Тернопільські студенти поєднують навчання і роботу

Студентські роки – період, коли хочеться бути самостійним. Підлітковий максималізм уже відійшов у минуле. І студенту хочеться незалежності від батьків. Саме це бажання змушує його відправитися на пошуки роботи.
Проте студента часто може спіткати невдача, адже поєднувати роботу і навчання не так уже і легко. Тому, щоб залишатися успішним на двох фронтах, студент часто зрікається вільного часу.
Студентка ТНПУ Христина Луцик навчається на третьому курсі факультету філології і журналістики. Дівчина ніколи не шукала додаткового заробітку. Однак останнім часом почала задумуватися над пошуками роботи за спеціальністю.
- Я не хочу працювати десь офіціанткою чи промоутером, - пояснює 20хвилин дівчина. – Подібні заняття не принесуть мені ні шаленого доходу, ні кар’єрного зросту. Я шукаю роботу за спеціальністю, щоб уже починати застосовувати свої уміння на практиці. Я була би не проти попрацювати у якомусь онлайн-виданні. Адже впевнена, що у такому випадку змогла би успішно поєднувати навчання і роботу.
Третьокурсниця Віра Карпінська навчається на кафедрі англійської філології. Дівчина нещодавно влаштувалася продавцем-консультантом у книжковий магазин. Віра не тямить себе від радості, адже це давно була її мрія – працювати серед книжок. Дівчина багато читає, тому перебувати в оточенні книг та ще й мати за це гроші – ідеально.
- Я маю змогу працювати тут тоді, коли захочу, - розповідає дівчина. – Працюю по 4 години в день, іноді можу взяти собі більше годин. Робота не дуже важка, адже ти спілкуєшся з людьми, допомагаєш їм обрати ту чи іншу літературу. Круто, що робота жодним чином не заважає мені навчатися, адже я не втікаю з пар, а регулюю свій графік самостійно.
Владислав Козелко навчається на третьому курсі факультету філології і журналістики. Хлопець працює керівником охорони на багатьох заходах.
- Трохи важко поєднувати роботу і навчання, адже працюю по 15 годин, - пояснює Влад. – Сплю 2-3 години і приходжу сонним на пари. Але я не вважаю це проблемою, бо зараз такий спосіб життя ведуть більшість моїх однолітків.
Третьокурсник Дмитро Киричок працює кальянщиком у різних закладах і на різних заходах. Діма уже має значний досвід у цій сфері. Нещодавно хлопець здобув звання найкращого кальянщика. Хлопець каже, що поєднувати роботу і навчання йому неважко, адже має хороші комунікативні навички і вміє домовитися із викладачами про перездачу.
Коментарі