Помер відомий тернопільський українознавець та професор

Помер відомий тернопільський українознавець та професор, Дмитро Бондаренко

На 81 році життя не стало Лановика Богдана Дмитрович.

Відійшов у вічність професор Богдан Лановик. Відомий українознавець помер після тривалої хвороби у віці 81 рік. Про смерть батька Добі повідомила дочка професора.

Панахида відбулась в неділю, 24 грудня, похорон буде в понеділок, 25 грудня, об 11:00, місто Тернопіль, вул. Загребельна, 40/1.

Довідка:

Лановик Богдан Дмитрович народився в с.Іванківці Зборівського району в родині службовця 23 липня 1936 року.

У 1944-1954р.р. навчався у Іванківецькій початковій, Кобзарівській СШ на Зборівщині, яку закінчив 1954 року. У 1954-1959р.р. навчався на історичному факультеті Чернівецького державного університету. Після його закінчення вчителював на Івано-Франківщині, у м.Чернівцях, працював у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї, вчителем історії СШ №3 м.Тернополя.

З 1966р. Б.Д.Лановик працює у Тернопільській академії народного господарства викладачем, старшим викладачем, доцентом, професором, завідує кафедрою історії народного господарства і права.

У 1990р. професор Богдан Лановик очолив кафедру українознавства ТАНГ. Своєю змістовною навчально-науковою роботою, проведенням регіональних, всеукраїнських, міжнародних науково-практичних конференцій, виданням навчальних посібників, підручників, наукових праць кафедра привернула до себе увагу не лише науковців Тернопілля, України, але і за її межами.

У 1991р. Б.Д.Лановику присвоїли почесне звання “Заслужений працівник народної освіти України”.

З вересня 1996р. професор Б.Д.Лановик очолював Тернопільське відділення наукового та професійного товариства ім..М.Міхновського. За короткий період роботи товариства проведено 4 наукових конференції, видано 4 наукових збірники, в т.ч. засновано постійнодіючий щорічник “Українська наука: минуле, сучасне, майбутнє”.

Помер відомий тернопільський українознавець та професор, фото-1
помер викладач
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі