• Головна
  • На Тернопільщині досліджують масове військове поховання полеглих у боях на горі Лисоня
13:26, 1 вересня 2017 р.

На Тернопільщині досліджують масове військове поховання полеглих у боях на горі Лисоня

На Тернопільщині досліджують масове військове поховання полеглих у боях на горі Лисоня

Працівники меморіально-пошукового підприємства «Доля», що при Львівській обласній раді, спільно із партнерами ДП «ОАСУ Подільська археологія» з міста Тернопіль, проводять розкопки масового санітарного поховання полеглих у боях на горі Лисоня на початку осені 1916 року.

У коментарі власкору ІА ZІК щодо проведення пошукової експедиції секретар Державної комісії у справах увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій, директор КП ЛОР «Доля» Святослав Шеремета, зокрема, зазначив: «Під час пошукових робіт працівниками меморіально-пошукового підприємства «Доля» та нашими партнерами від установи «Подільська археологія» було виявлено масове санітарне військове поховання.

За віднайденими артефактами вдалося з’ясувати, що тут поховані вояки різних воюючих сторін – військові Австро-Угорської монархії, німецької кайзерівської та російської імперської армій. Ми свідомі того, що серед захоронених тут, на Лисоні, вояків найвірогідніше є чимало українців, які були у війську як Австро-Угорщини, так і в російських полках.

Виявлене поховання  облаштоване у звичайному воєнному фронтовому окопі. Очевидно, що воно було створено вже після військових баталій, оскільки останки в похоронних ямах знаходяться у хаотичному порядку – скинені будь-як один на одного, а не лежать, як це буває в процесі урочистого поховання. За попередніми даними, в чотирьох розкопаних ямах знаходиться понад 50 людських останків. Остаточну їх кількість буде з’ясовано після завершення ексгумації».

Також Святослав Шеремета зазначив, що усі віднайдені останки буде урочисто, з військовими почестями перезахоронено у місті Бережани на Меморіальному кладовищі жертв Першої світової війни. Адже, не факт, наголосив очільник меморіально-пошукового підприємства «Доля», що полеглі вояки були поховані за християнським обрядом, тобто із заупокійною панахидою та похоронним Богослужінням.

Територію у верхів’ї каменевидобувного кар’єру на горі Лисоня пошуковці з «Долі» й надалі досліджуватимуть на предмет виявлення інших санітарних захоронень.

Довідка:

Гора Лисоня, що неподалік міста Бережани Тернопільської області, відома як місце героїчної слави і болючих втрат Українських Січових стрільців. У 1916 році тут відбулася найкривавіша битва легіону УСС у складі австро-угорських коаліційних військ з російською армією. Перемогу було здобуто ціною втрати понад половини особового складу легіону.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #Лисоня #поховання #дослідження
Останні новини
Оголошення
live comments feed...