Громада Великого Ходачкова звинувачує ТТБ у цензурі

Мешканці села Великий Ходачків Козівського району, які протестують проти розташування у їхньому селі птахокомплексу, написали офіційне звернення до Тернопільської обласної телерадіокомпанії, до керівників і службовців державних установ, які надають дозволи на відкриття підприємств, до контролюючих органів та до всіх небайдужих громадян України.

У зверненні вони наголошують на тому, що і влада, і громадськість стоять осторонь їхньої проблеми, а обласна преса, зокрема Тернопільська обласна телерадіокомпанія, необ’єктивно висвітлює ситуацію, яка склалася у їхньому селі, - пише ЗЗ. За словами селян, сюжет у програмі «Час реформ», який транслювався на ТТБ 5 липня 2012 року, не є об’єктивним.

«Програма «Час реформ» представила Чайківського як великого аграрія, в якого болить серце за всю громаду. Але він не пан, а ми не кріпаки. Закони України для всіх однакові і не треба переконувати громаду в своїх поняттях. Інтерв’ю мешканців села в програмі «Час реформ» подані не повністю, а висловлювання вирвані з контексту», – заявляють селяни.

Мешканці Ходчакова у зверненні вкотре звертають увагу на ситуацію із розташуванням птахокомплексу у селі. Вони переконані, що на птахокомплексах Чайківського для відгодівлі індиків використовують хімічні речовини, що загрожують їхньому здоров’ю та життю.

«Органічні забруднювачі, які мають токсичні властивості (формальдегід, бромистий метил хлор, однохлористий йод), мають стійкість до розкладання і переносяться повітрям, водою й мігруючими видами (птахи, комахи, тварини, щури), а також осідають на великій відстані від джерела викиду, нагромаджуючись в екосистемах суші та води. В повітрі, ґрунті, воді будуть розноситися: аміак, сірководень, фенол, альдегіди, капронова кислота, метилмеркаптан, диметилсульфід, диметиламін, пухові та шерстяні порохи, які подразнюють слизову оболонку, очі та дихальні шляхи, діють на нервову систему, викликають опіки, пухирі, виразки. Під впливом альдегідів відбувається згортання білків. Капронова кислота викликає роз’їдання слизових оболонок носа, горла, шкіри», – доводять мешканці Ходачкова.

Селяни радять телевізійникам відвідати «палац Чайківського, який знаходиться за три кілометри від його виробництва», і запитати думки у всієї громади, а не у зацікавлених грішми людей.

Селяни також вважають, що органи влади «стали на бік Чайківського»: «Вони надають неправдиві дані про дорогу державного значення. Вже навіть дорога не має прив’язки до орендованої території, де знаходяться тваринницькі приміщення. Санітарно-захисну зону в сторону житлової забудови зменшили замість того, щоб за правилами ДСП 173/96 збільшити її втричі. Надають неправдиві дані з приводу того, що орендована територія з тваринницькими приміщеннями не належить до червоних ліній – вулиць та доріг. Не враховують природні умови та географічне розташування села. Село В. Ходачків представляють як хутір з однією хатою. Закони України не беруться до уваги».

Крім того, селяни спростовують інформацію про те, що громаду села використовують в політичних цілях, і вважать безглуздими заяви про те, що за діями громади щодо недопущення розташування птахокомплексу на території села Великий Ходачків стоїть той чи інший політик.

Поряд з цим селяни висловлюють подяку депутату Тернопільської обласної ради Володимиру Петровському, який у програмі «Час реформ» відстоював їхні права.

Пропонуємо повний текст звернення.

Звернення

Громади села Великий Ходачків Козівського району Тернопільської області до Тернопільської обласної телерадіокомпанії, до керівників  і службовців державних установ, які надають дозволи на відкриття  підприємств, до контролюючих органів, до всіх небайдужих громадян України.

Нашому селу загрожує небезпека!

