• Головна
  • "В першу чергу – для "своїх": тернопільський підприємець розповів про "прозорість" конкурсу розміщення розважального об’єкту у парку
13:04, 1 серпня 2017 р.

"В першу чергу – для "своїх": тернопільський підприємець розповів про "прозорість" конкурсу розміщення розважального об’єкту у парку

"В першу чергу – для "своїх": тернопільський підприємець розповів про "прозорість" конкурсу розміщення розважального об’єкту у парку

У Хмельницькому запровадили нові правила розміщення тимчасових споруд та об’єктів у парках.

Оскільки Хмельницький запозичив їх у Тернополя, хмельницьке видання Є поцікавилося у тернопільських підприємців, з якими труднощами їм довелося зіткнутися і чи виправдані страхи хмельницьких бізнесменів.

"Зізнаємося чесно, витягнути когось на відверту розмову із вказуванням прізвища, виявилося важко. Ті, які таки працюють у Тернопільському парку, кажуть – не хочуть зайвих проблем, а ті, кому не вдалося «виграти» собі місце – зізнаються, що їм не до розмов, бо думають куди спихнути, або де ж все таки розмістити дитячі атракціони, у які вони вклали десятки і навіть сотні тисяч гривень.

Однак деякі все таки розповіли, що місця у парках, скверах і на бульварах Тернополя й раніше визначалися на аукціоні і всіх це влаштовувало.

Однак, нещодавно депутати міської ради, за зверненням ніби-то батьків, своїм рішенням заборонили встановлення торгових та розважальних точок на бульварах і у скверах. Залишилися тільки ті, хто працював у парках. Однак там місць не додали, відповідно, значна частина підприємців тепер тримають свої дитячі батути і лабіринти в… підвалах.

«Раніше, коли проводилися конкурси, нас повідомляли усіх і ми мали змогу взяти у ньому участь. А останній раз, після того, як заборонили розміщувати дитячі атракціони у скверах та на бульварах, значна частина підприємців дізналася про конкурси тоді, коли двічі він уже був проведений і відповідно, усі нормальні місця у парку вже були зайняті. На третій конкурс ми подалися і навіть отримали кілька місць, але в такій частині парку, що навіть немає сенсу розгортати там будь-які чи то торговельні точки, чи розважальні», – каже один із підприємців (назвемо його Петро – авт.).

До самого конкурсу тернопільські підприємці не мають жодних претензій, погоджуються, що це нормальна європейська практика, однак зізнаються: хмельницьких підприємців чекає період коли «спочатку отримають свої».

Інший його колега Роман, який таки працює в парку, каже – для того, щоб виграти місце, треба просто шукати гроші і «потрібних» людей у міській раді.

Тернопільські колеги радять хмельницький підприємцям слідкувати за оголошеннями про конкурси.

«Ваші підприємці, якщо влада справді робить зміни за тернопільським зразком, мусять бути готові до того, що «Закон першої руки» не діє. Тобто, не факт, що людина, яка стояла у парку протягом п’яти-десяти років і напрацювала клієнтів, отримає право стояти там і далі, або ж навіть отримає першочергове право претендувати на те ж місце. З практики видно, що «намолені» місця отримують «свої», наближені до владних кіл, підприємці», – каже Роман і додає, що частина тернопільських підприємців просто вивезли свої атракціони з міста у райони, бо їм дали такі місця в парку, на яких нереально заробити бодай на оплату податків і зарплатні", – йдеться у публікації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#парк #об’єкти

Коментарі

Оголошення
live comments feed...