На Тернопільщині діти лишилися без спортзалу через сніг та дощ (відео, фото)

На Тернопільщині діти лишилися без спортзалу через сніг та дощ, Антоніна Сімаченко

На Тернопільщині у селі Переволока через дірявий дах школу заливає водою під час дощів та танення снігу.

"Коли випав сніг і почало танути, а потім ще й дощ пішов, то було так, що там не можна було пройти без парасольки", - розповів ТСН.ua учень школи Сергій (ім'я змінено за бажанням хлопця).

За словами учня, така ситуація спостерігається в одному крилі старої школи вже багато років. Школяр каже, що вона ще погіршилася, відколи там розпочали ремонт.

За інформацією Сергія, гроші на ремонт школи виділили ще на початку навчального року, проте розпочали його лише з першими морозами, близько місяця тому.

У крилі, де протікає дах, розташовані декілька класів і спортзал. А дітей, серед яких є і третьокласники, перевели навчатися в інші приміщення. 

"У спортзалі штукатурка зі стіни відпадає і стеля протікає. Зараз усіх перевели, і, наприклад, наш клас тепер вчиться там, де колись був кабінет медсестри, а її виселили", - розповів Сергій.

Директор школи Андрій Заремба пояснив, що корінь проблеми полягає у початковому проекті школи, яку було збудовано майже 30 років тому. 

"Над основною школою - шатрове перекриття, а над тією частино, де спортзал і кілька кабінетів, - панельне, тобто рубероїд. За відсутністю коштів цей рубероїд ніколи не ремонтувався і щоразу більше протікало, тому ставилося питання про перекриття школи", - повідомив Заремба.

Цього року з Фонду регіонального розвитку на ремонт школи виділили 2,5 млн грн, розповів головний спеціаліст відділу освіти Бучацької райдержадміністрації Радислав Лабіш.

Проте, гроші надійшли в область тільки у вересні. Потім ще потрібно було виграти конкурс серед інших проектів в області, які також потребують коштів, а після того провести тендер і визначити підрядника. Через це ремонт і розпочався не одразу, пояснив чиновник.

"Кошти, як завжди, дають ближче до кінця року - у вересні, жовтні. У нас рік закінчується, а вони тільки починають, тому вийшла затримка", - пояснив Степан Яструбський, директор ТОВ "Рембуддільниця", яке виграло тендер на роботи.

Крім того, проектне рішення, яке розробили для ремонту школи, також затягнуло справу. "Спортзал має ширину 12 м і як пояснив проектант, він хвилювався, що деревяні конструкції не витримають навантаження від снігу взимку. Тому він зробив рішення в металі", - пояснив директор школи Михайло Заремба.

"Металевий дах - технологічно складно. Якби був дерев'яний - ми би вже давно його зробили і забули", - додав своєю чергою Степан Яструбський.

До речі, посилення затоплення школи після початку ремонту пояснюють тим, що робітникам перед встановленням нових конструкцій даху потрібно було прибрати старий рубероїд.  

"Коли велися підготовчі роботи, частина поганого покриття була пошкоджена, і тепер, поки шатровий дах не зроблено, вода потраплятиме, ми нічого не зробимо. Там велика площа, її неможливо нічим перекрити", - зауважив чиновник з району Радислав Лабіш.

Своєю чергою підрядник заявив, що металоконструкції вже зроблені і сьогодні їх вже доставили на об'єкт. Тож до кінця року, за запевненнями Яструбського, частина школи має отримати новий шатровий дах. 

Ремонт школи перебуває на контролі у голови райдержадміністрації Віталія Бебеха. Крім того, є технагляд з Тернопільської ОДА.

До того ж, підрядник і сам мотивований завершити ремонт якнайшвидше. Адже він отримав лише аванс за роботу у сумі 700 тис. грн, при чому на матеріали витратив вже 1,5 млн грн, вклавши свої кошти. Решта суми має надійти підряднику лише згідно з актом виконаних робіт. А оскільки бюджетні гроші не переносяться на наступний фінансовий рік, то вони можуть просто "згоріти".

А поки будівництво триває, дітям принаймні ще кілька тижнів доведеться потерпіти примхи ремонту. Клас хімії поки що тимчасово перенесли до фізичної лабораторії, також з дірявого крила поприбирали ноутбуки з комп'ютерного класу. А щодо фізкультури, то поки погода дозволяє, каже директор, діти займаються на вулиці.

"Навколо нас низка сусідніх сіл спокон віків не бачили спортзалів і якось з нормативами справлялися. Я думаю, що і ми також впораємося з нормативами. Нормативи нормативами, а життя і здоров'я дітей важливіше. Зрештою, початкова школа має окрему класну кімнату, де проводять фізкультуру", - зауважив директор Андрій Заремба. 

Також примітно, що наразі ремонтують лише дах школи, а щодо внутрішнього ремонту мова поки не йде. Головний спеціаліст відділу освіти Бучацької райдержадміністрації Радислав Лабіш пообіцяв, що чиновники займуться і цим - вже з січня. Проте, судячи з того, якими темпами виділяються гроші на ремонти шкіл, ймовірно, що цей ремонт також затягнеться.

Нагадаємо, що тема жахливих умов, в яких доводиться навчатися дітям, особливо сільським школярам, не нова в Україні. Так, у селі Корчик на Хмельниччині діти навчаються в аварійній школі, яка щодня загрожує обвалитися їм на голови. Місцевим батькам страшно відпускати до школи дітей, проте іншого виходу немає, адже вона єдина на кількадесят кілометрів навкруги.

До речі, поряд зі старою школою вже більше 26 років будують нову. Ледь не щороку чиновники розводять руками, заявляючи, що грошей на завершення довгобуду знову немає.

На Тернопільщині діти лишилися без спортзалу через сніг та дощ (відео, фото), фото-1 На Тернопільщині діти лишилися без спортзалу через сніг та дощ (відео, фото), фото-2 На Тернопільщині діти лишилися без спортзалу через сніг та дощ (відео, фото), фото-3
Тернопільщина дощ сніг школа стеля
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі