Із проваллям на Танцорова, яке відкрило сенсаційну споруду, повелися радикально (фото)

Із проваллям на Танцорова, яке відкрило сенсаційну споруду, повелися радикально, Дмитро Бондаренко

В управлінні ЖКГ вирішили довго не гратися із виявленою під шаром асфальту та ґрунту кладкою із пісковика, а просто засипати її наново.

Про це у соцмережі написав тернополянин Андрій Кір, який займається дослідженням підземель міста.

" Історичні підземні будівлі внесли свої корективи в реконструкцію прибудинкової території на вул. Танцорова, 22.

В суботу у щойно відремонтованому дворі на вищезгаданій вулиці сталося просідання ґрунту, внаслідок чого на тротуарі утворилося провалля. За цей час, в тому числі через дощову погоду, воно суттєво збільшилося та відкрилася верхівка склепіння на глибині близько 2х метрів.

Сьогодні, під час земляних робіт з його ліквідації було відкрите підземне приміщення розміром, приблизно 5 х 3,5 метри, викладене з каменю пісковика.

Якщо опиратися на аналіз територіального та розпланувального розвитку міста (локаційний етап 1540р - XVIIст), то в даному районі розташовувалися дві знакові споруди:

1) Заїжджий двір при Львівській брамі;

2) Стара фара костельна св. Івана Хрестителя (заснована в 1550р., знищена в 1675р.).

Чому, акцентую увагу на таких об'єктах. Згідно слів архітектора Юрія Вербовецького, споруда за характером матеріалів та кладки є дуже стара. Також, це швидше за все не могло бути погребом звичайного пересічного мешканця. Даний об'єкт більше характерний для сакральних споруд, чи таких, які будували заможні люди.

На даний момент провалля, та підземна споруда ліквідовані.

Плюс для УЖКГ: швидко та грунтовно зреагували, перш ніж ліквідовувати дали команду розкрити все, щоб оцінити масштаб проблеми. Врешті, мені інфу передали.

Мінус для УЖКГ: якби був георадар, ми б це виявили ще до початку робіт.

І найприкріше... в Тернополі відсутні археологія та зацікавлення в збереженні, чи хоча б дослідженні своєї історії. Звичайно, я розумію, що з того нереально би було створити туристичний об'єкт і "під екскаватор ніхто б не лягав", щоб в людей перед входом в під'їзд залишали котлован, глибиною 4 метри. Але фахово оглянути, зафіксувати, проаналізувати, дослідити той об'єкт варто було б. Бо тоді виникає логічне запитання: нафіга, для кого і хто ми, що щось стараємся зробити, по крихтах відшукати, відкопати для цього міста? І найважливіше: чи з таким ставленням і підходом нам це вдасться?" - написав Андрій Кір.

Нагадаємо, провалля утворилося у дворі на Танцорова.

Із проваллям на Танцорова, яке відкрило сенсаційну споруду, повелися радикально (фото), фото-1 Із проваллям на Танцорова, яке відкрило сенсаційну споруду, повелися радикально (фото), фото-2 Із проваллям на Танцорова, яке відкрило сенсаційну споруду, повелися радикально (фото), фото-3 Із проваллям на Танцорова, яке відкрило сенсаційну споруду, повелися радикально (фото), фото-4 Із проваллям на Танцорова, яке відкрило сенсаційну споруду, повелися радикально (фото), фото-5 Із проваллям на Танцорова, яке відкрило сенсаційну споруду, повелися радикально (фото), фото-6 Із проваллям на Танцорова, яке відкрило сенсаційну споруду, повелися радикально (фото), фото-7 Із проваллям на Танцорова, яке відкрило сенсаційну споруду, повелися радикально (фото), фото-8 Із проваллям на Танцорова, яке відкрило сенсаційну споруду, повелися радикально (фото), фото-9 Із проваллям на Танцорова, яке відкрило сенсаційну споруду, повелися радикально (фото), фото-10
фото: Андрій Кір
підземелля розкопки ЖКГ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі