Як тернополянам зробити щеплення від грипу правильно

Аби не було ускладнень від щеплення, вакцина має постійно бути при температурі +2+8 С, і перед щепленням обов’язково потрібно пройти огляд сімейного лікаря.

Тернополянин Сергій щепився від грипу 20 листопада. Чоловік має медичну страхівку. Тож усі питання, пов’язані із щепленням від грипу, вирішувала страхова компанія. Компанії, де я працюю, і моїй страховій компанії важливо, щоб я не захворів на грип, бо тоді їм буде дорожче купувати мені ліки, вакцину купити дешевше, - розповідає чоловік.

– Технічними питаннями займається страхова компанія. Вони запитували, коли і де мені зручно зробити щеплення, яку вакцину я хотів би. Я лікар, то знаю, яка вакцина краща. А якщо людина не орієнтується в цих питаннях, вони обирають найкращий варіант, як правило найдорожчий. Щеплення чоловіку зробили в приватному медцентрі Тернополя, з яким співпрацює страхова. - Мене уже чекали, я не стояв в черзі, вакцину вони купують і зберігають самі, мені не потрібно було шукати її в аптеках, мати сумку-холодильник, привозити її в медзаклад, дотримуючись певної температури і т. п., - розповідає пан Сергій. - Поміряли температуру, оглянув лікар, послухали – дуже відповідально поставилися до цього. Потім медсестра зробила щеплення. Це забрало хвилин 15 мого часу. Тернополянин каже, що його щеплюють від грипу щороку. Єдина проблема, що в Україну завозять вакцини з деяким запізненням. – Минулого року ця проблема була гострішою, бо вакцину привезли практично наприкінці сезону і вже не було коли щеплюватися. І то не проблема страхової компанії, просто в Україну їх пізно завозять.

Цього року вакцина вже була швидше, але все одно, зараз уже листопад - краще щеплюватися в вересні. Тоді в жовтні, коли власне і починається сезон ГРВІ і грипу, я вже маю бути готовий до всіх тих інфекцій, маю бути щепленим, - зазначає чоловік. Таких як Сергій зараз в Тернополі і області уже 973 людини, повідомляє обласний інфекціоніст Олена Герасименко. В місті Тернополі щеплених від грипу 525. Щеплюються люди як за бюджетні кошти, так і приватно.

Щеплюватися найкраще в кінці вересня

- Єдиним засобом профілактики грипу є щеплення, - розповідає заступник головного лікаря центру первинної медико-санітарної допомоги Надія Боднар. – Імунітет виробляється короткотривалий, тобто на рік і тільки внаслідок вакцинації, ну і після хвороби. Вакцини, які є в аптеках - це комбіновані препарати проти тих штамів грипу, які прогнозовано мають циркулювати впродовж цього епідсезону. Зробити щеплення можна в лікувальному закладі в кабінеті щеплень. Людину перед цим обов’язково має оглянути лікар, щоб виключити як тимчасові так і постійні протипокази. Постійний протипоказ – це реакція на вакцину, а тимчасові – це загострення хронічних хвороб і всі гострі стани, зазначає лікар. Якщо людина хворіла, то щеплення можна робити через 2-3 тижні після хвороби. В амбулаторіях сімейної медицини Тернополя уже два тижні триває вакцинація. Більшість вакцинували за кошти міської ради. Також люди йдуть зі своєю вакциною до сімейних лікарів, розповідають в центрі первинної медико-санітарної допомоги населенню. Зараз уже щепили близько 450 чоловік. - Вакцинація є як за власні кошти, коли люди купують вакцину в аптеці і приходять в амбулаторії, де їх вакцинують, а також вакцинують за бюджетні кошти, - зазначає Надія Боднар.

- Міська рада виділила 70 тисяч гривень на придбання вакцини для осіб з груп ризику і декретованих груп, і ми закупили вакцини. Групи ризику – це насамперед пацієнти з серйозними хронічними захворюваннями, а люди з декретованих груп – це тернополяни, які мають контакт з великою кількістю людей – це вчителі, вихователі, медики, водії. - Зараз розглядається питання для виділення додаткових коштів на закупівлю вакцин, яку зможуть безкоштовно отримати ці категорії тернополян, - розповіла Надія Боднар. В колишній поліклініці на Острозького щеплюють своїх працівників і великі підприємства. Одне з таких підприємств знаходиться під Тернополем, вони закупили вакцини для своїх працівників – в амбулаторії на Острозького їх оглядали лікарі і щеплювали в маніпуляцій них кабінетах. Так і інші організації закуповують вакцини для своїх працівників, а амбулаторії сімейної медицини організовують щеплення. Є такі дні, що роблять по 40-50 щеплень, а є такі дні, що в межах цілого міста роблять до 10 щеплень, пише "20 хвилин".

