
15:32, 22 травня 2017 р.
У Тернополі відбулися 5-ті ювілейні «Наукові пікніки» (Фото)
22 травня на Театральному майдані Тернополя провели 5-ті ювілейні «Наукові пікніки». Брали участь у них більше 250 учасників, 38 команд представили свої наукові експерименти.
«Цього року представлено понад 500 експериментів. До нас приїхали гості із Харківського національного університету імені В. Каразіна із виставкою “Мікроби як люди”. Надзвичайно видовищні хімічні досліди показують хіміки Чернівецького національного університету. Приїхали гості із Бердичева. Традиційно свої досліди демонструють на нашому заході науковці тернопільських вишів, а також навчальних закладів районів нашої області. На «Наукових пікніках» представлені всі природничі науки», - розповідає організатор «Наукових пікніків» у Тернополі Христина Білінська.
Студенти і викладачі Чортківського державного медичного коледжу вже третій раз беруть участь у «Наукових пікніках». Цього року вони представили понад 10 дослідів.
«Найбільш відвідувачів зацікавив дослід із сублімації йоду. Більшість вважає, що йод коричнева речовина, але ми демонструємо, що йод подібний на метал і при його нагріванні відбувається утворення фіолетових випарів. Також студенти демонструють на халатах виведення йоду, вони його виводять розчином аскорбінової кислоти», - каже викладач Чортківського державного медичного коледжу Оксана Михайлюк.
Щоб скласти робот слона, учасникам тернопільського гуртка “Робознавці” станції юних техніків знадобилося більше 10-ти годин.
«Цей слон він вміє ходити й видавати звуки. Багато дітей зацікавилися цією роботою на «Наукових пікніках», - каже керівник гуртка “Робознавці” станції юних техніків Ольга Підлатюк. – «Гурток ми започаткували із вересня. У нас займаються діти із 10 до 17 років. Приходять діти, які щось змалку конструюють. У нас вони вчаться програмувати роботів».
Зарядити телефон можна за допомогою фруктів – стверджують учасники «Наукових пікніків». «Будь-який живий організм – овочі, фрукти можуть проводити електричний струм», - каже вчитель фізики Олександр Новосад. – «Ми взяли помідори, огірки, яблука і вольтметром демонструємо, що кожен із них мають від двох до десяти мілівольт. Наприклад, щоб зарядити телефон, потрібно сорок лимонів і тридцять картоплин».
Проведення «Наукових пікніків» у Тернополі уже традиційно підтримав «МРІЯ Агрохолдинг». Щоразу розмір допомоги намагаються збільшувати, так, цього року на проведення «Наукових пікніків» Компанія виділила 20 тис. грн. Їх спрямували на придбання реактивів та обладнання, необхідних для дослідів. Окрім цього, для облаштування басейну з неньютонівською рідиною «МРІЯ» надала 800 тонн крохмалю з власного крохмального заводу.
«Я сподіваюся, що найближчим часом нам вдасться зробити мобільну лабораторію з устаткуванням і різними приладами, яка мандруватиме теренами нашої області по сільській місцевості. Це дозволить залучати молодь до наукових експериментів», - зазначив керівник Благодійного фонду Агрохолдингу «МРІЯ» Василь Мартюк.
До слова, за сприяння Агрохолдингу «Наукові пікніки» відбулися також в Бережанах і Чорткові. У перспективі проведення таких заходів й в інших районах області. Минулого року «МРІЯ» підтримала «Наукові пікніки» у Львові, у 2017 Компанія планує долучитися до схожих проектів на Буковині, адже в Агрохолдингу розуміють наскільки вагомою є роль науки у сучасному суспільстві, зокрема і у бізнесі.





















Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...
Коментарі