• Головна
  • Будівництво "Водної арени" у Тернополі досі не пройшло екологічну експертизу
14:31, 10 листопада 2017 р.

Будівництво "Водної арени" у Тернополі досі не пройшло екологічну експертизу

Будівництво "Водної арени" у Тернополі досі не пройшло екологічну експертизу

Держекоінспекція таки вирушила подивитись, чи проводяться роботи з будівництва «Водної арени». Адже, якщо в проекті іде мова про реконструкцію гідротехнічних споруд та про укріплення берегів, то цей проект мав би пройти екологічну експертизу. Однак, в в інспекцію ніхто не звертався. 

Після візиту на ділянку  в цій інстанції очікують документів, які уже другий тиждень обіцяють їм надіслати причетні до «Реконструкції гідротехнічних споруд веслувального каналу з добудовою центру веслування та водних видів спорту з інфраструктурою “Водна арена» в м. Тернопіль.

Нагадаємо, у вересні 2017 року не лише розіграли тендер на будівництво «Водної арени» та заключили договір, але й почали деякі роботи. Чи мали право це робити – під питанням, адже ще не усі необхідні кроки для законного будівництва зробили.  Приміром, нічого ще не видавали Управлінні Державної архітектурно-будівельної інспекції. Також  були – ні сном, ні духом – про  початок якихось  і в Держекоінспекції. Тут нам повідомили, що вийдуть оглянути місце робіт. Про це ми писали у статі «Що приховує «Водна арена» за 62 мільйони».

- Нам пообіцяли в КП «Об’єднання парків», що нададуть, але не надають інформації, - каже 20хвилин керівник Держеконіспекції Едуард Ференц. -  Що  ми хотіли побачити:  проект, документ, що посвідчує право користування земельними ділянками, хотіли побачити, що то  за вид робіт має проводитись. Ми знаємо, що частина території на початку вона є об’єктом природно-заповідного фонду  і належить КП «Об’єднання парків», а частина  території - далі туди по каналу, протяжністю , десь біля кілометра,  знаходиться за межами населеного пункту, на території Білецької сільради. Тому, фактично, там би мало бути два розпорядника землею  і мали би бути розроблені проекти землеустрою, видані документи, що посвідчують право користування земельною ділянкою. Тоді можуть приступати до її освоєння - проектанти чи замовники набирають собі підрядників. Але, звичайно, на кожен об’єкт має  бути проектна  документація. У ній має бути розділ «Оцінка впливу на навколишнє  природнє середовище». 

Такого розділу, як і проекту в цілому, в Держекоінспеції ще не бачили. Очільник інспекції чув, що проектну документацію розробляє  проектний інститут «Тернопільський Промбудпроект» і нібито вона зараз на експертизі в ДП «Укрдержбудекспертиза», проходить експертну оцінку надійності будівництва, міцності.

- Ми виїжджали на місце, дивилися, що ділянка спланована, очищена, - каже він.  -  Від моста, там де починається канал, в ту сторону як до Чистилова - в протилежну сторону від озера, протяжністю біля кілометра, земельна ділянка фактично вирівняна, спроектована.  Ну, чистенька, можна сказати.  Бо там були такі всякі зарослі, кущі, сміття, а тепер вона рівна. На цій ділянці, як бачив проект в Інтернеті, має бути доріжка. Чи робляться роботи з укріплення берегів, я не побачив. Але бачив, що там провели підготовчі роботи. Тобто, далі там будуть проведені якісь роботи. 

У КП «Об’єднання парків» екоінспекції пояснили, що нічого такого  на території, запланованій під «Водну арену» не робили. Мовляв, просто провели підготовчі роботи. 

- У цьому підприємстві сказали, що замовник проекту  - управління капітального будівництва облдержадміністрації, - додає пан Ференц. – А в управлінні кажуть, що начальник їхній у відпустці, а більше ніхто нічого сказати не може. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #Водна_арена #будівництво #експертиза #екологія
Останні новини
Оголошення
live comments feed...