданого архіву він буде у відкритому доступі в музеї, дослідники зможуть працювати із цифровими копіями документів.  Галузевий державний архів СБУ бере участь у масштабному проекті із створення електронного архіву документів про історію боротьби України за незалежність, який сьогодні уже налічує понад двадцять три з половиною тисячі копій унікальних матеріалів, повідомляють у прес-центрі СБУ.

СБУ передала історикам унікальні документи ОУН, які були знайдені на Тернопільщині (ФОТО), фото-1
СБУ передала історикам унікальні документи ОУН, які були знайдені на Тернопільщині (ФОТО), фото-2
СБУ передала історикам унікальні документи ОУН, які були знайдені на Тернопільщині (ФОТО), фото-3
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #документи #ОУН #архів
Останні новини
Оголошення
live comments feed...