09:30, 31 серпня 2012 р.
Пограбування в Гусятині на півмільйона доларів - нові подробиці (ФОТО)
Як ми поідомляли, дев’ять картин викрали невідомі з приміщення краєзнавчого музею в Гусятині. Вартість полотен згідно із каталогом – близько 60 тисяч доларів. Аукціонна вартість картин дотягує до пів мільйона доларів.
Злочинці не поспішали. полотна вони не вирізали, а акуратно виймали з рам. Самі ж рами склали під стіну.
Крадіжку злодії здійснили вночі під час Дня незалежності. Особливо “напрягатись” зловмисникам не довелось: вирізали дірку в тонких фанерних дверях аварійного виходу та відігнули металеві гратки. Сигналізації в приміщенні, де цінностей на мільйони, не було.
“Вилазити сюдою можна?”
Вже 29 серпня, коли ми навідались до музею, він працював. Щоправда, ані трухлявих дверей там не замінили, ані сигналізації не поставили, і навіть ніхто з правоохоронців не чергував.
- Я переконана, це було замовлення, – розповідає 20 хвилин директор краєзнавчого музею Гусятина Ольга Гофман. – Викрали цінні полотна періоду соцреалізму художників Захарова, Коган-Шаца, Дерегуса, Шишко, Кокіна, Ткаченка та Нечая. Злочинці добре знали, коли йти і що виносити. Знали, напевно, навіть те, що я у відпустці, бо коли працюю, то на роботі до глибокої ночі сиджу. Каталогова вартість вкраденого – близько 60 тисяч доларів. В Інтернеті з’ясувала: їхня аукціонна вартість у десять разів більша. У нас є ще чимало цінних картин, їх, на щастя, не взяли, хоча злодії нікуди не поспішали.
Не поспішали, переконана жінка, тому, що цінні полотна не вирізали з рам, як це буває під час крадіжок, а акуратно виймали. Дерев’яні рами з-під картин злодії акуратно поскладали під стіну. Поряд на купку склали шурупи, які тримали полотна.
- Крадіжку виявили вранці в суботу, – говорить пані Гофман. – Наші працівники приходять на дев’яту ранку, а вже о 9.10 зателефонували мені. Я одразу приїхала. Всі були шоковані. Спочатку через хвилювання і розпач навіть не могли порахувати, скільки картин вкрали. Трохи заспокоїлись і порахували. Зникло дев’ять полотен. Це просто жах. До речі, зі стіни зняли ще одну цінну картину, але не виймали. Думаю, діяли професіонали, а того, чого не було в “замовленні”, не брали.
Проникли в приміщення музею, який діє на останньому поверсі триповерхової будівлі – через двері аварійного виходу на поверсі. На інших поверхах – офісні приміщення, вхід туди – вільний.
- Аварійний вихід постійно замкнений, – запевняє директор закладу. – Зсередини музею встановлені залізні гратки з декількома колодками, а самі двері – на замку. Злочинці не ламали замка, нічого не вибивали. Просто вирізали діру в дверях, таку, що й ви пролізли б. Одну колодку зірвали, а самі гратки знизу просто відігнули. Так і опинилися всередині.
Поки розмовляли з керівником музею, у приміщення зайшли три чоловіки-відвідувачі. Туди навіть місцеві мешканці почали приходити не так на експонати подивитись, як на місце злочину. Тож люди підійшли до аварійного виходу.
- А нам сюдою вилазити можна? – жартома запитав чоловік. – Чи то ви вхід для нових злодіїв лишили.
Сподіваються на допомогу
Сарказм чоловіків виправданий, бо ж пошкоджені двері не замінили. Їх лише “посилили” листом фанери, яким забили діру, і то лише з одного боку.
- Сподіваюсь, що може нам поставлять нові двері, сигналізацію, – говорить Ольга Гофман. – А ні, то прийдеться тут ночувати. Я не допущу, щоб ще щось з музею зникло.
Жінка, як з’ясувалось, всі ночі після крадіжки ночувала на робочому місці, бо ж через “оновлені” двері навіть злодій-аматор ввійти може. Крім того, сигналізації в закладі також після трафунку не встановили і навіть, що найдивніше, не приставили біля пошкоджених дверей міліціонера.
Ми навідалися в районний відділ міліції, аби з’ясувати, як шукають злочинців, чи є якісь версії, а головне – чому музей з пошкодженими дверима ніхто не охороняє.
- Начальника немає на місці і скоро ще не буде, – повідомив черговий райвідділу після короткої розмови з кимось по мобільному. – Вам краще в обласну міліцію звернутись у центр зв’язків з пресою. Вам там все пояснять.
Завітали ми й в районну раду Гусятина, на балансі якої перебуває музей. У голови райради Надії Хоптян хотіли з’ясувати, чому ситуація з безпекою в музеї, де цінностей на мільйони, така плачевна і чи хоч щось зміниться після неприємного інциденту.
- Вибачте, голова у відрядженні, – запевнила секретар в приймальні. – Заступників нема, коментувати щось тільки вона може. Вибачте, допомогти не можу.
В обласній міліції ж повідомили, що за фактом крадіжки порушена кримінальна справа за статтею частиною 3 статті 185 Кримінального кодексу України (крадіжка з проникненням). Згідно зі статтею, злочинцю, якщо той діяв один, загрожує до 8 років тюрми. Якщо ж злочинців було декілька, то сісти вони можуть до 12 років. Щоправда, якщо їх знайдуть.
- Тривають оперативно-розшукові дії, – каже начальник відділу зв’язків з громадськістю Петро Колісник.
Довідка
Працівники Гусятинського краєзнавчого музею можуть відновити експозицію іншими полотнами, які зберігаються у фондах. Проте в закладу немає коштів на виготовлення дерев’яних рам, кожна з яких коштує сотні гривень. Також там пробують самостійно зібрати кошти на встановлення сигналізації та нових дверей. Тож просять допомоги в небайдужих тернополян.
Кошти можна перерахувати на спецрахунок: Гусятинський районний комунальний краєзнавчий музей, код 32967036, р/р 35425002002883, ГУДКСУ у Тернопільській області МФО 838012. Також допомогу можна пропонувати за номером 096-78-41-463.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:48
Вчора
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...