• Головна
  • Злодій, який обікрав "Самооборону", оскаржував покарання аж у Вищому спеціалізованому суді
14:06, 1 серпня 2017 р.

Злодій, який обікрав "Самооборону", оскаржував покарання аж у Вищому спеціалізованому суді

Злодій, який обікрав "Самооборону", оскаржував покарання аж у Вищому спеціалізованому суді

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ підтримав правову позицію колегії суддів судової палати з розгляду кримінальних справ апеляційного суду Тернопільської області та залишив без задоволення касаційну скаргу засудженого Ігоря В.

Вироком Чортківського районного суду від 20 листопада 2015 року, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду Тернопільської області від 2 березня 2016 року, Ігоря В. визнано винним у тому, що, маючи непогашені судимості за майнові злочини, 57-річний засуджений вчинив нове правопорушення за ч.3 ст.185 КК України (крадіжка, поєднана з проникненням у приміщення, що завдала значної шкоди потерпілому) та засуджено до 3 років 6 місяців позбавлення волі. Також на користь громадської організації “Самооборона Заліщицького району” з нього стягнуто 16 тис. 752 грн.

Судом встановлено, що у період із 30 квітня по 2 травня 2015 року в темну пору доби засуджений таємно проник у приміщення громадської організації в м. Заліщики Тернопільської обл., виламав дверці сейфу і викрав понад 24 тис. 840 грн., зібрані штабом національного спротиву на потребі воїнів АТО.

У касаційній скарзі та доповненнях засуджений просив ухвалу суду апеляційної інстанції скасувати та направити кримінальне провадження на новий судовий розгляд в апеляційний суд, але іншому складу суддів.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення засудженого,який підтримав касаційну скаргу, доводити прокурора про обґрунтованість винесених судових рішень, перевіривши матеріали провадження, колегія суддів ВССУ прийшла до висновку, що касаційна скарга задоволенню не підлягає з таких підстав.

Визнаючи висунуте обвинувачення доведеним, суд апеляційної інстанції у вироку послався на показати, дані в судовому засіданні бухгалтером громадської організації Галиною Г. в сукупності з протоколом огляду місці події, в ході якого Ігор В. у присутності понятих добровільно видав 4 тис. 961 грн. Також правоохоронці виявили та вилучили 3 тис. грн, що засуджений викинув на своєму подвір'ї, та 158 грн, які він намагався непомітно кинути в урну біля приміщення райвідділу поліції, що підтверджується відеозаписом камери спостереження Заліщицького РВ УМВС в Тернопільській області. Крім того, у своїх показах Галина Г. зазначила, що напередодні крадіжки бачила В. у коридорі штабу самооборони.

Враховуючи вищенаведене, Вищий спеціалізований суд України ухвалу апеляційного суду Тернопільської області залишив без змін, а касаційну скаргу Ігоря В. - без задоволення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#суд #злодій

Коментарі

Оголошення
live comments feed...