08:00, 14 вересня 2012 р.
Якщо «швидка» їхатиме у місті довше 10 хвилин - винен міністр, якщо більше 20 хвилин у село - губернатор
Швидка медична допомога з нового року муситиме прибувати на місце за 10 хв в місті і 20 хв - у сільській місцевості.
Такими є норми закон "Про екстрену медичну допомогу", який регламентує час прибуття бригад швидкої допомоги.
Про це розповів радник міністра охорони здоров'я Володимир Юрченко у програмі на телеканалі Tonis, повідомляє Інтерфакс. "Час прибуття швидкої вперше за всю історію нашої незалежності унормовано саме в цьому законі. І цю норму повинен знати кожен українець", - сказав Юрченко.
За його словами, новий закон вирішує більшість проблем в сфері надання екстреної допомоги. "Закон передбачає централізацію управління і фінансування екстреної медичної допомоги на рівні областей. Поточні витрати будуть покриватися з бюджету області, а цільові програми фінансуватимуться з державного бюджету.Відповідальність за організацію надання швидкої медичної допомоги покладено на губернаторів областей та міністра охорони здоров'я України ", - пояснив Юрченко.
При цьому він заявив, що загальнодержавний показник – одна бригада швидкої допомоги на 13 тисяч населення – після введення закону мінятися не буде.
"У державі сьогодні 3363 бригади, де працює 5510 лікарів невідкладних станів. Всі вони підготовлені для надання медичної допомоги. Ні в одній європейській країні немає такого штату медпрацівників зі спеціальною підготовкою. У них до хворого їдуть рятувальники, у нас – лікарі. Хоча, звичайно, кваліфікаційні вимоги до цієї професії і програми навчання ми будемо міняти, як того вимагає сучасна ситуація", - підкреслив радник міністра.
Він також нагадав, що в цьому році уряд виділив 313 млн грн субвенцій на закупівлю ліків та витратних матеріалів для карет швидкої допомоги. Крім того, вже зараззбільшена видаткова сума на один виклик швидкої – з 5 до 35 гривень.
Також, за його словами, в цьому році для чотирьох пілотних областей уряд закупив близько 216 автомобілів швидкої допомоги і 76 реанімобілів.
Юрченко повідомив, що служба екстреної медичної допомоги за рік обслуговує 13 млн. викликів. При цьому кількість помилкових викликів становить 5-10%.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Повноцінне харчування для кота: що включити в раціон, крім корму
Новини компаній
13:00
ТОП новини
Оголошення
22:45, 7 листопада
11:12, 4 листопада
11:14, 30 жовтня
11:45, 4 листопада
live comments feed...