Громада Великого Ходачкова звинувачує ТТБ у цензурі

Мешканці села Великий Ходачків Козівського району, які протестують проти розташування у їхньому селі птахокомплексу, написали офіційне звернення до Тернопільської обласної телерадіокомпанії, до керівників і службовців державних установ, які надають дозволи на відкриття підприємств, до контролюючих органів та до всіх небайдужих громадян України.

У зверненні вони наголошують на тому, що і влада, і громадськість стоять осторонь їхньої проблеми, а обласна преса, зокрема Тернопільська обласна телерадіокомпанія, необ’єктивно висвітлює ситуацію, яка склалася у їхньому селі, - пише ЗЗ. За словами селян, сюжет у програмі «Час реформ», який транслювався на ТТБ 5 липня 2012 року, не є об’єктивним.

«Програма «Час реформ» представила Чайківського як великого аграрія, в якого болить серце за всю громаду. Але він не пан, а ми не кріпаки. Закони України для всіх однакові і не треба переконувати громаду в своїх поняттях. Інтерв’ю мешканців села в програмі «Час реформ» подані не повністю, а висловлювання вирвані з контексту», – заявляють селяни.

Мешканці Ходчакова у зверненні вкотре звертають увагу на ситуацію із розташуванням птахокомплексу у селі. Вони переконані, що на птахокомплексах Чайківського для відгодівлі індиків використовують хімічні речовини, що загрожують їхньому здоров’ю та життю.

«Органічні забруднювачі, які мають токсичні властивості (формальдегід, бромистий метил хлор, однохлористий йод), мають стійкість до розкладання і переносяться повітрям, водою й мігруючими видами (птахи, комахи, тварини, щури), а також осідають на великій відстані від джерела викиду, нагромаджуючись в екосистемах суші та води. В повітрі, ґрунті, воді будуть розноситися: аміак, сірководень, фенол, альдегіди, капронова кислота, метилмеркаптан, диметилсульфід, диметиламін, пухові та шерстяні порохи, які подразнюють слизову оболонку, очі та дихальні шляхи, діють на нервову систему, викликають опіки, пухирі, виразки. Під впливом альдегідів відбувається згортання білків. Капронова кислота викликає роз’їдання слизових оболонок носа, горла, шкіри», – доводять мешканці Ходачкова.

Селяни радять телевізійникам відвідати «палац Чайківського, який знаходиться за три кілометри від його виробництва», і запитати думки у всієї громади, а не у зацікавлених грішми людей.

Селяни також вважають, що органи влади «стали на бік Чайківського»: «Вони надають неправдиві дані про дорогу державного значення. Вже навіть дорога не має прив’язки до орендованої території, де знаходяться тваринницькі приміщення. Санітарно-захисну зону в сторону житлової забудови зменшили замість того, щоб за правилами ДСП 173/96 збільшити її втричі. Надають неправдиві дані з приводу того, що орендована територія з тваринницькими приміщеннями не належить до червоних ліній – вулиць та доріг. Не враховують природні умови та географічне розташування села. Село В. Ходачків представляють як хутір з однією хатою. Закони України не беруться до уваги».

Крім того, селяни спростовують інформацію про те, що громаду села використовують в політичних цілях, і вважать безглуздими заяви про те, що за діями громади щодо недопущення розташування птахокомплексу на території села Великий Ходачків стоїть той чи інший політик.

Поряд з цим селяни висловлюють подяку депутату Тернопільської обласної ради Володимиру Петровському, який у програмі «Час реформ» відстоював їхні права.

Пропонуємо повний текст звернення.

Звернення

Громади села Великий Ходачків Козівського району Тернопільської області до Тернопільської обласної телерадіокомпанії, до керівників  і службовців державних установ, які надають дозволи на відкриття  підприємств, до контролюючих органів, до всіх небайдужих громадян України.

Нашому селу загрожує небезпека!

В першу чергу хочемо спростувати інформацію про те, що громаду села використовують в політичних цілях. Вважаємо безглуздими заяви про те, що за діями громади щодо недопущення розташування птахокомплексу на території села Великий Ходачків стоїть той чи інший політик.

Громада – перед вибором: жити як раніше і покращувати своє життя, чи через шкідливі викиди птахокомплексу хворіти і відходити на той світ.

