• Головна
  • У селі Конюхи відкрили кооператив «Добре молоко» (Фото)
Новини компаній
15:30, 14 травня 2017 р.

У селі Конюхи відкрили кооператив «Добре молоко» (Фото)

Новини компаній

На Козівщині, у селі Конюхи, місяць тому у тестовому режимі запрацював кооператив «Добре молоко». А 12 травня відбулася його урочиста презентація. Варто зазначити, що за місяць його членами стали вже 50 людей. За день кооператив збирає 300 літрів молока.

«Наш кооператив почав працювати з 13 квітня. Люди здають літр молока за 6 гривень.  Підприємець купує за 6,50. З цієї суми 25 копійок йде на кооператив, а 25 копійок – на зарплату приймальника молока. Торік в селі не було необхідного обладнання, тому ціна була значно нижчою - 2,30 – 2,50 грн.  Моя зарплата становила 10 копійок з літра. Зараз «МРІЯ» подарувала нам «Екомілк». У це обладнання запускають молоко, і воно показує 6 показників: жиру, води, густини молока, білка, густини при замерзанні і сухої частки молока», - каже приймальниця молока Надія Починок.

Обладнання для визначення якості продукції, зокрема, танк-охолоджувач та аналізатор молока придбала «МРІЯ Агрохолдинг». На це компанія спрямувала 140 тисяч гривень.

- Окрім цього, ми придбали і передали кооперативу причіп для перевезення молока. Адже Конюхи має більше 7 кілометрів, тут багато вуличок, людям потрібен був цей транспортний засіб. Також у найближчий час плануємо допомогти громаді цього села у створенні культурного пасовища, передаємо для цього електропастух, щоб підсіяти культурні трави і збільшити надої корів. Тобто буде створена якісна кормова база. Також передаємо обладнання для штучного осіменіння худоби, щоб покращити поголів’я", - коментує керівник Благодійного фонду Агрохолдингу «МРІЯ» Василь Мартюк.

«Створили саме молочний кооператив, бо в селі понад 300 корів. До цього часу люди здавали молоко за маленьку ціну. Зараз ми вже маємо своє обладнання і можемо диктувати вже вищу ціну. Жителі села дуже задоволені», - каже голова села Конюхи Андрій Федів.

Кооператив «Добре молоко» вже співпрацює з підприємцями. «З сьогоднішнього дня починаємо працювати. Наше підприємство виробляє бринзу і сулугуні. Для нас важливими є показники білка і щоб молоко було високої якості – свіже та без добавок, - каже директор ТОВ «Екопрод-інвест» Марія Валова. - Я всебічно хочу підтримати створення кооперативів. Цей рух є дуже важливим для розвитку села».

Посприяти розвитку кооперативного руху обіцяє і місцева влада. «У нас хорошими темпами іде розвиток сільськогосподарських кооперативів. Один з них – ягідний, другий – у селі Ценів, оснащений усім необхіднім обладнанням для помолу зерна та круп. І нещодавно почав працювати кооператив «Добре молоко», - каже голова Козівської районної адміністрації Василь Вітровий. – Є програма сприяння заснування сільськогосподарських кооперативів. У рамках цієї програми для кооперативу «Добре молоко» плануємо виділити кошти на придбання невеликого тракторця для транспортування причепа для перевезення молока».

«МРІЯ» вже долучилася фінансово до створення 10 кооперативів. На це загалом виділено півтора мільйона гривень. «Кооперативи для нашої компанії не є бізнесом. Ми підтримуємо даний напрямок через те, що розуміємо, що у сільській місцевості зменшується кількість робочих місць. Тому люди дуже часто виїжджають за кордон. Кооперативи дають можливість збільшити зайнятість населення. Цей процес є передумовою збереження села», - каже керівник Благодійного фонду Агрохолдингу «МРІЯ» Василь Мартюк.

У селі Конюхи відкрили кооператив «Добре молоко» (Фото), фото-1
У селі Конюхи відкрили кооператив «Добре молоко» (Фото), фото-2
У селі Конюхи відкрили кооператив «Добре молоко» (Фото), фото-3
У селі Конюхи відкрили кооператив «Добре молоко» (Фото), фото-4
У селі Конюхи відкрили кооператив «Добре молоко» (Фото), фото-5
У селі Конюхи відкрили кооператив «Добре молоко» (Фото), фото-6
У селі Конюхи відкрили кооператив «Добре молоко» (Фото), фото-7
У селі Конюхи відкрили кооператив «Добре молоко» (Фото), фото-8
У селі Конюхи відкрили кооператив «Добре молоко» (Фото), фото-9
У селі Конюхи відкрили кооператив «Добре молоко» (Фото), фото-10
У селі Конюхи відкрили кооператив «Добре молоко» (Фото), фото-11
У селі Конюхи відкрили кооператив «Добре молоко» (Фото), фото-12
У селі Конюхи відкрили кооператив «Добре молоко» (Фото), фото-13
У селі Конюхи відкрили кооператив «Добре молоко» (Фото), фото-14
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конюхи #кооператив #«Добремолоко»

Коментарі

Оголошення
live comments feed...