20:10, 11 липня 2012 р.
Купатись у Тернопільському ставі не можна - результати досліджень
Тернопільська міська санітарно-епідеміологічна станція не рекомендує купатися поблизу міського пляжу. За останніми результатами лабораторних досліджень, показник лактозопозитивної кишкової палички перевищує санітарні норми.
При вході на «дальній» пляж Тернопільського ставу виникає враження, що потрапив у Крим. Таку кількість людей, що лежать, їдять, п’ють та засмагають на піску, можна побачити хіба що на узбережжі сонячного півострова. Тридцятиградусна спека змушує тернополян тікати від розпеченого асфальту ближче до води, - пише Свобода. Однак чи є безпечним такий відпочинок?
З орендарем «дальнього» розірвуть угоду?
За словами завідувача відділення комунальної гігієни Тернопільської міської санепідемстанції Галини Чайкіної, єдиним офіційним місцем відпочинку тернополян є міський пляж, відомий також як «дальній». Це єдиний міський пляж, який є паспортизованим. Щороку до 1 червня його готують до роботи в літній період.
- Протягом відпочинкового сезону, з квітня по жовтень, перевірки і відбір зразків води Тернопільського ставу здійснюємо щомісячно, - сказала Галина Чайкіна. – Також досліджуємо пісок та грунт на вміст яєць гельмінтів. Дослідження проводимо за бактеріологічними, санітарно-хімічними і паразитологічними показниками. За результатами перевірок фахівці міської санстанції готують пропозиції, які надсилають у відповідні міські служби та органи.
У той же час тернополяни скаржаться, що відповідних умов для відпочинку на міському пляжі нема.
– На весь пляж – два маленькі смітнички, замість піску – брудна пилюка, немає нормального туалету. Засмагати і відпочивати тут не дуже комфортно, - вважає тернополянин Ігор Дудар. – Приходимо сюди, бо більше немає куди.
Порожні пляшки з-під води й інше сміття люди збирають у пакети. Однак деякі відпочивальники через те, що нема контейнерів, залишають їх просто на березі, де причалює катер.
Уже багато років на міському пляжі є проблемою питна вода. У зв’язку з цим міська санстанція неодноразово виносила попередження про його закриття.
Перевагою є те, що через озеро ходять два катери. У вихідні дні дістатися до протилежного берега можна за десять хвилин, заплативши 5 гривень.
Проблеми із пляжем виникають щорічно з початком купального сезону. Цього року після публікацій на тернопільських інтернет-сайтах міська влада відреагувала на критику. Голова Тернополя Сергій Надал повідомив, що готують рішення про розірвання угоди з орендарем міського пляжу.
На відпочинку головне - безпека
Популярними серед тернополян також є: “ближній” пляж, «Циганка», «Моржатник». Однак ці місця відпочинку належать до стихійних.
Лікарі застерігають: літо - час підвищеної небезпеки інфекційних хвороб. У жарку погоду відбувається інтенсивне розмноження бактерій. Тобто, необхідно частіше мити руки, ретельніше – овочі та фрукти і стежити за строком придатності продуктів.
Медики також радять не вживати продукти, придбані на пляжах чи стихійних ринках, дотримувати правил особистої гігієни: після купання приймати душ, не заходити у воду, якщо є пошкодженні ділянки шкіри.
Коли матеріал готувався до друку, стало відомо, що з 2 липня Тернопільська міська санітарно-епідеміологічна станція не рекомендує купатися поблизу міського пляжу. Це зумовлено останніми результатами лабораторних досліджень. У зв’язку з тим, що в пробах води, взятих біля міського пляжу (а також біля готелю «Чайка» («Циганка»), в місці впадання потічка на вулиці Чумацькій, на виході Серету з Тернопільського ставу та біля «Моржатника», показник лактозопозитивної кишкової палички перевищує санітарні норми. У той же час, за словами фахівців міської СЕС, патогенних мікроорганізмів, які викликають інфекційні захворювання, не виявлено.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:42
Вчора
ТОП новини
live comments feed...