Тимчасова комісія при Тернопільській обласній раді створена з депутатів різних партій. То вже у депутатів треба запитати, хто активно працює в цій комісії. Патріотизм, моральність і дієвість є в цій справі показником, а не білборди, обіцянки, гасла та роздавання подарунків і грошей.

Програма «Час реформ», яка транслювалася в ефірі Тернопільської обласної телерадіокомпанії, була створена суто під Чайківського, на підвищення його авторитету, репутації. Громада, на жаль, не розуміє «великих справ» генерального директора «Агропродсервіс – Плюс» Чайківського і не дає йому нагодувати всіх «дієтичним» індичачим м’ясом.

Бо дієтичним воно є тоді, коли для утримання індиків використовуються екологічно чисті корми. Натомість на птахокомплексах Чайківського використовують хімічні речовини. Органічні забруднювачі, які мають токсичні властивості (формальдегід, бромистий метил хлор, однохлористий йод), мають стійкість до розкладання і переносяться повітрям, водою й мігруючими видами (птахи, комахи, тварини, щури), а також осідають на великій відстані від джерела викиду, нагромаджуючись в екосистемах суші та води. В повітрі, ґрунті, воді будуть розноситися: аміак, сірководень, фенол, альдегіди, капронова кислота, метилмеркаптан, диметилсульфід, диметиламін, пухові та шерстяні порохи, які подразнюють слизову оболонку, очі й дихальні шляхи, діють на нервову систему, викликають опіки, пухирі, виразки.

Під впливом альдегідів відбувається згортання білків. Капронова кислота викликає роз’їдання слизових оболонок носа, горла, шкіри. А щоб наміри «Агропродсервіс-Плюс» щодо розміщення птахогосподарства збулися, то вже і «Ятагани» будуть викидати шкідливі речовини, а вентилятори – гудіти, і експерименти над мешканцями в кількості 1350 жителів, в тому числі 250 дітей, будуть проводитися «протягом року функціонування птахокомплексу після його реконструкції». Саме в цей період будуть проводитися досліди з приводу «стану забруднення атмосферного повітря акредитованою лабораторією…» (Лист Тернопільської обласної санітарно-епідеміологічної станції від 2.03.2011р. за №03-02/652). Тільки в концтаборах проводили подібні досліди на людях.

Крім цього, існує загроза отримання інфекційних та інших хвороб. Птиця, в даному випадку індики, є переносниками інфекційних хвороб, спільних з людьми – туберкульоз, холера, запалення легенів, пташиний грип, ларинготрахеїд.

Державні установи стали на захист Чайківського. Вони надають неправдиві дані про дорогу державного значення. Вже навіть дорога не має прив’язки до орендованої території, де знаходяться тваринницькі приміщення. Неіснуючу санітарно-захисну зону в сторону житлової забудови зменшили замість того, щоб за правилами ДСП 173/96 збільшити її втричі. Надають неправдиві дані з приводу того, що орендована територія з тваринницькими приміщеннями не належить до червоних ліній – вулиць та доріг. Не враховують природні умови та географічне розташування села. Село В. Ходачків представляють як хутір з однією хатою. Закони України не беруться до уваги.

Дії посадовців спонукають Чайківського до свавілля. На орендованій території 19,07 га. без дозволів вже вириті рови і кинуті труби для проведення газу, переорано сільську дорогу, якою ми постійно користувалися, важкою технікою розбито сільські дороги, на пасовисько викинуто будівельне сміття.

Чому програма «Час реформ» не поцікавилась, чим керувався Чайківський, викупляючи майно колишнього колгоспу?

Чайківський, за підтримки посадовців, використавши довірливість та необізнаність мешканців села під час викупу майна, знизив його собівартість в декілька разів: майно викуплено по 33 грн. 75к. за 1 м.кв.  На даний час, щоб переконати нас в доцільності розташування птахокомплексу, обіцяє 50-60 робочих місць. Але знову замовчує про плинність кадрів, щоб люди не могли довести прямий зв’язок набутих захворювань з цим шкідливим підприємством та не виплачувати компенсацію за втрату здоров’я.

Враховуючи ставлення генерального директора Чайківського до громади села, у нас є багато запитань до редакції ТТБ і програми «Час реформ». Програма «Час реформ» представила Чайківського як великого аграрія, в якого болить серце за всю громаду. Але він не пан, а ми не кріпаки. Закони України для всіх однакові і не треба переконувати громаду в своїх поняттях. Інтерв’ю мешканців села в програмі «Час реформ» подані не повністю, а висловлювання вирвані з контексту.

