• Головна
  • Тернополяни хризантемами не тільки милуються, а й лікуються
19:30, 18 вересня 2012 р.

Тернополяни хризантемами не тільки милуються, а й лікуються

На Тернопільщині - сезон цвітіння хризантем. Ними прикрашають двори, садять на кладовищах, несуть на весілля та ювілеї. Проте, окрім декоративної функції, хризантеми мають і лікувальні властивості.

У світі налічується близько 200 видів хризантем і дві тисячі сортів. Переважно ці рослини невибагливі, а купити їх можна у квіткових магазинах та на ринках міста. Наприклад, на Центральному ринку Тернополя хризантеми коштують від 10 до 40 гривень, повідомляє тв4.

Вже 10 років Людмила Стопчак вирощує хризантеми, на власному городі у Гаях Шевченківських. Стільки ж часу кожної осені торгує квітами на центральному ринку Тернополя. Від 10 до 40 гривень за кущ - саме стільки коштують хризантеми від пані Людмили, ціна залежить від сорту і розмірів квітів. Це дуже символічно, каже жінка, адже роботи біля квітів не бракує.

- Весною садяться черіночки, черінкується вона і насаджується в горшочки і ми її ставимо на поле з горшочками цими і в неї тут земля, вона гарно росте, гарно приймається. Це не теплична, тому що теплична вона така гарна не буде. Значить вона росте, осінню її не зрізати , забирати з горшечком, якщо висаджується в грунт, то теж вона залишається і на другий рік, це багаторічна рослинка, - розповіла продавець хризантем Людмила Стопчак.

У догляді хризантеми невибагливі. Влітку, якщо квіти ростуть під відкритим небом, поливати їх потрібно лише у випадку, коли близько двох тижнів нема дощу. Щодо пересаджування, то тут по-різному, адже є різні види хризантем, наприклад, грубоквіткові потрібно викопувати перед початком морозів, а от дрібноквіткові можуть зимувати.

- Це дуже радісно. Я, наприклад, дуже велике задоволення від квітки отримую, особливо коли з базару приходжу додому. Це я все кажу: "Прийшла додому, відкрила фіртку і кажу: якщо є рай на світі, то я в раю", - каже Людмила Стопчак.

Хризантеми зараз переважно вирощують як декоративні рослини, але є окремі види, які мають лікарські властивості. Наприклад, у китайській народній медицині листки хризантем призначають при головних болях, а висушені квіти - для покращення апетиту. В багатьох країнах листки і квіти використовують для лікування очних захворювань, малярії, алкоголізму, кишково-шлункових хвороб та профілактиці серцево-судинних захворювань.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...