• Головна
  • У «Колисці життя» вже почали надавати консультації тернопільським жінкам
17:10, 3 вересня 2012 р.

У «Колисці життя» вже почали надавати консультації тернопільським жінкам

У консультаційному центрі жінок, які мають небажану вагітність, прийматимуть лікарі, психотерапевти, волонтери. Вони допомагатимуть і тим, хто вже зробив аборт і страждає через це.

Центр “Колиска життя” уже працює при Архикатедральному Соборі УГКЦ. У понеділок, 3 вересня, вже надавав консультації першим жінкам, які цього потребували, пише "20 хвилин". Нагадаємо, офіційно відкрили цю порадню для поширення вчення про збереження життя від самого зачаття до природної смерті кожної людини у неділю.

Знання, любов, підтримка

- Центр діятиме постійно, - каже голова обласної громадської організації "Центр щасливого батьківства та материнства", керівника Школи материнства св. Анни Марії Хомів. - Ми надаватимемо консультації жінкам під час кризової вагітності, зустрічатимемося з молоддю.

Крім того, волонтери та фахівці, які погодилися працювати у центрі, будуть підтримувати жінок, які опинилися в скруті. Досвідом ділитимуться багатодітні матері. Фахівці працюватимуть з жінками і сім'ями із постабортним синдромом.

- Ми голові дати людям свої знання, любов, підтримку, - додає вона. – Наше основне бажання – покращити життя людей. Жодні проблеми не варті однієї волосинки з голови майбутньої дитини. Маю таку мрію: змінити наміри жінки, яка вже запланувала перервати вагітність. Адже ті, хто пішов на такий крок, потім не можуть знайти спокій у своєму житті.

Внутрішньоутробне життя дитини є гідним, єдиним, неповторним та унікальним, наголошує лікар. Є відомості про кожен тиждень розвитку маляти. Воно є гурманом, меломаном. Смокче пальчик, посміхається, бавиться пуповиною. Таких знань, як переконалися волонтери, нині особливо бракує молоді.

- Ми не звертаємо увагу на конфесійну приналежність жінок, - додає отець Мартин Хомів. – Але будемо дотримуватися канонів греко-католицької церкви у ставленні до ще ненародженої дитини та цінності її життя. Адже назагал католицька церква подає науку гідності людського життя, починаючи від зачаття.

Нема з ким поговорити 

Важка ситуація із абортами – в усій Україні. Виправляти це, як каже отець, і допомагають волонтери руху "За життя". Такі спільноти діють на Франківщині, Львівщині, Вінниччині. Настав час розгорнути подібну діяльність і на Тернопіллі.

- Звісно, ми тут не будемо лікувати, - пояснює пані Хомів. – Не надаватимемо ані юридичних, ані фінансових послуг. Приходити чи не приходити сюди – рішення самої жінки чи членів її родини. Але для багатьох дуже важливим є дізнатися про досвід іншої людини. Із цим якраз і допомагатимуть волонтери, серед яких є багатодітні мами. Вони своїм прикладом доводять, що дати раду дітям можна. І при цьому ще й задоволення отримати!

Сум через переривання вагітності деякими жінками, на думку матері трьох дітей Наталі Турецької, ходить поряд із радістю, викликаною появою нового життя.

- Часто межа між рішеннями народити дитину або зробити аборт є дуже тонкою, - вважає вона. – Нерідко жінка схиляється до думки про переривання вагітності лише тому, що вона не має з ким поговорити. У момент змін майбутнього життя багатьом просто бракує сміливості. Не всі згодні робити паузи в кар’єрі чи навіть у догляді за своєю фігурою. Саме ці сумніви ми і хочемо розвіяти своїм розумінням і підтримкою.

Адреса "Колиски життя": вул. Сагайдачного, 14 (поряд із архівом). Додаткову інформацію можна отримати на сайті: www.noabort.te.ua. Уже діє "гаряча лінія" – 097-923-02-04.

Довідка

Години прийому у консультаційному центрі:

- понеділок (робочі організаційні зустрічі);

- вівторок – поради/розмови (11.00-12.00 - волонтер руху "За життя" Леся Натуркач; 12.00-13.00 - отець Мартин Хомів, священик Архикатедрального Собору).

- середа - консультація жінок під час кризової вагітності (11.00-12.00 - психотерапевт Наталя Турецька; 12.00-13.00 - психотерапевт Марія Хомів).

- четвер – поради/розмови (11.00-13.00 - консультант з питань гідності статевого життя подружжя, природного планування сім’ї, репродуктивного здоров’я, волонтер руху "За життя" Ірина Дригуш).

- п’ятниця - підтримка жінок, обмін досвідом (11.00-13.00 - волонтери руху "За життя" Наталя Ліщинська, Любов Добровольська, Наталія Дутчишин.

- субота - зустрічі з молоддю, навчання, підтримка лікаря (12.00-13.00 - науки для наречених або сімейних пар (за домовленістю); 13.00-14.00 - консультант природного планування сім’ї Наталія Базар, консультант природного планування сім’ї Ірина Рудик; 14.00-15.00 - терапевт Лілія Чайківська, сімейний лікар Оксана Пінкевич).

- неділя - консультації з жінками і сім’ями із постабортним синдромом (16.00-18.00 - психолог, консультант сімей із постабортним синдромом Марія Пісечко).

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...