
10:17, 19 червня 2012 р.
У фан-зоні пояснили, чому люди стояли в довжелезних чергах
Тернополяни, котрі сьогодні відвідають матч Україна – Англія на міському стадіоні, не відчують жодних незручностей. У цьому запевнили організатори тернопільської фан-зони і пообіцяли ліквідувати усі негаразди, які мали місце під час матчу Україна – Франція.
Зокрема, будуть відкриті усі шість входів на стадіон, щоб унеможливити виникнення довжелезних черг. Крім того, впускати людей розпочнуть не за годину до матчу, а за дві. У минулу п’ятницю величезні затори виникли через те, що глядачів ретельно перевіряли, чи не проносять вони на стадіон заборонені речі. Зокрема, горілку, пиво у скляних пляшках тощо.
– Були випадки проносу заборонених речей, якихось незрозумілих пакетів. Ми вивели біля двадцяти людей, котрі зайшли на стадіон ще до перевірки квитків і тому ретельно почали перевіряти усіх. Ми повинні дотримуватися безпеки. Крім того, нам дозволили продавати на стадіоні пиво. Тому ми просили людей при вході відкручувати корки. Стюарди оголошували це ще перед входом. Але все одно люди до останнього чекали і починали відкручувати їх аж перед самим входом. Це теж впливало на плинність черг. Минулого разу ми належно не проконтролювали вихід людей. Тому теж були через це затори, – пояснює керівник фан-зони Віталій Мариновський.
Більш суворішого огляду глядачів довелося застосовувати і через пошкодження майна стадіону. Після матчу Україна – Швеція було поламано 25 крісел. А це 3000 гривень, які доведеться відшкодовувати організаторам.
Аби уникнути повторення черг, як біля кас, так і на вході на стадіон, Віталій Мариновський радить вболівальникам завчасно купувати квитки і займати місця.
– Ми не очікували настільки великого ажіотажу і такої кількості глядачів. Як завжди, люди купляють квитки в останню мить і тому вишукувались черги біля кас. Нам доводилось двічі зупиняти продаж квитків. Йде мова про спекулянтів. Це не наші люди роблять і тому прошу не звертати на це увагу і не купляти у них квитків. А купляти квитки заздалегідь. Так само, як і займати місця на стадіоні, – говорить керівник проекту.
Попередньо організатори фан-зони обіцяли, що придбати квитки на матчі можна буде в кіосках «Торгпреси». Пояснюють, що від цього відмовилися, тому що не можливо було оперативно проконтролювати кількість проданих там квитків. Крім того, після першого матчу виникли підозри щодо підробок квитків. Оскільки на матч прийшло набагато більше глядачів, аніж реально було продано квитків в касах.
Також Віталій Мариновський попереджає батьків, котрі прийдуть на матч із дітьми: діти до 6 років можуть зайти на стадіон безкоштовно, але для них окремі місця не передбачені.
– Була велика проблема з тим, що батьки, які попереджені, що діти без квитків мають сидіти на руках, сиділи поряд на місцях. І тому, коли розпочався матч, було багато людей, котрі стояли в проходах. Одні займали місця для друзів, які прийшли чи не прийшли. Інші ставили поряд із собою якісь речі. Волонтери ходили і попереджали про це. Люди на якийсь час звільняли місце, а потім знову ставили і казали, що місце зайняте, – виправдовується організатор фан-зони.
Більше встановили на стадіоні і контейнерів для сміття. Великі урни додатково будуть розташовані біля всіх шести входів-виходів.
– Але знову ж таки, коли приходить десять тисяч людей, а з ними десь біля тисячі дітей, то однозначно сміття не назбираєшся. В мене укладений договір із фірмою, яка забирає сміття. І тому ми усе сміття забираємо і вивозимо. Після такої кількості людей сміття залишається дуже багато. Окремо працюють із 6 ранку і майже до вечора п’ятеро-шестеро осіб, які прибирають стадіон, – запевняє Віталій Мариновський.
Додатково поставлять людей і для обслуговування громадської вбиральні. Але за такої кількості вболівальників уникнути великих черг в туалет, напевно, навряд чи вдасться. Як важко буде вслідкувати і за усіма, хто вирішить справити нужду у парку під деревами.
Щодо побиття у тернопільській фан-зоні французького уболівальника, то наразі, за словами Віталія Мариновського, деталі цього інциденту з’ясовує міліція.
– Охорону правопорядку здійснюють міліцейські наряди. Є і «Беркут», і «Грифон». На Україну було щонайменше 300 правоохоронців. На мою думку, це однозначно неправильно, якщо дійсно таке було. Нам, звичайно, це дуже неприємно. Якби, наприклад, нам повідомили і до нас звернулися вболівальники із Франції, вони б однозначно сиділи у VIP-секторі і на них звертали б більшу увагу правоохоронні органи. А так, у чотиритисячному секторі, звичайно, може бути багато неадекватних людей, – вважає керівник проекту.
До слова, під час першого матчу за участю України на стадіон прийшло біля 7 тисяч уболівальників, на другий – біля 10 тисяч, пише ЗЗ. Організатори фан-зони запевняють, що уся критика, яка пролунала з приводу недосконалої організації фан-зони, врахована організаторами.
– Після матчів були зроблені відповідні висновки. З кожним разом удосконалюємося і вже на матч Україна – Англія ми постараємось зробити усе можливе для того, щоби усіх цих неполадок, негараздів і незручностей для людей не було. Я сподіваюся, що ті, хто написав, що більше не прийде на фан-зону, прийде тільки заради того, щоби подивитися на зміни, – із оптимізмом сказав Віталій Мариновський.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
13:02, 5 квітня
live comments feed...