Справжні трударі – це селяни, однак їхню працю ніхто не бачить. Держава не допомагає ні середньому, ні малому бізнесу. Село В. Ходачків перспективне – у нас багато молоді, є підприємці, які зацікавленні в розвитку села, населення активно займається вирощуванням городини, люди мають сади, тримають корови, дехто по дві, коні, птицю. До нас приїжджають родичі, в село приїжджають відпочивати, рибалити з Тернополя. Ми додатково маємо прибутки від продажу своєї м’ясо-молочної продукції, ягід, городини, фруктів. Хто захоче приїжджати в забруднену зону? Ми втратимо зв’язок з родинами, друзями. Хто захоче купувати продукти з забрудненої зони? Нас позбавлять можливості отримувати наші прибутки. Через наміри «Агропродсервіс-Плюс» розташувати шкідливе виробництво закритого типу люди припинили ремонт будинків, будівництва, люди бояться купувати тут будинки. Стає питання: куди дітися? Наміри ПП – не на розвиток села, а на його знищення, бо найдорожче для людини здоров’я та життя.

Порядний підприємець буде займатися своєю діяльністю так, щоб не нашкодити людям. А ми не будемо пропонувати Чайківському ідеї про те, як йому заробити гроші. Рішення громади та  рішення останньої позачергової сесії сільської ради відоме  – не допустити розміщення птахокомплексу на території села, а можливе лише нешкідливе виробництво відкритого типу. На даний час, щоб зняти напругу в селі (вдень, щоб люди спокійно займалися своїми справами, а вночі спокійно спали, а не чергували на вулиці, щоб не завезли індиків), Чайківському поставленні умови – вивезти обладнання та вивести воєнізовану охорону з села.

А працівникам ТТБ пропонуємо відвідати палац Чайківського в селі В. Ходачків, який розташований від виробництва на відстані трьох кілометрів, і запитати думки у всієї громади, а не у зацікавлених грішми людей.

В програмі часто звучало слово «компроміс». В чому вбачає компроміс редактори програми «Час реформ»? В тому, що громада повинна відступити, а «великий» аграрій Чайківський, щоб збільшити свої статки, введе в дію птахокомплекс на території села?  На цьому виробництві буде встановлено 93 стаціонарних джерела шкідливих викидів.

Так в чому ж компроміс і як його знайти?

Поряд з цим,  ми  дякуємо  депутатові  Тернопільської обласної ради   Володимиру Петровському, який у цій передачі  став на захист  інтересів  нашої  громади.

