• Головна
  • Познайомитися з особливими церквами Тернопілля можна в Інтернеті і на марках
14:00, 3 липня 2012 р.

Познайомитися з особливими церквами Тернопілля можна в Інтернеті і на марках

Повноцінні каталоги дерев'яних храмів України, у тому числі й Тернопілля, авторські сайти, присвячені дерев'яній архітектурі, та цікаві статті на цю тему можна знайти в Інтернеті.

- Раджу перед тим, як їхати на оглядини дерев'яних церков, спершу щось про них прочитати. Тоді мандрівка буде незрівнянно цікавішою, - розповідає тернополянин Олексій Козак.
Чоловік не пропускає нагоди відвідати храми, збудовані з дерева. Найбільше його цікавлять ті, що у галицькій частині Тернопільщини.

- Останні, які відвідав, — дерев'яні церкви Бережанщини: у Розгадові, Урмані, Бережанах, - продовжує тернополянин. - Це просто незабутні враження!

Пан Козак збирає фотографії пам'яток і розміщує їх на сервісі Picassa в Інтернеті. Там їх може переглянути кожен. Але водночас чоловік шукає світлини та малюнки дерев'яних церков, які вже зникли. Інформації про дерев'яну сакральну архітектуру, за його словами, особливо багато на сайті “Дерев'яні храми України”: derev.org.ua/tern/tern.htm.

- Із відвідин цієї Інтернет-сторінки найкраще почати підготовку мандрівки до дерев'яних церков, - каже пан Олексій. - Також варто переглянути “Список дерев'яних храмів Тернопільської області” у "Вікіпедії". Певна інформація є також на сайті: risu.org.ua/ua, у розділі “Релігійний туризм”.

Однак познайомитися з особливими церквами Тернопілля можна і в інший спосіб. Зображення двох із них уже є на туристичних марках - особливих дерев'яних кружальцях із зображенням пам'яток. Їх пропонують колекціонувати всім охочим. Такі речі можна купити у самих пам'ятках чи в кіосках, що біля них.

- Так, на туристичних марках уже є церква Вознесіння 1717 року, що у Чорткові, та церква Миколая 1777 року, що у Сапогові Борщівського району, - розповідає директор Тернопільського інформаційно-туристичного центру Лариса Римар. - Загалом у нас є близько 200 дерев'яних церков, які використовують як сакральні споруди.

До речі, стати ініціатором створення нової туристичної марки може кожен. Прості інструкції щодо цього є на сайті: turystycni-marky.com.ua.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...