• Головна
  • Куди і чому тернополяни їдуть на заробітки?
12:54, 3 травня 2017 р.

Куди і чому тернополяни їдуть на заробітки?

Потягом, який їде в напрямку Москви, з залізничного вокзалу за день сідає близько 150 пасажирів. А на автобус до Варшави з автовокзалу щодня є від 10-40 чоловік. Серед мандрівників – переважно заробітчани.

Люди кажуть, що змушені шукати роботу в інших країнах, адже за українські зарплати прожити важко, пише “20 хвилин”.

“Там заробіток нормальний”

Залізничний вокзал. Пʼятниця, 28 квітня. На пероні щоденний поїзд Івано-Франківськ-Москва, який відправляється в 11.18. Біля поїзда чимало проводжаючих. Серед них тернополянка пані Юлія (прізвище жінка відмовилась називати – прим. ред.) з 6-річною донькою проводжає чоловіка на заробітки. Уже не вперше.

– Чому поїхав? Так обставини склались, що потрібно було їхати, – розповідає жінка, щоправда не дуже охоче. – Спершу ми збирались їхати обоє, але доньку лишати на батьків не хотіли. Тому вирішили, що поїде чоловік.

У Європі, як каже пані Юлія, у сімʼї не було звʼязків, щоб поїхати на роботу. А в Москві допомогли рідні. Туди її чоловік їздить уже три роки, періодично приїжджає додому.

– Тут була робота, але зарплата мізерна, – додає жінка. – А там, як би не було, але заробіток нормальний.

Як розповіли провідники, 28 квітня з перону тернопільського залізничного вокзалу у поїзд сіло 20% пасажирів. Це приблизно 150 людей.

“Їду, бо треба”

Автовокзал. Понеділок, 1 травня. Між усіма автобусами відразу помітно “Неоплан”, який щоденно в 17.30 відправляється до Варшави. Деякі пасажири уже в автобусі. Біля нього ще близько 30 людей. Хтось з них їде, хтось проводжає рідних чи друзів. Галину Лазар з Гусятинщини на роботу проводжають діти. На заробітки у Польщу жінка їздить уже два роки.

– Я 30 років пропрацювала медиком, потім десь років 5 була на роботі в Санкт-Петербурзі, – розповідає пані Галина. – Потім вирішили не їздити більше в Росію на роботу. Мала карту поляка і поїхала в Польщу. Працюю там доглядальницею. Вдома можна знайти роботу, але там умови і заробітна плата кращі.

Син пані Галини Антон теж планує знайти роботу у Польщі. Вдома хлопець пробував відкрити власний бізнес у сфері ІТ. Але, каже, що дуже складно, потрібні великі інвестиції.

– Я поки поїду до мами в гості на два місяці, – каже Антон. – Щоб там знайти роботу у сфері ІТ, то потрібно мати їхню освіту. А в мене диплом український, тому шукаю будь-яку роботу.

Донька пані Галини Вероніка теж їздить на заробітки. Але не в Польщу, а в Дубаї. Дівчина там працює художником. Як каже сімʼя, більшість їхніх знайомих на заробітках за кордоном.

– Я вже кажу дітям, що от приїхала б вже додому, квіточки садила б в такі роки, – каже пані Галина. – Але після 50-ти років я вже якось живу одним днем. Не планую чогось, а що буде, що Бог дасть. І от треба їхати, то їду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #заробітки #причини
Останні новини
ТОП новини
"Тариф на електроенергію з 1 квітня оприлюднено": такої ціни українці не чекали, скільки коштуватиме кожна кВт*год
В Україні ніхто не чекав такого від ТЦК, бронювання надали цій категорії чоловіків із конкретною професією: мобілізація, ЗСУ
"Шалена злива йде в ці області України, буде різке похолодання та снігопад": дощ і сильний сніг вдарять у цьому регіоні
"Різке похолодання і холодна повітряна маса суне в Україну, тепло пропаде": де буде снігопад, дощ і мороз у -27 градусів?
Оголошення
live comments feed...