• Головна
  • Автомобілі «швидкої» обладнають «тривожною» кнопкою
20:00, 27 червня 2012 р.

Автомобілі «швидкої» обладнають «тривожною» кнопкою

У ході реформування системи екстреної медичної допомоги салони автомобілів "швидкої" обладнають "тривожною" кнопкою для захисту медпрацівників від нападів. У пілотних регіонах такі машини мають з'явитися у 2013 році.

Про це на прес-конференції у середу заявив начальник відділу екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ Михайло Стрельников.

"Чинним національним стандартом в автомобілі швидкої допомоги передбачається наявність "тривожної" кнопки в салоні. Ця кнопка буде обов'язково під'єднана до диспетчера, а той - обов'язково зв'язаний з правоохоронними органами. При натисканні лікарською бригадою цієї кнопки обов'язково буде подальше реагування, тобто виїде наряд, і відбудеться вся процедура для захисту медичного працівника", - сказав М.Стрельников.

Він розповів, що на початку 1990-х років медики зі "швидкої" досить часто ставали об'єктами розбійних нападів з метою заволодіння наркотичними речовинами. "Сьогодні ці питання також існують, але за рахунок такого забезпечення бригад "швидкої" захист медиків буде надійнішим", - вважає фахівець.

За його словами, кожен автомобіль "швидкої" буде обладнаний апаратурою для GPS-навігації, що дасть змогу диспетчеру бачити бригаду на своєму моніторі і в разі виникнення надзвичайної ситуації вжити відповідних заходів.

У розмові з кореспондентом УКРІНФОРМу М.Стрельников розповів, що спеціальні комунікатори з "тривожними" кнопками для автомобілів "швидкої" коштують близько 300 гривень. У системі швидкої медичної допомоги наразі працює 3369 бригад, відповідно потрібна така ж кількість комунікаторів. Налагодити їх виробництво не становить проблеми, оскільки вони вже розроблені, а в Харкові навіть використовуються.

Однак просто поставити їх на автомобіль - це півсправи, зауважив М.Стрельников, головне - програмне забезпечення, щоб комунікатор було видно на екрані комп'ютера. Лише тоді він виконуватиме свою функцію, а без цього буде "мертвою залізякою".

Відповідаючи на запитання стосовно термінів оснащення медавтомобілів захисними приладами, фахівець зазначив, що сьогодні в державі запущено проект "Вчасна допомога", в якому є відповідні плани-графіки. "Як мінімум, у пілотних регіонах за цими планами оперативно-диспетчерська служба має починати функціонувати з 2013 року. Тобто до 2013 року все, що стосується оперативно-диспетчерської служби і автомобілів, має бути обладнано", - підсумував М.Стрельников.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...