В першу чергу хочемо спростувати інформацію про те, що громаду села використовують в політичних цілях. Вважаємо безглуздими заяви про те, що за діями громади щодо недопущення розташування птахокомплексу на території села Великий Ходачків стоїть той чи інший політик.

Громада – перед вибором: жити як раніше і покращувати своє життя, чи через шкідливі викиди птахокомплексу хворіти і відходити на той світ.

Тимчасова комісія при Тернопільській обласній раді створена з депутатів різних партій. То вже у депутатів треба запитати, хто активно працює в цій комісії. Патріотизм, моральність і дієвість є в цій справі показником, а не білборди, обіцянки, гасла та роздавання подарунків і грошей.

Програма «Час реформ», яка транслювалася в ефірі Тернопільської обласної телерадіокомпанії, була створена суто під Чайківського, на підвищення його авторитету, репутації. Громада, на жаль, не розуміє «великих справ» генерального директора «Агропродсервіс – Плюс» Чайківського і не дає йому нагодувати всіх «дієтичним» індичачим м’ясом.

Бо дієтичним воно є тоді, коли для утримання індиків використовуються екологічно чисті корми. Натомість на птахокомплексах Чайківського використовують хімічні речовини. Органічні забруднювачі, які мають токсичні властивості (формальдегід, бромистий метил хлор, однохлористий йод), мають стійкість до розкладання і переносяться повітрям, водою й мігруючими видами (птахи, комахи, тварини, щури), а також осідають на великій відстані від джерела викиду, нагромаджуючись в екосистемах суші та води. В повітрі, ґрунті, воді будуть розноситися: аміак, сірководень, фенол, альдегіди, капронова кислота, метилмеркаптан, диметилсульфід, диметиламін, пухові та шерстяні порохи, які подразнюють слизову оболонку, очі й дихальні шляхи, діють на нервову систему, викликають опіки, пухирі, виразки.

Під впливом альдегідів відбувається згортання білків. Капронова кислота викликає роз’їдання слизових оболонок носа, горла, шкіри. А щоб наміри «Агропродсервіс-Плюс» щодо розміщення птахогосподарства збулися, то вже і «Ятагани» будуть викидати шкідливі речовини, а вентилятори – гудіти, і експерименти над мешканцями в кількості 1350 жителів, в тому числі 250 дітей, будуть проводитися «протягом року функціонування птахокомплексу після його реконструкції». Саме в цей період будуть проводитися досліди з приводу «стану забруднення атмосферного повітря акредитованою лабораторією…» (Лист Тернопільської обласної санітарно-епідеміологічної станції від 2.03.2011р. за №03-02/652). Тільки в концтаборах проводили подібні досліди на людях.

Крім цього, існує загроза отримання інфекційних та інших хвороб. Птиця, в даному випадку індики, є переносниками інфекційних хвороб, спільних з людьми – туберкульоз, холера, запалення легенів, пташиний грип, ларинготрахеїд.

Державні установи стали на захист Чайківського. Вони надають неправдиві дані про дорогу державного значення. Вже навіть дорога не має прив’язки до орендованої території, де знаходяться тваринницькі приміщення. Неіснуючу санітарно-захисну зону в сторону житлової забудови зменшили замість того, щоб за правилами ДСП 173/96 збільшити її втричі. Надають неправдиві дані з приводу того, що орендована територія з тваринницькими приміщеннями не належить до червоних ліній – вулиць та доріг. Не враховують природні умови та географічне розташування села. Село В. Ходачків представляють як хутір з однією хатою. Закони України не беруться до уваги.

Дії посадовців спонукають Чайківського до свавілля. На орендованій території 19,07 га. без дозволів вже вириті рови і кинуті труби для проведення газу, переорано сільську дорогу, якою ми постійно користувалися, важкою технікою розбито сільські дороги, на пасовисько викинуто будівельне сміття.

Чому програма «Час реформ» не поцікавилась, чим керувався Чайківський, викупляючи майно колишнього колгоспу?

