Андрій Грицишин: За оцінками соціологів «Самопоміч» користується підтримкою українців

– Пане Андрію! Минулого тижня, 23 січня 2018 року, авторитетні соціологічні інституції фонд «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва та соціологічна служба Центру Разумкова презентували результати опитування, за якими «Самопоміч» підтримує 7% громадян України? Яким буде Ваш коментар з цього приводу?

– У нас в Україні багато хто з недовірою ставиться до даних соціологічних опитувань. Адже їх часто використовують для маніпулювання. Однак, зважаючи на вагомий авторитет аналітичних центрів «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва та соціологічної служби Центру Разумкова вважаю, що їхні результати заслуговують на увагу. До того ж їх дані, в межах статистичної похибки, близькі до висновків нашого внутрішньопартійного соціологічного дослідження, за яким «Самопоміч» набирає 10,2%. В обох випадках «Самопоміч» займає третю позицію в рейтингу серед провідних політичних партій країни, і в разі проведення парламентських виборів проходить до Верховної Ради.

– Як Ви оцінюєте такий рівень підтримки?

– Об’єктивно оцінюючи наші електоральні позиції необхідно зазначити, що до чергових парламентських виборів ще більше року, але основні політичні гравці вже активно включилися у передвиборчу кампанію. Найпершою «під удар» потрапила «Самопоміч». Згадаймо скільки неправди та звинувачень було вилито на нашу партію в минулому році. Такі нападки передусім виходили від діючої влади. Не виключаю, що це було пов ’ язано із намаганнями похитнути наші позиції перед наступними президентськими та парламентськими виборами.

Коли опоненти зрозуміли, що обливання брудом більше не працює, вони вдалися до фактичного усунення представників «Самопомочі» із займаних посад в органах місцевого самоврядування. Однак цей процес теж пригальмовує. Незважаючи на те, що владі, за підтримки ряду політичних сил, серед яких і колишні «регіонали», вдалося усунути Олександра Сєнкевича з посади міського голови Миколаєва на його підтримку вийшли тисячі містян.

Кричущою є ситуація із намаганнями усунути з посади міського голову Скадовська Олександра Яковлєва. Його звинувачують у нецільовому використанні 1167 грн. Якщо в туристичному місті біля моря в опонентів не знайшлося інших підстав для звинувачень та усунення діючого міського голови з посади, то це характеризує міського голову тільки з найкращої сторони. Цей випадок має усі ознаки політично вмотивованої справи. За словами самих жителів і гостей міста за два роки, коли Олександр Яковлєв є його очільником місто дійсно розвивається.

– Наскільки боляче такі дії б ють по позиціях «Самопомочі»?

– Неправда та політичні маніпуляції завжди боляче б’ють. Адже вони дезорієнтують і відволікають від реалізації дійсно необхідних речей. Однак, на мою думку, влада перестаралася і її подальші дії тільки посилюватимуть наші позиції. Адже усуваючи представників «Самопомочі» з посад, влада тим самим привертає до них увагу громадськості, яка як відомо гостро реагує на несправедливість.

Завершуючи відповідь на це питання скажу, що ті 7-10% електоральної підтримки про які говорять соціологи – це люди, які є нашими переконаними прихильниками, що підтримують програму дій «Самопомочі». При цьому соцопитування фіксують чітку тенденцію: близько третини українців не визначилися з вибором. Думаю, що ми нашою активністю та діяльністю зуміємо частину із них зробити своїми прихильниками.

Дозвольте задати питання по Тернополю. Минулого тижня Територіальна виборча комісія проголосувала за відкликання трьох депутатів Тернопільської міської ради Івана Сороколіта, Ігоря Турського та Романа Навроцького . Як Ви оцінюєте дане рішення.

– Представники «Самопомочі» у Територіальній виборчій комісії не підтримували дане рішення. Адже в нас є сумніви щодо його законності. Однак рішення вже прийнято представниками інших політичних сил і своє слово має сказати суд.

Ми на всіх рівнях заявляємо, що для протидії політичній корупції і зловживанню влади необхідно відмовитися від вибіркового трактування законодавства на догоду політичним амбіціям. Одним із найнеобхідніших рішень є унормування виборчого законодавства. Зволікання влади з прийняттям даних рішень стало однією з підстав виходу «Самопомочі» зі складу коаліції у лютому 2016 року.

– Як відомо, Верховна Рада проголосувала в першому читанні законопроект про зміну виборчої системи.

– Об ’ єднання «Самопоміч» послідовно на всіх рівнях вимагає від влади скасувати «виборчу систему Януковича», за якою половина Ради обирається за партійними списками, інша – за мажоритарними округами.

Саме тому наша фракція у Верховній Раді в повному складі підтримала проект Виборчого кодексу, який передбачає голосування за відкритими списками. Хоча в нас і є претензії до даного документу, але від змішаної виборчої системи потрібно відмовлятися однозначно. При цьому маємо розуміти логіку влади, для якої голосування за законопроект в першому читанні нічого не значить. В парламенті є багато важливих і невідкладних для проведення реформ законопроектів, які вже по кілька років чекають другого читання. Вважаю, що влада зробить все можливе, щоб не допустити чи провалити законопроект про зміну виборчої системи під час голосування у другому читанні.

– Яку виборчу систему, на Вашу думку, підтримуватиме діюча влада?

– На словах влада говоритиме про необхідність запровадження пропорційної виборчої системи за відкритими списками. Однак по факту, то голосів не вистачить, то в системі Рада щось зламається. Маємо розуміти, що для влади найбільш зручною є діюча сьогодні змішана виборча кампанія. Адже навіть за низьких партійних рейтингів вона дозволяє протягнути дискредитованих, але грошовитих осіб у партійні списки. А власні політичні позиції в парламенті можна посилити за рахунок мажоритарних кандидатів, які будуть балотуватися як незалежні, а працюватимуть в унісон із владою.

