
09:08, 6 листопада 2017 р.
Житель Тернопільщини звів будинок, в якому комуналка заледве сягає 100 гривень щомісяця (фото)

Енергоефективний будинок незвичайної форми збудував чоловік на Бережанщині.
Вже сім років умілець Павло Банников живе у будинку, який збудував сам з екологічних матеріалів – дерева, соломи, чорнозему, каменю. Помешкання креативне, просторе, а головне – енергоефективне. Розташований такий будинок в Баранівці неподалік Бережан. Господаря не хвилюють ціни на газ і на скільки взимку зростуть комунпослуги, пише 20 хвилин.
Свій дім він опалює дровами завдяки енергоощадній печі, вода є із власної свердловини, платити доводиться лише за електроенергію – близько 100 грн у місяць.
Називають летючою тарілкою
Як тільки не називають будинок Павла Банникова – юртою, летючою тарілкою. І справді, помешкання виглядає космічним. Здається з нього так і вийдуть інопланетяни. Подивитися на диво-дім часто приїжджають туристи.
- Їздять сюди як по свячену воду, вже навіть трохи набридли, - зізнається господар.
Павло Банников – інженер-будівельник, художник-дизайнер. У чоловіка просто золоті руки. Він займається декором будинків, офісів, ресторанів, розмальовує церкви, робить енергоощадні печі-каміни. Його роботи є в різних містах України та за короном. А побачивши його будинок-півкулю, люди просять збудувати такий і собі. Такі будинки за проектом пана Банникова вже з’явилися у Чернівцях, Івано-Франківську, Польщі.
Може розміститися ціла родина
За основу свого будинку чоловік взяв креслення куполів Фуллора, яке побачив в інтернеті. Будівництво обійшлося у 5 тисяч доларів, ще дві тисячі витратив на внутрішнє оздоблення.
- Фундаменту тут нема як такого, - каже пан Павло. – В яму я кинув мішки з сумішшю цементу і піску в пропорціях 1:10. Вони вбирали вологу і потім перетворились в камінь. Ось на цьому і стоїть будинок, досить міцно. Стіни зроблені з дощок, з соломою всередині. До речі, миші їх не їдять. Вони там не живуть, бо колючій соломі їм некомaортно. В звичаqній сільській хаті мишей більше, а тут нема. У будинку-півкулі Павло Банников живе разом з дружиною. У такому помешканні, як каже він, може спокійно оселитися і більша родина.
Тут є всі зручності, - ванна, туалет, кухня, три відділення для спальні. Загальна площа двоповерхового будинку - 126 м. кв., діаметр – 9 метрів. Будинок створений так, що весь простір всередині відкритий.
- Меблі я теж зробив сам. Тут нема нічого купленого. До речі, ліжка ми спершу навіть підігрівали і спали як на печі, - каже пан Павло. - А тепер переробили піч, бо спекотно. На другому поверсі ніхто не живе. Там тримаємо банки, сушимо трави, гриби.
Спалює неповну машину дров
Обіграває помешкання енергоефективна слов’янська піч, яку придумав господар. У ній можна пекти хліб, готувати різні страви. Також піч гріє воду в системі для ванної.
- Уявіть, за рік я спалюю неповну машину дров на площу 126 м. кв , тоді як для обігріву звичайного будинку на 50 м. кв використовують в три рази більше дров, ніж я, - каже Павло Банников. - Комунпослуг я не плачу. Дрова є, вода є. На вулиці є піч для випічки хліба, тандир. Хіба за світло – 100 грн місць. У мене є розробка, яка дозволяє отримувати електроенергію з тепла печі. Можна встановити і сонячні батереї . Але наразі використовувати електроенергію дешевше.
Раніше Павло Банников жив в місті, але каже, що життя в еко-будинку на лоні природи не порівняти з жодними міськими квартирами.
- Тут зручно, приємно. В місті людина не відпочиває. Приходиш з роботи і нема тої зони комфорту, - каже він. - А тут круглий простір дає відчуття свободи, нічого не давить, тиша , - ідеальний відпочинок. Другий поверх – хороше місце для медитації. Кругла сфера накопичує енергію.
І якщо, наприклад, в будинку не палити, то всередині купола все рівно буде тепліше. Приклад будинку Павла Банникова свідчить про те, що можна збудувати комфортне житло, не витрачаючи великих сум. Також будинок виглядає нестандартно і дозволяє економити на опаленні. А ще будівля є цілком екологічна і ніколи не завдасть школи довкіллю.
- Навіть якщо цей будинок закинути, він просто зігниє, - каже чоловік. - У стандартних будинках використовують бетонні блоки, пластмасу, - це все розкладається десятки років. А тут набагато простіше.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...