Сам грип не страшний, зазначають медики, та страшні його ускладнення і насамперед пневмонії. - А ті люди, які мають хронічні захворювання – вони найперші потрапляють в групу ризику, - пояснює Надія Боднар. - Під час грипу у них загострюються їхні хронічні захворювання. На фоні грипу лікувати їхні хронічні захворювання буває надзвичайно важко – це люди з хронічними бронхітами, серйозними проблемами дихальної системи, серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом. А люди, які працюють з великою кількістю людей, можуть розповсюджувати інфекцію у випадку хвороби і можуть самі від інших людей захворіти. Тому цей ланцюг зараження треба переривати щепленням. В аптеках вакцина є. Як зазначала генеральний директор Тернопільського обласного виробничо-торговогоаптечного об'єднання Наталія Марків, в аптеках можна придбати вакцину французького виробника за 184,6 грн, зокрема в аптеці №168 на Бродівській. Вона дешевша за корейську, яка була в аптеках раніше, але нічим крім країни-виробника не відрізняється - вони борються проти однакових штамів вірусів,які насуваються на Україну.Дефіциту вакциннаразі немає. Об’єднання замовляє невеликі партії, бо це препарат, який можна використовувати тільки певний період часу.

Хвиля захворюваності – січень-лютий

Робити щеплення найкраще в кінці вересня, зазначає лікар. Але за сучасними положеннями, вакцинацію можна проводити навіть в період епідемії. Лише треба враховувати, що імунітет виробляється від двох тижнів до місяця. - Через два тижні від вакцинації починає формуватися імунітет, через місяць він уже сформований, - зазначає Надія Боднар. - З досвіду минулих років бачимо, що якщо спрогнозували хвилю захворюваності на січень-лютий, то так переважно і є. Тому зараз вакцинуватися варто. В січні звичайно це вже буде запізно. В цьому році в медичних рекомендаціях з вакцинації зазначено, що навіть в період підняття захворюваності на грип та ГРВІ вакцинуватися можна, виключивши тимчасові і постійні протипокази. Тож зараз і до середини грудня не пізно буде щепитися від грипу, наголошують медики. Імунітет встигне виробитися до найбільшого піку хворих, яких традиційно прогнозують на середину січня – початок лютого. - Зараз розпочався підйом захворюваності, – каже лікар. - Він триватиме до двох місяців, потім піде на спад – тоді вже і не буде сенсу вакцинуватися. Але зараз ще дуже різкого підйому нема, кількість хворих є в межах норм, як і в минулі роки в аналогічний період.

Коротке підвищення температури – це нормально

- Побічні реакції від щеплення можуть бути тоді, коли людина вакцинується вперше і не знає, що у неї є індивідуальна чутливість саме до цієї вакцини, - пояснює лікар. - Якщо брати ваксігрип, то лікар завжди запитує, чи не має людина алергії на яєчний білок, тому що культивується вакцина саме на цьому білку. А так побічних реакцій зазвичай немає. Люди часом помилково короткотривале підвищення температури приймають за побічну реакцію. Це не так. Це є нормальна реакція організму на введення вакцини. Це говорить про те, що виробляється імунітет. Люди ж по-різному реагують – у когось організм відповідає на вакцину підвищенням температури, місцевим незначним почервонінням в місці введення. Це є особливості відповіді організму на вакцину – але аж ніяк на побічна дія. Реакція на вакцину – це ознака того, що виробляється імунітет. А побічна дія – коли організм особливо реагує на введення вакцини – наприклад, температура більше 38С, запаморочення, блідість.

- Я вже багато років працюю і, дякувати Богу, таких випадків у нас не було. Щороку ми досить велику кількість людей щеплюємо. «Ваксігрип» вже багато років є на ринку, досвід роботи з нею великий, не було зафіксовано випадків, коли була побічна дія на вакцину – тобто щось таке, що виходило б за межі норми, - каже лікар.

Що потрібно для щеплення

1 – Купити вакцину в аптеці. 2 – Транспотувати вакцину до лікувального закладу потрібно з дотриманням холодового ланцюга. Тобто зберігатися вакцина повинна при температурі +2+8 С – це оптимальна температура для зберігання і перевезення акцини. Аптеки роблять імпровізовані холодогени- заморожують воду і упаковують в пакети вакцину і запакований лід. 2-3 години це дозволяє дотримати низьку температуру важливу для вакцини. 3 – Звернутися до свого сімейного лікаря для огляду. Лікар перевірить чи немає ризиків 4 – Щеплення робить маніпуляційна медсестра 5 – 30 хвилин потрібно посидіти в амбулаторії - якщо буде непередбачувана ситуація – людина отримає допомогу 6 – В день щеплення не мокнути і не паритися у ванні. Душ прийняти можна.