Чайківський, за підтримки посадовців, використавши довірливість та необізнаність мешканців села під час викупу майна, знизив його собівартість в декілька разів: майно викуплено по 33 грн. 75к. за 1 м.кв.  На даний час, щоб переконати нас в доцільності розташування птахокомплексу, обіцяє 50-60 робочих місць. Але знову замовчує про плинність кадрів, щоб люди не могли довести прямий зв’язок набутих захворювань з цим шкідливим підприємством та не виплачувати компенсацію за втрату здоров’я.

Враховуючи ставлення генерального директора Чайківського до громади села, у нас є багато запитань до редакції ТТБ і програми «Час реформ». Програма «Час реформ» представила Чайківського як великого аграрія, в якого болить серце за всю громаду. Але він не пан, а ми не кріпаки. Закони України для всіх однакові і не треба переконувати громаду в своїх поняттях. Інтерв’ю мешканців села в програмі «Час реформ» подані не повністю, а висловлювання вирвані з контексту.

Справжні трударі – це селяни, однак їхню працю ніхто не бачить. Держава не допомагає ні середньому, ні малому бізнесу. Село В. Ходачків перспективне – у нас багато молоді, є підприємці, які зацікавленні в розвитку села, населення активно займається вирощуванням городини, люди мають сади, тримають корови, дехто по дві, коні, птицю. До нас приїжджають родичі, в село приїжджають відпочивати, рибалити з Тернополя. Ми додатково маємо прибутки від продажу своєї м’ясо-молочної продукції, ягід, городини, фруктів. Хто захоче приїжджати в забруднену зону? Ми втратимо зв’язок з родинами, друзями. Хто захоче купувати продукти з забрудненої зони? Нас позбавлять можливості отримувати наші прибутки. Через наміри «Агропродсервіс-Плюс» розташувати шкідливе виробництво закритого типу люди припинили ремонт будинків, будівництва, люди бояться купувати тут будинки. Стає питання: куди дітися? Наміри ПП – не на розвиток села, а на його знищення, бо найдорожче для людини здоров’я та життя.

Порядний підприємець буде займатися своєю діяльністю так, щоб не нашкодити людям. А ми не будемо пропонувати Чайківському ідеї про те, як йому заробити гроші. Рішення громади та  рішення останньої позачергової сесії сільської ради відоме  – не допустити розміщення птахокомплексу на території села, а можливе лише нешкідливе виробництво відкритого типу. На даний час, щоб зняти напругу в селі (вдень, щоб люди спокійно займалися своїми справами, а вночі спокійно спали, а не чергували на вулиці, щоб не завезли індиків), Чайківському поставленні умови – вивезти обладнання та вивести воєнізовану охорону з села.

А працівникам ТТБ пропонуємо відвідати палац Чайківського в селі В. Ходачків, який розташований від виробництва на відстані трьох кілометрів, і запитати думки у всієї громади, а не у зацікавлених грішми людей.

В програмі часто звучало слово «компроміс». В чому вбачає компроміс редактори програми «Час реформ»? В тому, що громада повинна відступити, а «великий» аграрій Чайківський, щоб збільшити свої статки, введе в дію птахокомплекс на території села?  На цьому виробництві буде встановлено 93 стаціонарних джерела шкідливих викидів.

Так в чому ж компроміс і як його знайти?

Поряд з цим,  ми  дякуємо  депутатові  Тернопільської обласної ради   Володимиру Петровському, який у цій передачі  став на захист  інтересів  нашої  громади.

