• Головна
  • На ринках Тернополя вже продають полуницю
17:01, 12 травня 2017 р.

На ринках Тернополя вже продають полуницю

На тернопільських ринках вже продають полуниці. Від 60 до 90 гривень за кілограм. Проте ще не всі тернополяни наважуються її купувати. Чому?

По-перше, ціна ще занадто висока, – кажуть покупці. Перший завіз на ринок був уже 2 тижні тому. Тоді кілограм полуниці коштував 120 гривень. Нині ціну трішки зменшили. Проте, як зауважують тернополяни, на смак полуниці ще не зовсім добрі.

– Я намагаюся в початок сезону не купувати, бо багато хімії, – каже Олена Нагірна. – Зачекаю, поки дозріє своя на городі. То своє. А травитися хімією – не варто.

– Трохи дорогувато ще. Бо не час. Та й вона не відповідає тій ціні. То не домашня. Не рахую, що варто її їсти. – пояснює тернополянин Борис.

– Я не можу ще купити, бо не маю за що. – зізнається пенсіонерка Ганна Семенівна. – Ще немає сезону, тому дорожча. А як піде повним ходом – то буде дешевша.

– Ну, як? Дорого. Люди бояться хімії, але беруть. І я теж беру. – каже Володимир Сірий.

І справді, не варто перевіряти якість товару на власному здоров’ї. Тому краще вимагати висновок експертів, пише ПроТе.

– Усю продукцію на ринку – перевіряють, – каже завідуюча лабораторії ветсанекспертизи нового ринку Наталія Білецька. – Взагалі, у всіх ягодах і фруктах є вміст нітратів, тільки залежить від кількості і від виду продукції. Наприклад, вміст нітратів в межах норми до 60 міліграмів на кілограм. Спеціалісти відбирають зразок продукції від партії, що поступила на ринок. Наприклад, приїхала машина, спеціалісти беруть на пробу і все досліджуємо в лабораторії. Після чого виписуємо експертний висновок, що вони якісні і їх можна споживати. Там вписується вид продукції, кількість і вміст нітратів. Але є така несанкціонована торгівля перед ринком – ми її не досліджуємо – тільки на ринку. Наприклад, полуниця має бути суха, без пошкоджень, без під гниття. І на око покупець може зорієнтуватися чи вона свіжа. Але експертну довідку все одно краще вимагати.

Полуниці, які продають нині на ринку, привозять з Одещини і Закарпаття, тому вони й різняться в ціні. Та вже через кілька тижнів дозріють ягоди на рідній Тернопільщині, тоді червонобокі полунички стануть набагато дешевшими.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #полуниця #ринок

Коментарі

Оголошення
live comments feed...