В тернопільських школах стався мультимедійний прорив

10 тернопільських шкіл у рамках програми Міністерства освіти України «Розумники» отримали сучасні інтерактивні дошки. Їх уже використовують для навчання учнів початкових класів. Невдовзі інтерактивний дисплей буде поширено й на інші школи та класи решти вікових груп.

У перспективі інформаційними дошками забезпечать усі школи обласного центру

Як повідомила начальник управління освіти і науки Тернопільської міської ради Ольга Похиляк, інформаційні дошки – це сучасне навчальне обладнання, програмне забезпечення для якого є дослідно-експериментальною роботою всеукраїнського рівня за темою «Технологія навчання учнів початкової школи «Розумники» (SmartKids)».

-Педагогічний експеримент розпочато згідно з Наказом Міністерства освіти і науки «Про проведення дослідно-експериментальної роботи з метою прогнозування моделі використання в початкових школах освітніх електронних ресурсів на комп’ютерних пристроях різного форм-фактора з метою покращення та підтримки навчально-виховного процесу». Окрім профільного міністерства експеримент ініціювали та підтримали Інститут інноваційних технологій та змісту освіти МОН України та Інститут інформаційних технологій та засобів навчання НАПН України, – наголосила Ольга Петрівна.

Кожна із таких систем, за словами пані Похиляк, вартує 85 тисяч гривень. Необхідні кошти на придбання новації за клопотання освітянського міністерства виділили з державного бюджету. А розподілила їх між навчальними закладами за відповідним поданням управління освіти та науки ТМР сесія Тернопільської міської ради.

-Так званий інтерактивний дисплей PrestigioMultiboard вже отримали 2, 7, 11, 13, 15, 16, 17, 23 і 28 одинадцятирічки та Школа іноземних мов. У перспективі такі дошки матимуть усі загальноосвітні навчальні заклади Тернополя. Відповідно до програми Міністерства освіти України «Розумники» ми повинні забезпечити такими інформаційними дошками усі школи. Наразі ще не могли цього зробити, бо чимало зусиль приділили комп’ютеризації навчальних закладів у рамках програми «Сходинка до інформатики». А програму «Розумники» започаткували лише у цьому навчальному році.

Сучасним спеціалізованим обладнанням навчальні заклади забезпечив вітчизняний постачальник, який і є виробником програмного забезпечення.

-«Мультимедійний навчальний контент» є постачальником  обладнання для навчальних закладів у Всеукраїнському педагогічному проекті «Розумники». Міністерство освіти і науки затвердило спеціальну програму «Про проведення дослідницької експериментальної роботи всеукраїнського рівня за темою «Технологія навчання учнів початкової школи «Розумники». Для цього буде застосовано сучасне мультимедійне обладнання, ліцензоване для нього програмне забезпечення для кабінетів інформатики, хімії, біології, географії, математики. Для молодшої школи – обладнання для початкових класів. До навчального контенту експерименту входять педагогічні ігри «Розумники». Це захоплюючі програми, які дозволяють дітям отримати міцні й глибокі знання з предметів шкільної програми, – зазначила очільниця освітянської галузі Тернополя.

У навчальних програмах вдало поєднуються традиційні та інноваційні технології

Незважаючи на ігровий характер, як наголошує Ольга Похиляк, педпроект «Розумники» відповідає державним вимогам сучасної школи. У ньому реалізовано основні принципи навчання і закладено його кінцеву мету.

Ці ігри створено спеціально для лінійки сучасних персональних пристроїв із підтримкою Multitouch. Простота і доступність управління дозволяють дітям самостійно працювати з програмою, веселі анімовані персонажі і система мотивації викликають інтерес, а звуковий супровід допомагає швидше і краще запам’ятати новий матеріал. У навчальних програмах вдало поєднуються традиційні та інноваційні технології навчання, матеріал подається закінченими логічними блоками в доступній ігровій формі, – стверджує Ольга Похиляк.

Найбільш готовими в нашому обласному центрі до застосування у навчанні інтерактивних пристроїв є два перших класи у двох школах – №№16 та 28. Вони, окрім участі у програмі «Розумники», ще до запровадження згаданого нововведення  стартували в експериментальному пілотному проекті із впровадження нових державних стандартів, за якими будуть вчитися учні перших класів уже в новому 2018-2019 навчальному році.

Цей проект у Тернополі, навідміну від районів, профінансували з місцевого бюджету. Найактивнішою в місті щодо впровадження цих освітянських проектів, які гармонійно доповнюють один одного, і загалом мультимедійного навчання учнів є класний керівник 1-Г класу ТЗОШ №28 Надія Коник. За твердженням фахівців з обласного і міського управлінь освіти, цей педагог-новатор не лише разом зі своїми вихованцями активно долучилася до впровадження освітянських новацій, а й сприяє їхньому удосконаленню. Вона постійно повідомляє про свої здобутки й недоліки, дає пропозиції щодо покращення роботи і сама створює нові навчальні мультимедійні програми. Цього учителя методисти ставлять у приклад решту освітянам.