08.07.2012

Громада села

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Пригоди
Сьогодні у Тернополі, в парку Т.Шевченка, гончарі ліплять піч «Трипільську бабу». ЇЇ створюють учасники фестивалю «Не святі горшки ліплять». Офіційне відкриття фестивалю відбудеться завтра. Триватиме фестиваль до 21 липня. Цьогорічний фестиваль організовують Національна спілка майстрів народного мистецтва України, Тернопільська школа народних ремесел, за підтримки  Міністерства молоді та спорту, Тернопільської міської ради, - повідомила "Новинам" UA:Терноп...
Суспільство
У селі Вовківці Борщівського району в біду потрапив лелека: птах хотів вилетіти з гнізда, але повис на електричному стовпі. Як інформують "Тернополяни" з посиланням на повідомлення мешканки села Надії, птах потребує допомоги. "Це молодий лелека. Він вилітав з гнізда і повис на електричному стовпі. Закім ми домоглися, щоб електрик його зняв, птах був зовсім обезсилений. У нього переламана ніжка в двох місцях, вище і нижче коліна. Нога лелеки була обмотана к...
Кримінал
Підозрюваного у зґвалтуванні семирічної дівчинки у Вінниці могли вбити не співкамерники, а працівники СІЗО. "У нас є інформація, що вбили цю людину працівники установи. І спочатку факт смерті намагалися навіть приховати. Але прокуратура блискавично відреагувала на це, і зараз там працюють слідчі", – повідомив координатор Харківської правозахисної групи Андрій Діденко. Нагадаємо, 8 липня у Вінниці 59-річний чоловік схопив на дитячому майданчику 7-річну дівч...
Пригоди
В інтернеті оприлюднили відео, на якому зафіксовано, як польський роботодавець б'є українських заробітчан. Як повідомляє "Volyn24", відповідний ролик розміщено на сторінці "Український мігрант" у мережі Фейсбук. "Уже давно настав час відкритого, публічного і дуже неприємного обговорення ставлення польських роботодавців до українських мігрантів", - йдеться у підписі до відео. Так, на кадрах зафіксовано, як на поле з теплицями, де працюють українські заробіт...
Пригоди
Кримінальне провадження за жорстоке поводження з тваринами кременецькі правоохоронці розпочали відносно 74-річної жительки райцентру. Пенсіонерка сапою до смерті побила двомісячне сусідське цуценя за те, що воно ганяло курей.  Зі слів господарів тваринки, сусідка робила їм зауваження за те, що вона забігає на її подвір’я і ганяє курей, відтак прив’язали собача. Літній жінці таких превентивних заходів, вочевидь, виявилося замало. Допоки сусідів не було вдом...
Кримінал
Дев'ятикласник однієї зі столичних шкіл кинувся із кулаками на свого однокласника. Нападник наніс однолітку близько 20 ударів кулаками в тулуб та голову, про це йдеться  в Єдиному державному реєстрі судових справ. Підліток отримав закриту черепно-мозкову травму, уламковий вдавлений перелом передньої стінки лобної пазухи ліворуч зі зміщенням уламків, струс головного мозку, підшкірний крововилив лобної ділянки зліва. Нападник свою провину повністю визнав. Йо...
Суспільство
Штраф на суму в 1613, 35 грн днями прийшла загиблому Андрію Кузьменку. "Довбні з податкової 3 липня 2019 року надіслала Кузьмі штраф. Через 4,5 роки після його загибелі", - написав у Facebook гонщик та волонтер Олексій Мочанов. Штраф складає 1613,35 грн. Мочанов вимагає, аби в структурі знайшли того, хто, не розібравшись, виписав штраф давно померлій людині. І додав, що готовий сам закрити суму, аби таке більше не повторювалось. Нагадаємо, Андрій Кузьменко...
Суспільство
Ведучий Володимир Остапчук, який згадав, як на дні народження сина Пшонки різко посивів чоловік, з гумором відреагував на те, що українські зірки йдуть до політики. На YouTube-каналі знаменитість опублікував нову пародію "Зе Шоубіз". Її Остапчук присвятив феномену, до якого прикута увага кожного українця: масове бажання селебрітіс стати частиною політичної системи країни. Як повідомляє "ТСН", дія пародії відбувається в недалекому майбутньому – 2025 році. В...
Пригоди
Відкрите викрадення чужого майна інкримінують слідчі Тернопільського відділу поліції 19-річному жителю обласного центру. Чоловік, зайшовши в магазин з продажу ґаджетів, вирішив прихопити звідти планшет. Як з’ясувалося, підозрюваний, перебуваючи в приміщенні крамниці, спочатку приглядався до товару, а потім, коли поруч нікого не було, взяв з вітрини планшет і попрямував до виходу, повідомляє прес-служба ГУ НП в Тернопільській області. Продавець, помітивши н...
Новини по темі
Небайдужих тернополян просять допомогти врятувати молодого лелеку (ФОТО)
Загиблому 4,5 роки тому Кузьмі Скрябіну надіслали... штраф із податкової (ФОТОФАКТ)
У мережі набирає популярності пародія Володимира Остапчука на зірок, які йдуть у політику (ВІДЕО)
У Тернополі на ринку промишляє фальшивий інспектор Держпродспоживслужби
Чому на вулиці Київській у Тернополі не може бути розміщена громадська еко-парковка? (ВІДЕО)
«Він проявив себе і в парламенті, і на коліях» - нардеп Єгор Соболєв про Тараса Пастуха
На Тернопільщині 10-річний хлопчик лікує маму досить жорстоким методом (ВІДЕО)
Відомий волонтер Михайло Гушоватий підтримує кандидата у Верховну Раду України Володимира Іванишина
Михайло Головко привітав жителів Почаєва з Днем міста та подякував за підтримку
Тернопіль отримав гроші з Києва – які проекти реалізують і хто допоміг?