
Новини компаній
08:35, 16 вересня 2017 р.
Лікування варикозу – швидко, безболісно та за один візит
Новини компаній

Варикозна хвороба – це незворотнє розширення підшкірних вен внаслідок патологічних змін їх стінок та клапанів, що веде до порушення кровотоку в них.
Перші згадки про це захворювання знайдено у стародавніх папірусах Єгипту. Воно є найпоширенішим серед хвороб периферичних судин. Цікавим є той факт, що варикоз притаманний лише людям через зв’язок із прямоходінням – більша частина крові під час активного руху знаходиться нижче рівня серця.
Якщо вірити статистичним показникам, то варикозна хвороба уражає 25-30 % жінок та 15-20% чоловіків. І це ми говоримо поки лише про працездатний вік. З цього можна зробити висновок, що представниці прекрасної статі хворіють у три рази частіше.
Симптоми варикозу
Ця хвороба є дуже підступною, оскільки тривалий час не приносить скарг, окрім естетичного дискомфорту, але з часом з’являються наслідки. Варто звернутись на консультацію до лікаря-флеболога при наявності наступних скарг:
- больові відчуття у ногах;
- свербіж, судоми литкових м’язів, ломота у нижніх кінцівках;
- набряки, почуття розпирання та важкості у ногах;
- розширені, звивисті вени, що виступають над поверхнею шкіри;
- сухість з подальшою появою ділянок пігментації коричневого кольору;
- телеангіоектазії – «судинні зірочки».
Початок будь-яких проблем із судинами можна передбачити: увечері починають серйозно турбувати тяжкість у ногах, відчуття розпирання в них. Коли ноги швидко втомлюються, хочеться лягти й підняти їх, щоб стало легше, а згодом ближче до кінця дня з'являються набряки.
Флебологи у своїй практиці використовують наступні види лікування:
1.Консервативне, яке включає компресійну та медикаментозну терапію, корекція стилю життя, фізіотерапевтичні процедури, а також склеротерапію.
2.Хірургічне.
Ми пропонуємо лікування варикозу за допомогою сучасної методики – ендовенозної лазерної коагуляції. Вона допомагає позбутись захворювання швидко та безболісно.
Що таке ендовенозна лазерна коагуляція?
Ендовенозна лазерна коагуляція (ЕНЛК) - це малоінвазивне втручання, в основі якого лежить термічне пошкодження стінки вени контрольованою дозою теплової енергії. Цей метод лікування варикозу не передбачає видалення вени. Спеціальний світловод вводиться в вену і випускає імпульс, який термічно діє на стінки судини. Цей імпульс еритроцити поглинають, і дуже швидко переробляють в тепло.
Метою операції є усунення розширення венозного русла.
Показання до ЕВЛК – це наявність варикозно розширених вен.
Основні переваги ЕВЛК
- Малоінвазивність.
- Безболісність.
- Відсутність необхідності у загальному наркозі або спинномозковій анестезії.
- Госпіталізація не потрібна. Можна виконувати процедуру в амбулаторному режимі.
- Найменший відсоток ускладнень.
- Можливість лікування трофічних виразок.
- Можна повторювати декілька разів.
- Відсутність тривалої реабілітації.
Процедура не проводиться при розширенні вени у діаметрі більш, ніж на 10 мм, і якщо вена занадто звивиста і розширена. Це все тому, що операція буде неможливою технічно та й неефективною.
Окрім цього, дану процедуру можна використати для лікування гемангіом (доброякісних новоутворів судинної системи) та телеангіоектазій («судинних зірочок»).
Як проводиться процедура?
Під УЗД-контролем у вертикальному положенні маркується місце проведення процедури, виділяються протоки вени. Після проведення місцевої анестезії через невеликий прокол здійснюється пункція вени спеціальним катетером. Через катетер вводиться лазерний світловод, котрий під УЗД-контролем проводиться до місця сполучення вени. Проводиться анестезія - інфільтрація навколо зміненої вени комбінованим розчином, що містить анестетик лідокаїн, адреналін і фіз. розчин. Вона необхідна для того, щоб забезпечити безболісність процедури, а також захистити навколишні тканини від опіків. Далі включається лазерне випромінювання і проводиться зворотній рух світловода з певною швидкістю. Варикозно розширені протоки забираються або склерозуються. Після процедури накладається компресійний бондаж.
Післяопераційний період
Дуже важливим етапом є саме післяопераційний період, адже від нього залежить здоров’я ваших вен і швидке покращення самопочуття.
Необхідно виконувати наступні поради:
- ходьба протягом години – двох;
- вторинна консультація з УЗД-обстеженням через 2-3 дні;
- компресійний бондаж не можна знімати протягом 5-ти днів, а далі 1-2 місяці одягати лише на денний час.
- протягом кількох тижнів необхідно уникати посиленого навантаження на нижні кінцівки, відвідування лазень, саун та приймання гарячих ванн.
Протипоказання до проведення процедури
- Запальні зміни шкіри і підшкірної клітковини в місці запланованої процедури.
- Інші облітеруючі захворювання нижніх кінцівок.
- Лімфатична недостатність нижніх кінцівок – слоновість.
- Інфекційні захворювання.
- Стенозуючі захворювання артерій нижніх кінцівок.
- Тромбоцитоз ( підвищена кількість тромбоцитів у крові.
- Неодноразові тромбози в анамнезі.
- Вагітність та лактація.
- Попередньо перенесена ТЕЛА (тромбоемболія легеневої артерії).
- Ожиріння.
- Гематологічні та онкологічні захворювання.
https://ternopil.oxford-med.com.ua/viddilennya/flebologia/
У Медичному Центрі «Оксфорд Медікал Тернопіль» лікар-флеболог допоможе Вам підібрати ефективний метод лікування. Для більш докладної інформації варто записатися на прийом за телефоном (068) 752 52 52
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
12:56, 16 квітня
07:35, 7 квітня
12:56, 16 квітня
31
12:44, 16 квітня
84
live comments feed...