Тернопіль щеплення вакцина
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Повідомляємо, що у зв’язку із ремонтними роботами, не буде електропостачання в окремих будинках Тернополя. А саме: - 19.02.2019р. з 09:30 год. до 14:00 год. за адресами: вул. Зарічна, вул. Медобірна, вул. Глибочанська.
Культура
23 лютого відбудеться фінал Національного відбору на "Євробачення-2019". За перемогу та можливість представляти Україну змагатимуться шість гуртів. В одному з них виступає і тернополянка. Як інформують "Тернополяни", йдеться про гурт "Freedom Jazz", в якому співає наша землячка Софія Павліченко. Цей музичний колектив має свій фірмовий стиль, впізнаваний саунд і приголомшливу музичну програму. У репертуарі "Freedom-jazz" — поп, рок, джаз, свінг, легендарні...
Пригоди
Подія трапилася 18 лютого, близько 19 години, на автодорозі М-12 "Стрий-Тернопіль-Знам’янка-Кропивницький" поблизу села Смиківці, Тернопільського району, Тернопільської області. Як інформує прес-служба патрульної поліції, 45-річний водій автомобіля ЗАЗ, здійснив наїзд на пішохода, який переходив проїжджу частину дороги поза межами пішохідного переходу. Внаслідок отриманих тілесних травм жінка загинула на місці. Інспектори викликали на місце події слідчо-оп...
Суспільство
За інформацією Тернопільського центру гідрометеорології, 19 лютого в Тернопільській області та м. Тернопіль, в другій половині дня із збереженням до кінця доби 18 лютого та вночі і вранці 19 лютого очікується туман, видимістю 200 – 500 метрів. Вночі та вранці 19 лютого на окремих ділянках доріг ожеледиця
Суспільство
Впродовж десяти днів роботи інспекторами з паркування у Тернополі за недотримання правил паркування на водіїв-порушників було винесено 127 постанов про адміністративні правопорушення, з яких пільговим періодом для сплати штрафів скористались 42% власників транспортних засобів. Уся інформація про обставини винесення постанови із зазначенням дати та місця правопорушення, геолокації і фото розміщена на сайті Тернопільської міської ради в рубриці «Постанови за...
Суспільство
Про свою дружину Дмитро Кулеша каже, що зізнається у коханні їй щодня. Й досі пам'ятає, як п'ять років тому всміхнена кароока дівчина полонила його серце. "Вона дуже красива, тендітна. Дуже розуміє все, що відбувається навколо нас".- Каже він. "Ну, як і для всіх дівчат, для мене це був один із найкращих періодів у житті".- Зазначає його дружина Олеся. Спільні інтереси та погляди на життя зблизили молодих людей. Рівно через рік від дня знайомства Дмитро із...
Пригоди
Змінили підбори на лижі. Учасниці конкурсу краси "Міс Тернопіль" відвідали тернопільський гірськолижний комплекс "Савич парк". Дівчата кажуть, таким чином вирішили пропагувати здоровий спосіб життя і показати, що в Тернополі є безліч цікавих місць для розваг. Зазначимо, що цьогоріч в конкурсі "Міс Тернопіль" візьме участь 16 дівчат. Переможниця представлятиме наше місто на Всеукраїнському конкурсі краси. Про це у сюжеті Тернопіль1. Учасниці конкурсу краси...
Суспільство
Олександр Смакула – український вчений, що здійснив революцію в оптичних приладах. Його винаходом користується все людство вже не перше десятиліття. Лінзи на окулярах, об'єктиви фотокамер, біноклі, приціли й мікроскопи – яке б оптичне скло ви не взяли, воно містить технологію Смакули. Олександр здійснив справжню революцію ще у 30-х роках 20 століття. Він може частково завдячувати своєму успіху викладачу з математики. Адже саме той наполіг, аби його учень з...
Суспільство
Від початку 2019 року в Україні запрацювала нова соціальна програма "муніципальна няня". Тепер держава буде частково компенсувати батькам витрати на няню для дітей до 3 років. Повідомляє "ТСН" "Професійною доглядальницею можуть бути рідні бабуся або дідусь. Але за умови, що вони мають бути або підприємцем, або юридичною особою, яка надає послуги догляду за дітьми. Після оформлення підприємцем потрібно звернутися до відділу соцзахисту. Туди подається догові...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!