08.07.2012

Громада села

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Не хочете більше бути Івановичем чи Петрівною? Скоро вам можуть дозволити змінювати власне по батькові і навіть брати по матері. Відповідний законопроєкт українські депутати подали на розгляд 4-го лютого. Як реагують на пропоновані нововведення тернополяни і чи готові змінювати свої ініціали – дізнавалися кореспонденти Інтб.
Екологія
Вчора (24 лютого) у польському місті Бельсько-Бяла в жінки, яка повернулася з Риму, зафіксували симптоми коронавірусу. Як відомо, в Італії зараз спостерігається раптове зростання захворюваності на коронавірус, майже 200 підтверджених випадків. Як інформує "Forpost" з посиланням на повідомлення "Republika", у жінки ввечері почалася гарячка. Тоді пацієнтка негайно повідомила медичний персонал про те, що з нею не так. Невідомо, як вона потрапила до лікарні та...
Пригоди
В одному з тернопільських супермаркетів на ціннику одна сума, а на чеку – інша. Про це повідомила одна з покупців. Жителька сказала, що різниця у коштах незначна: лише декілька копійок, проте все ж не розуміє причини такого непорозуміння. Пише Терен. – Ось така несподіванка може вас чекати у чеку, будьте обережні, адже  «копійка гривню береже». Ціна на стікері та в чеку відрізняється. Не набагато, але для когось може бути суттєво, – написала Яна Лемега. Ме...
Бізнес
На сьогодні 72,7% авторизованих користувачів додатку держпослуг Дія користуються для підтвердження особи електронними сервісами ПриватБанку. Як повідомила прес-служба банку, за даними статистики з понад 1,2 мільйона авторизованих користувачів Дії майже 907 тисяч увійшли до сервісу через мобільний банк Приват24. За допомогою інших банків у додатку авторизувалися майже 360 тисяч українців. Загалом на сьогодні мобільний додаток держпослуг Дія завантажили біль...
Суспільство
Пошукова операція на горі Петрос Рахівського району завершилася успіхом. Усіх заблукалих туристів знайдено у задовільному стані та супроводжено у безпечне місце.  Рятувальники відпочивають після складних пошуково-рятувальних робіт, а туристи згадують свої пригоди, пише Доба. Від допомоги медиків туристи відмовились. Чому проігнорували застереження рятувальників і продовжили сходження, наразі з'ясовують. Нагадаємо, що Група туристів, яку очолював мешканець...
Суспільство
З січня 2020-го року автомобілі на європейській реєстрації в Україні поза законом. А їхніх власників можуть оштрафувати на 170 тис. грн. Втім, завдяки домовленості МВС та «Автоєвросили» штрафи наразі не застосовують. Від парламентарів чекають нового закону про розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації. Керівник «Автоєвросили» Олег Ярошевич підготував спеціальне звернення до кожного нардепа України з проханням підтримати законопроект про доступне розм...
Суспільство
Всі церкви, школи, театри закрили в Мілані, щоб не допустити поширення інфекції. Загалом через коронавірус нового типу в Італії дванадцять міст в північних провінціях тепер закрили на карантин. Інфекція лютує в провінції Ломбардія з адміністративним центром Мілан, де працює чимало жителів Тернопільщини. За даними ТСН, люди намагаються не панікувати, але ситуація з коронавірусом вплинула на їхні будні. Кажуть, що по телевізору радять не виходити з дому, всі...
Суспільство
У неділю, 23 лютого, відбувcя 1072 тирaж популярної лотереї “Лото-Зaбaвa”. Під чac його розігрaшу було вигрaно 1 000 000 гривень у міcті Тернопіль, повідомляє преc-cлужбa МCЛ. Відомо, що переможець придбaв вигрaшний білет № 0199257 нa фірмовому оcтрівку «М.C.Л.», який розтaшовaний зa aдреcою: вул. Шевченкa, 12 (центрaльний універмaг). “Влacник білетa cтaв вже 9-м мільйонером цього року. A якщо брaти від caмого почaтку «Лото-Зaбaвa», то він cтaв вже 358-м щ...
Кримінал
У Вінницькій області санітари Ладижинського інтернату залишили у гарячій ванні хвору з важкою формою ДЦП. 42-річна підопічна зазнала 35% опіків тіла.  Як повідомляється у сюжеті ТСН, спочатку персонал намагався приховати інцидент, і лише наступного дня хвору доправили до опікового відділення. Зазначається, що санітарка мила 42-річну підопічну у ванній. В якийсь момент їй здалося, що вода прохолодна, а тому доглядальниця відпустила кран із гарячою водою. Те...