• Головна
  • Спалювання опалого листя коштуватиме тернополянам мінімум 170 гривень
20:30, 24 вересня 2012 р.

Спалювання опалого листя коштуватиме тернополянам мінімум 170 гривень

У Міністерстві екології та природних ресурсів заявили, що чинним законодавством заборонено спалювання стерні, сухої трави і залишків рослинності. У зв'язку з цим, на Заході України вже почалися рейдові перевірки, спрямовані на недопущення та припинення випадків випалювання стерні, опалого листя і залишків сухої рослинності.

Відповідно до статті 77.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення "випалювання стерні, пасовищ, рослинності або її залишків та опалого листя без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу тягне за собою накладення штрафу на громадян від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-340 грн) і на посадових осіб - від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1190 грн)".

Як відомо, вдихання диму від спалювання опалого листя і залишків рослинності може завдати негативні наслідки здоров'ю людей. Адже навесні і влітку листя дерев не тільки очищають повітря і збагачують його киснем, але й накопичують пил і шкідливі речовини, які викидаються автотранспортом і підприємствами. У разі спалювання листя, забруднюючі речовини потрапляють в атмосферу у вигляді продуктів згоряння.

Особливо небезпечним є спалювання на присадибних ділянках рослин, які були оброблені хімічними речовинами. Крім того, спалювання рослинності не тільки завдає шкоди навколишньому середовищу і здоров'ю людей, але і може перерости в неконтрольовані пожежі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...