• Головна
  • Керівник розвідслужби ОУН з Тернопільщини, якого засудили до розстрілу, прожив 93 роки
16:28, 14 серпня 2017 р.

Керівник розвідслужби ОУН з Тернопільщини, якого засудили до розстрілу, прожив 93 роки

Керівник розвідслужби ОУН з Тернопільщини, якого засудили до розстрілу, прожив 93 роки

На 93-році життя відійшов у Вічність творець та останній керівник розвідувальної служби Антибільшовицького Блоку Народів, уродженець села Носів Підгаєцького району Тернопільщини Євген Глива, пише Український Погляд.

В часи Другої світової війни як боєць ОУН боровся за визволення України, працював у складі Підгаєцького районного управління ОУН, Юнацької сітки ОУН, проводив ідеологічні курси для Юнацтва ОУН.

У 1943 році виконав завдання щодо захоплення німецької віськової радіостанції, але під час її перевезення до УПА був заарештований і засуджений німецьким військово-польовим судом до розстрілу.

Згодом вирок смерті замінили на контцтабори: «Гросс Розен», «Маутхаузен» і «Ебензее», звідки, в 1945 році, був визволений разом з іншими в’язнями-смертниками американською бронетанковою частиною.

На волі знову включився в діяльність ОУН як член Екзекутиви в розвідувальному відділі ОУН на американську зону Австрії. Цей відділ протидіяв московській агентурі у виловлюванні й насильному вивезенні колишніх політичних в’язнів і біженців до СРСР. Одним з його доручень було створити розвідувальну службу Антибільшовицького Блоку Народів, яку він очолював до кінця існування АБН.

На початку 1946 року в Українському Вільному Університеті м. Мюнхена почав вивчати правничі науки, а продовжив в Австралії, куди переїхав в серпні 1949 р. з Європи.

Був одним з головних засновників української суботньої школи для дітей, співочого товариства і драматичного гуртка. Засновник і голова Міжконфесійного комітету оборони віри та релігії в Україні.

З 1959 року вивчав медицину і психологію. Навчання закінчив, захистивши докторський ступінь.

Активний учасник і співорганізатор багатьох національних та міжнародних професійних конференцій.

До кінця свого земного життя Євген Глива жив і працював у Австралії.

«Тереновий Провід ОУН в Австралії висловлює родині співчуття, а покійному Вічної Пам’яті та нехай чужа австралійська земля буде йому легкою», – йдеться в повідомленні Теренового Проводу ОУН (б).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ЄвгенГлива

Коментарі

Оголошення
live comments feed...