Якими будуть Ваші поради політикам чи громадським діячам, які прагнуть змінити систему?

– Незважаючи на те, що влада і найбільш впливові ЗМІ зосереджені в руках фінансово-політичних груп, інструментів впливу на них насправді дуже багато і вони працюють. Візьмімо для прикладу питання про створення Антикорупційного суду, питання якого «Самопоміч» піднімала неодноразово. Хоча і в президентському варіанті, але закон вже подано в Раду і це питання поволі рухається вперед. Незважаючи на колосальну протидію влади, яка боїться створення Антикорупційного суду, за даними соціологічних досліджень саме антикорупційна реформа є найбільш затребуваною в суспільстві. Дуже важливо постійно працювати і спілкуватися із людьми у громадах. Наше завдання зробити політику публічною та відкритою. Щоб в органи державної влади проходили кандидати не за грошовим цензом, а завдяки власному авторитету у громадах.

Спілкувалася Тетяна Фединяк

Самопоміч Грицишин соціологія
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
Державне підприємство "Тернопільське лісове господарство" повідомило про місця реалізації паливних дров. Зробити це можна у його виробничих підрозділах: Буданівське лісництво: тел. (0251) 4-14-26, вул. Янівська, 106, с. Долина, Теребовлянський р-н, ; Залозецьке лісництво: тел. (0240) 3-14-96, вул. Зборівська 20, смт. Залізці, Зборівський р-н; Збаразьке лісництво: тел. (0250) 2-15-70, вул. Д. Галицького 97, м. Збараж; Микулинецьке лісництво: тел. (0251) 5-1...
Пригоди
13 жовтня у селі Острів, на виробничій базі ТзОВ "Спецавтоінвест", із 34-річним підсобним працівником стався нещасний випадок. Потерпілого врятувати не вдалося. Як повідомляє офіційний сайт Управління Держпраці у Тернопільській області, розпочато спеціальне розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком. За попередніми даними, під час завантаження міксера сталась аварійна зупинка бетонного вузла, оператор та завідувач виробництва почули крики, пі...
Суспільство
Світлана Пида пропонує створити у Тернополі Бібілйний ботанічний сад. Свою ідею вона подала на "Громадський бюджет". Створення Біблійного ботанічного саду передбачає: висаджування на території дендрарію ТНПУ ім. В. Гнатюка, на якій знаходиться церква св. Софії Премудрості Божої, дерев, кущів, ліан, трав’янистих рослин та рослин біблійного городу, які згадуються на сторінках Святого Письма. Також тернополянка рекомендує встановити спеціальні таблички, на як...
Пригоди
Тернопільський окружний адміністративний суд прийняв рішення відмовити у задоволенні позову суб’єкту підприємницької діяльності щодо визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу уповноваженими особами Управління Держпраці у Тернопільській області. Інспектори праці Управління 2 березня 2018 року здійснили інспекційне відвідування фітнес-клубу у м. Тернополі, під час якого виявлено, що підприємець використовувала найману працю двох осі...
Суспільство
Концепцію розвитку аеропорту «Тернопіль» обговорили перший заступник голови Тернопільської ОДА Іван Крисак, заступник директора з інвестицій ТОКП «Фірма «Тернопільавіаавтотранс» Василь Луців та в.о. начальника управління регіонального розвитку, інфраструктури та державного господарства Тернопільської ОДА Леся Серетна. Мета концепції – задоволення потреб регіону у стабільному розвитку авіаційної галузі та відповідної інфраструктури за міжнародними стандарта...
Спорт
13-14 жовтня 2018 року юні картингісти України на базі Тернопільського обласного комунального центру науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді демонстрували свої вміння та віртуозність під час ІІІ етапу Всеукраїнських відкритих змагань учнівської молоді (молодші юнаки, старші юнаки) з картингу (IV ранг). Як повідомляє "Погляд", у заході взяли участь 27 спортсменів з 7 команд України: Козівського будинку дитячої та юнацької творчості, Чернів...
Суспільство
Жителі Тернопільщини все частіше скаржаться на вовків. Хижаки нападають на селян і свійських тварин. Такі випадки в області трапляються все частіше. Жертви вовків уже є у чотирьох районах області: Шумському, Збаразькому, Зборівському та Бережанському. Хижаки підступають до людських дворів, нападають на домашніх тварин і навіть на людей. Перші випадки зафіксовано у Зборівському районі у вересні. У кількох селах цього району вовки роздирали кіз, а в жовтні ж...
Суспільство
«Світ можливостей ХХІ століття» - саме цю тему обговорили в рамках першої зустрічі проекту «Youth Global Goals”. Відкрили дипломатичний марафон депутат Тернопільської міської ради, керівник патронатної служби апарату Тернопільської ОДА Павло Бич і голова громадської організації «Солідарна молодь» Оксана Гома. Павло Бич поспілкувався з учасниками проекту про те, як досягнути успіху і поставлених цілей на теренах Тернопільщини, чим мотивуватися у студентські...
Пригоди
— Одержимий від любові зробився. Як чув про Галю, очі мінялися. Поводився, мов божевільний, — 45-річна Ольга Вареник із села Вербів Підгаєцького району на Тернопільщині говорить про односельця Ігоря Олійника, 31 рік. 24 вересня його ­знайшли повішеним у садку сусіда. За два дні до того на хуторі Кримка зарізав 26-річну Галину Скаржинську та її матір Надію, 61 рік. Убивство сталося на очах у сина Галини — 6-річного Богдана. Хутір Кримка має дві вулиці, поря...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!