• Головна
  • Розбійники, які “полюють” за прикрасами, почали частіше нападати на тернополянок
17:00, 20 червня 2012 р.

Розбійники, які “полюють” за прикрасами, почали частіше нападати на тернополянок

Збоченці, пияки, наркомани та хулігани у парках Тернополя - особливо небезпечні. Але найбільша загроза для жінок - розбійники, які “полюють” за прикрасами. Зловмисники не лише забирають цінності, а й застосовують силу. Заважати їм у цьому, до речі, не варто.

У Тернополі почастішали напади на жінок. Останній трафунок у парку “Топільче” взагалі закінчився стріляниною.

Тернополянка вирішила перевірити, чи безпечно самотній перехожій у міському парку. До того ж, міліціонери та психолог порадили, як діяти у небезпечній ситуації.

Дістав ножа.

Допомогти з перевіркою безпеки у парках зголосилась тернополянка Вікторія Іванова. Дівчина й сама мала негативний досвід, тож знає, як іноді небезпечно ходити самій Тернополем.

- Сиділи увечері з подругою на лавці у парку, - пригадує дівчина. - Підійшов якийсь чоловік, хотів познайомитись. Ми попросили пробачення і пояснили, що нас це не цікавить. Він почав агресивно поводитись, розповідати, що щойно вийшов з тюрми. Ми спробували піти, але він дістав ножа, почав погрожувати. Підійшли якісь чоловіки, напевне, його знайомі, почали заспокоювати. Ледве забрали його. Якби їх не було, не знаю, чим би усе закінчилось. У моїх подруг навіть були випадки, коли у парках чи біля під’їзду сумочки відбирали, прикраси знімали.

Напади на жінок не надто розголошують, припускає дівчина, тож більшості здається, що небезпеки немає.

- Наше місто досить спокійне, але все одно бувають всілякі випадки, - констатує Вікторія Іванова. - Небезпека може чатувати будь-де. Пригадую, якось я йшла біля Старого парку, біля мене зупинився автомобіль. Звідти вийшов чоловік і спробував мене затягнути у салон. Я здійняла крик, він відчепився. Було це серед білого дня.

Отож експериментувати у парку “Топільче” ми почали близько 23.00, коли уже стемніло, а люди розійшлись. Вікторія ходила парковими алеями, а ми — неподалік. На освітлених ділянках було спокійно, а ось на тих доріжках, де ліхтарі не світили — не надто. Неподалік ТЦ “Орнава” ми почули розмову у кущах. Дівчина швидко пройшла повз кущі, а ми зазирнули туди. Сидячи на траві, троє чоловіків розпивали пляшку. Вони лаялися і були агресивними. Неподалік “відпочивали” ще двоє, біля них ми розгледіли два шприци...

- Може, ці люди безпечні, а може, й ні, - каже Вікторія. - Якби вирішили щось зробити, то на поміч довелося б кликати довго. Дивує одне - жінки, які роблять пробіжки парком. Вони бігають поодинці і допізна. А люди ж усілякі бувають. Колись у парку Національного відродження багато збоченців траплялось. Зустріч із ними не віщувала нічого доброго.

До речі, під час нашого експерименту у парку ми двічі зустрічали міліцейські патрулі з собакою.

Беруть, що бачать.

Збоченці, пияки чи наркомани — небезпечні, проте ще небезпечніші розбійники, наголошують правоохоронці. Адже перші можуть причепитися чи проявити агресію. Інші ж нападають, аби обікрасти. При цьому можуть зашкодити здоров'ю.

- Зловмисники бувають дуже небезпечними, як, приміром, розбійник із Одеси, якого нещодавно затримали наші працівники, - розповідає начальник відділу зв'язків із громадськістю обласної міліції Петро Колісник. - Під час останнього нападу у парку “Топільче” він застосував зброю — стріляв у жінку. Раніше судимий чоловік намагався втекти. Сів у таксі, доїхав до однієї зі шкіл Центру. Там спробував сховатися. Навіть скористався одягом „ремонтників” із навчального закладу, а руки вимастив вапном, аби замаскуватися під робітника. Та його затримали. Такі злочинці дуже небезпечні, тепер з’ясовуємо раніше скоєні ним злочини.

Чоловік, як розповіли правоохоронці, діяв за нетиповою для крадіїв схемою.

- Зазвичай нападники беруть те, що бачать, - каже пан Колісник. - Тобто золоті вироби, які на видноті, сумочки чи мобільні. Просто підбігають, зривають і втікають. А цей чоловік відбирав цінні речі, погрожуючи зброєю. На жаль, поставити всюди міліціонера — неможливо. Напасти можуть не лише у парку. Небезпечними є неосвітлені ділянки вулиць, темні двори, під'їзди, зупинки транспорту.

Саме тому правоохоронці радять жінкам уникати прогулянок наодинці у вечірню пору, не виставляти на показ золоті прикраси, а якщо трапиться біда — одразу телефонувати на “102”.

- Замість йти парком чи темними дворами, краще викликати таксі, бажано, щоб біля під'їзду зустрів хтось із рідних, - каже Петро Колісник. - Ще одна порада: не “світити” значні суми у гаманці. Ще краще замінити золоті вироби у щоденному житті біжутерією, аби не приваблювати лихих людей. Якщо ж неприємний інцидент уже трапився — викликайте міліцію. Більшість таких злочинів розкривають “за гарячими слідами”. Потрібно запам'ятати прикмети нападника, напрямок, куди той побіг.

Кричати не треба.

Свої поради дають і психологи. Фахівці вважають, що якщо лиха уникнути не вдалося, “заважати” зловмиснику не треба.

- Якщо йдеться про п'яних чи агресивних людей, то їх найкраще ігнорувати, - радить практичний психолог Наталія Гаєвська. - Тобто намагайтеся їх не помічати, поводьтеся байдуже, пройдіть повз. Зазвичай вони припиняють чіплятися. Якщо ж говорити про напад чи пограбування, то краще віддати людині ті речі, які вона хоче відібрати. Потрібно зберігати спокій, не намагатися втекти чи відбитися.

Кричати, кликати на допомогу чи застосовувати малоефективні засоби самозахисту також не варто.

- Крик чи боротьба можуть розсердити нападника, тоді ймовірне застосування сили з його боку, - пояснює фахівець. - Такі дії можуть злякати зловмисника, і він почне утікати. Або, якщо він має зброю, то може застосувати її.

До речі, часто жертви розбійних нападів, особливо з застосуванням сили чи зброї, не звертаються у міліцію. Іноді жінки отримують й психологічні травми.

- Людина, яка є жертвою нападу, відчуває сором, що з нею таке трапилось, що не змогла захиститися, вберегти майно, - каже пані Наталія. - Люди не хочуть, щоб хтось знав про цей випадок. Проте вони мають зрозуміти, що їхньої вини у цьому немає. Іноді жертви нападів звертаються й до психологів, проте у моїй практиці такого не було.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...