На Тернопільщині може зникнути один із замків, бо місцеві розбирають його на будматеріали

На Тернопільщині може зникнути один із замків, бо місцеві розбирають його на будматеріали, Дмитро Бондаренко

Бучацький замок по камінчику розбирає місцеве населення собі на будівництво.

Стіни Бучацького замку почали розбирати давно, приблизно 20 років тому, розповів секретар Бучацької міської ради Анатолій Чук. Проте кілька років тому виявили значні руйнування стін, пише 20 хвилин.

Тому активісти нанесли позначки на каменях стін, щоб знати, чи замок продовжують розбирати. - Приблизно місяць тому, виявили, що історичну пам'ятку знову розбирали на будматеріали, - кажеАнатолій Чук.

- Поліція провела обхід та опитування громадян, які проживають поблизу того місця, проте люди заперечували участь у вандалізмі. За словами секретаря Бучацької міської ради, більше двох років тому з ініціативи активістів Бучаччини підготувалипакет документів про те, щоб внести стіни Бучацького замку в Національний заповідник замків Тернопілля. Клопотання передали в Кабінет Міністрів, проте пакет повернули в Тернопіль через певні проблеми з документами.

Поки-що рішення про внесення історичної пам’ятки у заповідник не прийнято. Олександр Богомол пообіцяв, що місцева поліція буде охороняти споруду, допоки готуються документи на внесення будівлі в заповідник.

- Ми в свій час звертались, щоб в маршрут руху патрульних включили замок, щоб патрульні відвідували замок, бо також виявили,що діти прогулюють там уроки та кидають петарди, - додає Анатолій Чук.

замок Бучач
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі