17:28, 13 листопада 2017 р.
На Тернопільщині повільно втілюють медичну реформу
Госпітальні округи, сімейні лікарі, електронні картки пацієнта - у деяких жителів Тернопільської області від цих слів починається паніка. Люди переймаються, як обрати лікаря, скільки платити за медпослуги і в який лікувальний заклад звертатись при потребі.
Начальник департаменту охорони здоров’я ОДА Володимир Богайчук запевняє, що тривога безпідставна: інновації впроваджуватимуть поступово до 2020-го року. Кожне нововведення пояснять у деталях.
“Від початку 2017-го року ми забезпечили комп’ютерами кожного сімейного лікаря. Інтернет проведений у кожну амбулаторію загальної сімейної практики і ми готуємо до повноцінної роботи електронний реєстр пацієнтів. Це перший найважливіший крок”, - пояснює Володимир Богайчук.
Попередньо, буде червоний і зелений реєстр пацієнтів. Наразі до червоного належать усі жителі в зоні обслуговування амбулаторії чи сімейного лікаря. Орієнтовно до четвертого грудня цей реєстр буде сформований. А після того, як кожен пацієнт обере собі свого сімейного лікаря і укладе із ним договір, створять зелений реєстр. Тут буде чітко прописано, який спеціаліст має надавати послуги, пише БезТабу. Кожному медику будуть нараховувати проплати медичних послуг. Відтак, чим більше людей “назбирає” лікар, тим вища буде у нього зарплатня. Але за незадовільну роботу, пацієнт має право розірвати контракт і змінити спеціаліста.
“На сайті охорони здоров’я є електронна система, де кожен може ознайомитись із усіма сімейними лікарями області. І кожен може вибрати собі лікаря. Ми вже готові змінювати систему фінансування лікарів. Це змінить відношення “пацієнт-лікар”. Тобто, якщо пацієнт не прийшов на заплановане обстеження, то наступного разу, йому доведеться платити за це гроші. А держава виплачує по 374 гривні в рік на людину в розрізі первинної медичної допомоги”, - зазначає керівник департаменту охорони здоров’я Тернопільщини.
Серед суттєвих плюсів реформи - збільшення зарплат лікарям. За попередніми розрахунками, медики отримуватимуть від 8500 грн до 20 000 тис грн. Станом на сьогодні область отримала 178 мільйонів гривень на первинну ланку медичної допомоги. Ці гроші підуть на транспорт, обладнання і будівництво нових амбулаторій.
Щодо госпітальних округів, - то поділ не кінцевий варіант, і може суттєво змінитись від пропозицій об’єднаних територіальних громад.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
22:43
Вчора
ТОП новини
Оголошення
19:43, 3 листопада
12
12:22, 11 листопада
12
11:48, 31 жовтня
27
11:54, 7 листопада
14
16:37, 2 листопада
live comments feed...