Новини компаній
14:08, 31 серпня 2017 р.

Перша діагностика раку шкіри

Новини компаній
Перша діагностика раку шкіри

Чи відомо вам, що рак шкіри є одним із найпоширеніших онкологічних захворювань за даними ВООЗ? Якщо бути точними, то він займає третє місце у цій статистиці. А чи знаєте ви, що діагностика цієї хвороби займає лічені хвилини? А може ви чули про те, що можна зупинити швидке поширення цієї страшної проблеми? Ні? Лікарі «Оксфорд Медікал Тернопіль» вирішили поділитись деякими фактами про саме захворювання та методи вчасної діагностики.

Отож, для початку, чи знаєте ви, що таке невус?

Так ось, невус – це, по-народному, родимка. Звичайнісінька плямочка, яка складається з, так званих, невусних клітин. Вони з’являються ще під час внутрішньоутробного розвитку, але не досягають зрілого віку в силу якихось певних обставин. Такі родимі плями спостерігаються у 75% усього населення планети. У когось на тілі нараховується приблизно 20 родимок, у когось більше ста, але всі вони вважаються доброякісними утвореннями шкіри. Умовно- доброякісними. Чому так? Вже сама наявність невусів на шкірі створює ризик розвитку меланоми шкіри – злоякісної пухлини. У людей з великою кількістю родимок цей ризик значно вищий. Дуже небезпечним є ще факт наявності невусів, які виступають над поверхнею шкіри. Це усе тому, що переродження їх у рак можливе після травмування родимки як одномоментного, так і тривалого хронічного. Меланома не є спадковим захворюванням, але от схильність до виникнення її у майбутньому, якраз вищий у тих сім’ях, у котрих вона зустрічалась раніше.

Як же розпізнати невус, який перероджується?

Ми рекомендуємо вам познайомитись з наступною абревіатурою – «АКОРД». Що ж вона означає? А – асиметрія родимки. Ви маєте знати, що якщо провести лінію по центру невусу, то обидві половинки його в нормі мають бути однаковими. К – край пігментної плями. Якщо він нерівний, має горбики, то, ймовірно, це ознака переродження. О – окрас, тобто колір родимки. У нормі рівномірний, хоча й інтенсивність забарвлення може дещо відрізнятись в окремих невусах. Небезпечною є поява «крапель» іншого кольору. Р – розмір. Ризиком малігнізації (тобто переродження) є великі розміри родимок. Хоча не варто забувати про те, що велика кількість маленьких дорівнює одній великій. Д – динаміка. Тобто поява змін на протязі короткого часу. Це може бути збільшення у розмірах, кровотеча, кірочки, раптова їх поява. Варто також пам’ятати про те, що родимки можуть раптово зникати. Насторожувати мають навіть пошкодження шкіри, особливо ті, що гояться дуже довго.

Чому ж так багато мови про меланому? Це не просте захворювання. Навіть у структурі онкологічних хвороб воно рахується дуже небезпечним. Це все тому, що меланома має здатність швидко розповсюджуватись по всьому організму, а це веде до порушення нормального функціонування організму і, в подальшому, до смертельного закінчення.

Як діагностується меланома?

Насправді діагностика меланоми займає мінімум часу. Для цього необхідною є лишень консультація дерматолога та спеціальне обстеження – дерматоскопія. Саме вона дозволить запідозрити хворобу та, якщо діагноз підтвердиться, провести максимально швидко усе можливе лікування.

Що таке дерматоскопія?

Це різновид інструментального дослідження шкірних покривів, що не потребує оперативного втручання і, за допомогою десятикратного збільшення, дає можливість уточнити наявність та стадію меланоми. Що цікаво: дерматоскоп визначає навіть ранні стадії пухлинного процесу, ще до початку метастазування. Раніше така діагностика була можливою лише після оперативного висічення шматочка родимки. Це дозволяє запобігти поширенню процесу по всьому організму та зберегти життя. Успіх лікування меланоми залежить від раннього виявлення та її швидкого видалення. Протипоказів дане обстеження не має і є абсолютно безпечним. Лікарі рекомендують проводити цю процедуру при наявності будь-яких змін родимок, а також світлошкірим особам, у яких є 5 і більше родимок розміром понад 0,5 см.

Як проводиться дерматоскопія?

Ця процедура дуже нагадує УЗД-обстеження. Дерматоскопом, який прикладають до обстежуваної ділянки, можна оглянути родимки під величезним збільшенням, лишень увімкнувши освітлення. Далі підозріла ділянка фотографується, картинка передається на монітор екрану, тобто розглянути її може не лише лікар, але й пацієнт. Окрім цього, кожна ділянка родимки оцінюється в балах, а їх сума дозволяє судити про те, доброякісний це процес чи ні. Попередньої підготовки дерматоскопія не потребує, а точність обстеження складає 96,7%. Особливо уважними треба бути у літню пору року та під час відвідування солярію. Це все тому, що прямі ультрафіолетові промені згубно впливають на стан родимки. Те саме можна сказати і про косметологічні процедури, невміло виконані, а також гормональні порушення.

Не думайте, що призначенням дерматоскопії є лише діагностика меланоми. Ні! Ця процедура допомагає визначати інші доброякісні та злоякісні утворення шкіри, такі як плоскоклітинний рак, ангіома, кератоз, дерматофіброма тощо. Також вона підтверджує наявність корости або педикульозу, грибкових інфекцій, діагностує бородавки та допомагає диференціювати їх з мозолями, сторонніми тілами, травмами. А ще, дерматоскопія використовується у трихології для підтвердження діагнозу будь-якого захворювання волосистої частини голови. Тому мусимо запевнити вас, це корисна і дуже необхідна процедура для сьогодення. У медичному центрі «Оксфорд Медікал Тернопіль» дерматоскопія виконується за допомогою найсучаснішого апарату німецького виробництва світового класу HeineDelta 20 Plus. Зручність полягає у тому, що це швидко, безпечно та абсолютно безболісно. Подбайте про своє здоров’я, а ми допоможемо вам у цьому.

Ви можете записатись на консультативний прийом до лікаря-дерматолога або ж на дерматоскопію за номером телефону (068) 752 52 52 або заповнити форму, котра вказана на нашому сайті.

https://ternopil.oxford-med.com.ua/viddilennya/dermatologiya/dermatoscopia/

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#оксфордмедікал #ракшкіри

Коментарі

ТОП новини
Працівників ТЦК сильно побили в реабілітаційному центрі, який діє при місцевій церкві
"Вивезу в ліс і закопаю": після резонансного побиття школярки в центрі Тернополя почали випливати інші приголомшуючі факти про агресорку
Перевірки від ТЦК накриють чоловіків у несподіваних місцях, бронювання точно позбавлять цих людей: повістки, мобілізація
"Гроза і дощ суне в конкретний регіон України, нещадна злива накриє ці області лютою негодою": вода хлине на тлі спеки
Оголошення
live comments feed...