• Головна
  • «Об’єднання «Самопоміч»: «Для подолання корупції необхідні політична воля та зрозумілі правила гри»
11:14, 19 грудня 2017 р.

«Об’єднання «Самопоміч»: «Для подолання корупції необхідні політична воля та зрозумілі правила гри»

«Об’єднання «Самопоміч»: «Для подолання корупції необхідні політична воля та зрозумілі правила гри»

Сесію Тернопільської міської ради, яка відбулася 15 грудня, можна охарактеризувати як знакову в плані розгляду антикорупційних питань. Мова насамперед іде про звернення, ініційоване «Самопоміччю», до керівників держави щодо антикорупційних реформ. Звернення щодо НАБУ підтримали 28 депутатів. У ньому висловлюється занепокоєння спробами втручання влади у діяльність НАБУ, яке треба розцінювати як блокування боротьби з корупцією.

Подоланню корупції на місцевому рівні має служити ініціатива депутата від «Самопомочі» Андрія Шкули щодо обов’язкового нанесення даних про вільні земельні ділянки, виявлені в процесі інвентаризації, на публічну кадастрову карту. Більшістю голосів також підтримали його депутатський запит, в якому зобов’язано кожне комунальне підприємство за власні кошти в тримісячний термін створити сайти чи веб-сторінки на безкоштовних сервісах. Щоб мати публічний доступ до їх виробничої, фінансової діяльності. «Завдяки цьому ми виведемо все з тіні, добряче вдаримо по корупції і тіньових схемах. Я дуже вдячний за підтримку своїм колегам», – підсумував Андрій Шкула.

Сесія прийняла рішення, за поданням депутата від «Самопомочі» Назарія Зелінки, про використання системи Prozorro при продажі оренди місць під сезонну торгівлю і атракціони в парках Тернополя. Раніше такі місця розподіляла конкурсна комісія, на яку було багато нарікань. Prozorro сприятиме зменшенню корупції та збільшенню доходів в міську казну.

І ще один важливий момент: депутати підтримали ініціативу «Самопомочі» про створення на сайті Тернопільської міської ради розділу, де виконавчі органи розміщатимуть усі видані містобудівні умови та паспорти прив’язки до початку будови. Щоб тернополяни заздалегідь знали про початок спорудження чи встановлення споруди і могли висловити з цього приводу свою думку, зупинити будівництво.

Спілкувався Василь Шевчук

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...