Інтерактивна дошка – мрія кожного сучасного вчителя

-Що ж таке інтерактивна дошка? – із цим запитанням я звернувся до вчителя початкових класів 28-ї одинадцятирічки Надії Коник. Адже цей педагог є не лише класним керівником 1-Г класу, а й викладає у початковій школі інформатику.

Інтерактивний дисплей PrestigioMultiboard – це моноблок із великим ударостійким LED-екраном та універсальною Touch-технологією, яка забезпечує одночасну роботу з екраном одразу декільком користувачам. Пристрій обладнаний процесором IntelCore i5 та працює під управлінням ОС Windows 8.1. Від експерименту ми очікуємо забезпечення рівного доступу до освітньо-інформаційних ресурсів та комп’ютерних технологій для кожного школяра як у нашій школі зокрема, так і загалом в Україні.

На перший погляд, це нововведення мало чим відрізняється від поширених проектувальних екранів. Тут теж є проектор, але він – безпосередньо перед дошкою. Прилад також застосовують як сенсорний засіб на зразок планшета чи звичайного смартфона. Окрім цього,його ще й можна використовувати як монітор. 

-Зараз такий пристрій – мрія ледь чи не кожного педагога. Кого не спитай, що йому треба для навчального процесу, у відповідь почуєш: «Інтерактивної дошки». Це сприяє і вдосконаленню вчителів, які будуть більше цікавитись новинками, сучасними педагогічними мультимедійними програмами тощо. Я вже давно прагнула працювати з таким обладнанням. Оскільки, окрім класоводства, ще й  викладаю інформатику в учнів 3-4 класів, то знала про цю новацію. Вона мені до душі і дуже імпонує в роботі.

«Покоління гаджетів» завдяки інтерактивній дошці можна ефективно навчати

За словами Надії Ярославівни, з появою інтерактивної дошки першокласники активізувалися в навчальній і пізнавальній діяльності. Вони, на відміну від попередників, не бояться дошки.

-У нас до цього був широкоформатний телевізор, але він лише демонстрував навчальний матеріал. Учні не бояться дошки, а стали активнішими – один наперед одного прагнуть виконати на ній поставлене учителем або відповідною програмою завдання. Дітям цікавіше працювати в онлайн-режимі, аніж робити це у звичайному зошиті. Вони швидше вловлюють настанови вчителя і краще засвоюють тему заняття. Оскільки ці першокласники – «покоління гаджетів», то саме завдяки величезному гаджету – інтерактивній дошці – їх можна ефективно навчати.

Як показує практика, учні завдяки мультимедійному нововведенню краще засвоюють матеріал.

Увага та думки всіх учнів, навіть тих, що сидять за партами, зосереджені винятково на дошці. Оскільки ми працюємо командним методом, то вони з місця  хочуть допомогти своїм друзям виконати завдання. Навіть помиляючись, не падають духом, а наполегливо продовжують освоювати матеріал. Завдяки цьому працює весь клас, пише Номер один

6-7-річні школярі інколи швидше за педагогів освоюють мультимедійний пристрій, -каже Надія Коник.

-Буває, що наші першокласники вчать учителів, які викладають у них вузькопрофільні предмети. Колеги роблять перші кроки в застосуванні інтерактивної дошки у своїх дисциплінах, але ще немають у цьому навиків. Тож діти швидко допомагають їм впоратися із цим засобом навчання.

Інтерактивну дошку можна використовувати для навчання усіх предметів, – вважає Надія Коник.

-Для прикладу, у природознавстві діти можуть побачити на екрані флору і фауну, виконувати різні завдання і навіть групувати тварин за класами. На малюванні учитель може на ній продемонструвати учням,  як правильно зобразити певний предмет, істоту чи частину природи. Завдяки цьому нововведенню, навіть на фізкультурі ми можемо демонструвати теоретичний матеріал, правила тієї чи іншої гри тощо. Школа додатково до цієї програми придбала нам спарений принтер зі сканером. Ми паралельно з інтерактивною використовуємо ще й звичайну дошку і підручники. Я сканую необхідні для тієї чи іншої теми сторінки і потім демонструю їх на мультимедійному екрані. Це дає змогу більше концентрувати увагу дітей на навчальному матеріалі. Тож у нас інтерактивна дошка увімкнена постійно. А увага учнів від неї хіба що переключається на зошити.

Надія Коник сама створює ігри за тематичним спрямуванням, які відповідають вимогам Міносвіти

Одним із вагомих компонентів успішного навчання учнів на цьому пристрої є підготовка до уроку самого учителя.

–Окрім наданих нам розробниками, і сама створюю ігри за тематичним спрямуванням, які відповідають вимогам Міносвіти. Кожен тиждень у нас має іншу тему. Наприклад, минулого ми вчили різновиди хобі. Діти знайомилися з туризмом, альпінізмом, дайвінгом та багатьма іншими захопленнями. Тема цього тижня – «Мандрівники». Будемо пробувати в інші країни «потрапляти». І зараз нам дуже в цьому допоможе інтерактивна дошка. Ми зможемо демонструвати, де і на якому материку живе та чи інша тварина. Це значно більше можливостей, аніж із підручником, – каже Надія Ярославівна.

Повправлятися з навчально-ігровими завданнями у рамках програми «Розумники» учні мають змогу і вдома на власних гаджетах.

Тернопіль школа інтерактив дошка
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
Молочну продукцію, фрукти, овочі продавці пропонували просто на тротуарах вул. Чорновола до ремонту. Тепер вони перекочували під магазини на вул. Хмельницького. Ремонт вулиці Чорновола розпочали наприкінці червня. Вуличні продавці, які там торгували, тепер зайняли тротуар на вул. Хмельницького, 20 хвилин. Не лякає їх ні табличка, яка вказує на штраф 500 грн за торгівлю під магазинами, ні муніципальна поліція.  У понеділок, 15 жовтня, під магазинами на вул....
Пригоди
15 жовтня у Чорткові посеред вулиці автомобіль наїхав на мотоцикл. Легковик фактично зім'яв половину двоколісного транспорту, також зазнавши певних ушкоджень. Фото ДТП опублікували очевидці у соціальну мережу Facebook в спільноті "Підслухано у Чорткові", додавши коментар-попередження: "Будьте обережні". На даний момент з'ясовуються всі обставини інциденту. Причини зіткнення поки залишаються невідомими, як і те, чи є постраждалі в наслідок аварії. Нагадуємо...
Інтерв'ю
Напередодні виборів слід остерігатися нечесних маніпуляцій. Для розбудови сильної та незалежної держави кожному з нас варто навчитися особистої відповідальності й, не зважаючи ні на що, позитивні зміни в суспільстві та країні — очевидні. У цьому переконаний Валерій Чоботар (псевдо «Гатило») — відома й непересічна особистість, яка в принципі не потребує свого представлення, та все ж — доброволець, командир підрозділу, бійці якого брали участь в обороні Доне...
Суспільство
Дощі можуть повністю зрунйувати альтанку поблизу Тернопільського замку. Про це у Facebook написав голова ГО City Project Andrii Kir. "Невтішні прогнози для альтанки. Цілком ймовірно, що після кількох чергових злив від неї залишаться лиш руїни. Вже неозброєним оком помітно наскільки вона похилилась та потріскала .Сьогодні з ініціативи міської влади велися геологічні дослідження схилу, на якому вона розташована. З цікавого - свердловина, глибиною 15 метрів (...
Кримінал
У пункті пропуску «Рава-Руська-авто» прикордонний собака винюхав пневматичну гвинтівку «KANDAR».Про це повідомляє прес-служба ДПСУ.Зброю, 42-річний тернополянин, приховав під пасажирським сидінням мікроавтобуса «Фольцваген», яким їхав з Польщі.Зброю передано представникам Національної поліції.
Суспільство
Десятки жителів міста довго і нудно чекали на маршрутки, яких просто не було. Про це у Facebook у спільноті Тернопільські плітки написав Pasha Lototskyi. Він ж виклав фото людей на зупинці на Пирогова. "На зупинці «жд вокзал» зараз чорно люду, а маршруток бракує ((((((", - пише Наталя Мудра-Бойчук. "починаючи од шостої вечора вони з'їзжають з маршруту. Так що дочекатись тих колимаг важкувато, а важче дочекатись тролейбуса", - додає Tania Holovko. "Їх не ва...
Суспільство
У Тернополі важко порозумітися іншомовним дітям і молодим матусям. Про це в колонці для ПроТе написала Наталія Червак. Про анексію дитячого майданчика. Прийшла з Артемком нині на майданчик. Дитина одразу кинулася до улюбленої жабки-тунелю – любить там повзати. Але вона вже була зайнята. Буває таке. Але дитині не поясниш, він хоче те, що хоче. Своїми руцями зловився і намагається влізти в середину. Хлопчик, років 5-ти, виштовхує Артема і каже мені: – Убєріт...
Кримінал
У селі Куровичі на трасі Львів-Тернопіль у неділю, 14 жовтня, приблизно о 20:40 сталась ДТП за участі двох вантажівок. В аварії загинув 56-річний водій.Як попередньо встановили поліцейські, водій автомобіля Renault Magnum, 33-річний мешканець Волинської області, не дотримався безпечної дистанції та скоїв зіткнення з автомобілем «МАЗ», повідомляє прес-служба ГУ НП в Львівській області. Внаслідок ДТП автомобіль «МАЗ» перекинувся, а його 56-річний водій від о...
Суспільство
14 жовтня, у свято Покрови, в одному з храмів Кременця віряни могли спостерігати дивовижне явище, яке своєю красою та водночас скромністю зачарувало багатьох. Кременчани вже вирішили, що це хороший знак, та пов'язують його з успіхами на шляху до одержання томосу. На своїй сторінці в мережі Фейсбук парафіянка храму Анюта Кічата опублікувала фото, щоб поділитися побаченим без зайвих слів . "Веселка у храмі Св. мучениці Тетяни 14.10.2018". - Написала вона. В...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!