Тернополяни самовільно захоплюють території?

Тернополяни самовільно захоплюють території?, Антоніна Сімаченко

До журналістів звернулася жителька Дівочого провулку Олександра Ш., яка скаржиться на сусідів через незаконно збудовані паркани. Самочинна забудова створила у провулку ряд незручностей: ускладнила проїзд транспорту, який, у свою чергу почав «наїжджати» на огорожу будинку пані Олександри.

Жінка розповіла, що два будинки сусідів, які знаходяться за адресою Дівочий провулок, 1, розташовані якраз на перетині вулиці Польової та провулку. За словами пані Олександри, саме зі сторони роздоріжжя один сусід розпочав самовільно зводити коричневий паркан ще у квітні 2017 року. Жінка вважає, що квадратні метри, які сусід захопив під паркан, не належать господарю, до того ж незаконна забудова перешкоджає заїзду машинам комунального обслуговування.

Щоб не допустити незаконне привласнення землі та перешкодити будівничим зводити паркан, жінці довелося звернутися по допомогу до муніципальної поліції, яка у свою чергу заборонила горе сусідові надалі будувати ворота. Тільки власник ненадовго дотримався наказу поліції – два тижні тому коричневий паркан сусід таки добудував.

— Попри те, що у квітні цього року мені довелося викликати поліцію через незаконні дії сусіда, я також написала листа до Тернопільської міськради, в якому виклала проблему незаконного будівництва воріт нашим сусідом на Дівочому провулку. 10 червня 2017 року з виконавчого комітету Тернопільської міськради прийшла відповідь на моє звернення, у якій ішлося про те, що моє звернення направлено в Головне управління Держгеокадастру. У відповіді також ішлося, що якщо управління встановить факт самовільного привласнення території, відділ земельних ресурсів ТМР  підготує рішення про демонтаж цього паркану. Я певний час чекала, доки прийде рішення про знесення паркану, та справа по незаконній забудові далі не «посунулася», — повідомила Тернополянам пані Олександра Ш..

Обурена жінка також розповіла і про інший проблемний паркан, який другий сусід звів два роки тому (будинок цього власника розташований поруч із будинком першого сусіда за адресою Дівочий провулок, 1).

— Після того, як інший горе сусід незаконно збудував біля дороги високий паркан синього кольору, проїжджі машини в буквальному сенсі цього слова почали поступово «руйнувати» мою огорожу. Через зменшення ширини дороги авто тепер проїжджають майже впритул до моїх воріт, тому моя огорожа дуже вигнулася. Якщо інші люди облаштовують біля воріт клумби із квітами, то мені біля власних довелося накласти багато масивного каміння, аби якось обмежити їзду машин попри власну територію, — зазначила обурена мешканка.

Пані Олександра розповіла, що після того, як вона отримала листа з виконавчого комітету Тернопільської міськради, а влада надалі ніяк не реагувала на самочинні забудови, жінка звернулася по допомогу до Управління муніципальної міліції ТМР. В управлінні жінці не вдалося з’ясувати, чому ніхто не займається справою незаконного встановлення парканів. У свою чергу в поліції Олександру Ш. направили до Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області. Там пані Олександрі також не нічим не допомогли: «нагородили» черговим документом та направили до ДП “Тернопільського науково-дослідного та проектного інституту землеустрою”.

Та на цьому епопея із «біганням по кабінетах» у жінки не закінчилася. З інституту землеустрою жінку скерували до Тернопільської міськради, а у міськраді секретарка, у свою чергу, записала пані Олександру на прийом до заступника міського голови Тернополя з питань житлово-комунального господарства Владислава Стемковського, який також нічим не допоміг тернополянці. 13 листопада жінка ще повинна прийти до заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Вікторії Остапчук.  

Попри багаторазові марні відвідини різних установ, мешканка Дівочого провулку все ж сподівається, що нарешті знайдуться небайдужі управлінці, які розглянуть її проблему та нарешті почнуть щось вирішувати.

Тернопіль паркан забудова
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі